Konsultacja merytoryczna:

Somavert

Lek SOMAVERT stosuje się w leczeniu akromegalii, zaburzenia hormonalnego polegającego na zwiększeniu wydzielania hormonu wzrostu (GH) i IGF-I (insulinopodobnego czynnika wzrostu) prowadzącego do przerostu kości, tkanek miękkich, choroby serca i zaburzeń związanych z tą chorobą.

Substancją czynną leku SOMAVERT jest pegwisomant, antagonista receptora hormonu wzrostu. Lek hamuje działanie GH i obniża stężenie krążącego we krwi IGF-I.

Jaki jest skład Somavert, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pegwisomant.

– SOMAVERT 10 mg: Każda fiolka z proszkiem zawiera 10 mg pegwisomantu. Po rozpuszczeniu w 1 ml rozpuszczalnika, 1 ml roztworu zawiera 10 mg pegwisomantu.
– SOMAVERT 15 mg: Każda fiolka z proszkiem zawiera 15 mg pegwisomantu. Po rozpuszczeniu w 1 ml rozpuszczalnika, 1 ml roztworu zawiera 15 mg pegwisomantu.
– SOMAVERT 20 mg: Każda fiolka z proszkiem zawiera 20 mg pegwisomantu. Po rozpuszczeniu w 1 ml rozpuszczalnika, 1 ml roztworu zawiera 20 mg pegwisomantu.
– SOMAVERT 25 mg: Każda fiolka z proszkiem zawiera 25 mg pegwisomantu. Po rozpuszczeniu w 1 ml rozpuszczalnika, 1 ml roztworu zawiera 25 mg pegwisomantu.
– SOMAVERT 30 mg: Każda fiolka z proszkiem zawiera 30 mg pegwisomantu. Po rozpuszczeniu w 1 ml rozpuszczalnika, 1 ml roztworu zawiera 30 mg pegwisomantu.

Pozostałe składniki to: glicyna, mannitol (E421), disodu wodorofosforan bezwodny, sodu diwodorofosforan jednowodny.

– Rozpuszczalnikiem jest woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Somavert – jak stosować ten lek?

Dawka początkowa: 80 mg pegwisomantu podawana jest podskórnie (bezpośrednio pod skórę) przez lekarza. Następna dawka pegwisomantu wynosi zwykle 10 mg na dobę i jest podawana w postaci wstrzyknięcia podskórnego (bezpośrednio pod skórę).

Co 4 do 6 tygodni, na podstawie stężenia IGF-I w surowicy, lekarz będzie dostosowywać dawkę zwiększając ją o 5 mg/dzień tak, aby uzyskać optymalną odpowiedź terapeutyczną.

Sposób i droga podania
Lek SOMAVERT jest wstrzykiwany pod skórę. Wstrzyknięcie można wykonać samodzielnie lub może być ono wykonane przez inną osobę np. lekarza lub jego asystenta. Należy postępować według instrukcji podanej na końcu ulotki. Lek należy stosować tak długo, jak zaleci lekarz.

Przed podaniem lek musi być rozpuszczony. Nie może być mieszany z innymi lekami w jednej strzykawce lub fiolce.

Podskórna tkanka tłuszczowa może przerastać w miejscu wstrzyknięcia. Aby tego uniknąć należy wybierać każdorazowo inne miejsce wstrzyknięcia leku, tak jak zostało to opisane w Etapie 2 „Instrukcji przygotowania i podawania wstrzykiwań produktu SOMAVERT” zamieszczonej w tej ulotce. Takie postępowanie spowoduje, że pozostanie więcej czasu na regenerację skóry i miejsca pod skórą przed wykonaniem kolejnego wstrzyknięcia w to samo miejsce.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest zbyt mocne lub zbyt słabe należy poinformować o tym lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Wstrzyknięcie większej niż zalecana dawki leku SOMAVERT nie jest niebezpieczne, należy jednak natychmiast poinformować o tym lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Somavert – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Somavert w okresie ciąży i karmienia piersią?

Wpływ leku SOMAVERT na przebieg ciąży u człowieka nie jest znany, dlatego nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo czy pegwisomant przenika do mleka matki. Podczas stosowania leku SOMAVERT nie należy karmić piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Ulotka Somavert – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SOMAVERT 10 mg, 15 mg, 20 mg, 25 mg, 30 mg proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Pegwisomant)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 2.93 MB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Somavert m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SOMAVERT 10 mg, 15 mg, 20 mg, 25 mg, 30 mg proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Pegwisomant)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 429.52 KB

Cena - ile kosztuje Somavert?

Cena Somavert i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Somavert.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Somavert? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Cztery witaminy z grupy B tworzą skład suplementu diety B-Complex Noble Health. Preparat pozwala uzupełniać codzienną dietę w witaminę B6, witaminę B12 oraz tiaminę i ryboflawinę, czyli składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Suplement diety Ascorvita Max jest polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają utrzymanie prawidłowej odporności organizmu. Preparat w postaci tabletek o wydłużonym uwalnianiu (MRS). Produkt odpowiedni dla wegetarian.

Stworzony z myślą o niemowlętach i dzieciach, u których dochodzi do cofania się treści pokarmowej oraz ulewania. Wyrób medyczny Gastrotuss Baby syrop przeciwrefluksowy zapobiega tym objawom, tworząc mechaniczną barierę antyrefluksową.

Suplement diety UrydynActiv pomaga uzupełnić codzienną dietę w monofosforan urydyny oraz witaminy z grupy B. Preparat jest rekomendowany dla osób zmagających się z nerwobólami i polineuropatiami, a także bólem kręgosłupa i drę…

Przeszkadza Ci głośny dźwięk Twojego obecnego inhalatora? Wypróbuj Inhalator ultradźwiękowy IH 40 marki Beurer, który jest niebywale wydajny, a także dzięki wykorzystaniu technologii ultradźwięków bardzo cichy.

Preparat dla mężczyzn, którzy chcą zadbać o erekcję oraz swoją sprawność seksualną. Suplement diety Boner Max uzupełnia codzienną dietę w cynk, selen, witaminę B6, L-argininę i naturalne ekstrakty z korzenia maca, buzdyganka ziemnego i żeń-szenia.

Chcesz, aby Twój trening dał maksymalne wyniki? Wysiłek fizyczny uzupełnij odpowiednim suplementem, czyli Allnutrition Taurine Body Support, który wspomaga rozwój mięśni i przyczynia się do redukcji uczucia zmęczenia.

Suplement diety Magnez organiczny + B6 pomaga uzupełnić niedobory tych dwóch substancji. Preparat jest szczególnie polecany osobom, które piją dużo kawy i herbaty, a także osobom w stanach wzmożonego wysiłku intelektualnego lub fizycznego.

Prosty sposób na oczyszczanie przewodów słuchowych z zalegającej tam woskowiny. Spray do higieny uszu Salorhin jest bardzo skuteczny, a równocześnie łagodny i bezpieczny, bez obaw może być stosowany u niemowlaków powyżej 3…

Unikalny suplement diety GlucoHelp marki Swanson zawiera ekstrakt z liści banaba, standaryzowany na 18% kwasu korozolowego oraz cynk. Preparat może być stosowany pomocniczo w leczeniu cukrzycy.

Suplement diety SelenoPrecise zawiera opatentowany składnik SelenoPrecise, czyli organiczne drożdże selenowe. Preparat stanowi doskonałe źródło selenu w diecie, składnik ten wspiera ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.

Irbutin to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania u dorosłych i dzieci od 7. roku życia. Preparat stosuje się w postępowaniu dietetycznym m.in. w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i przy zespole jelita drażliwego.

Nie lubisz rozpylać na ciało repelentów? Oto rozwiązanie dla Ciebie! Plastry odstraszające komary i meszki Mosbito, które można przyklejać na odzież lub różne przedmioty np. meble, wózek dziecięcy lub namiot. Plastry…

Preparat stworzony specjalnie dla osób na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej! Źródłem kwasów Omega-3 zastosowanym w suplemencie diety Doppelherz Aktiv Omega-3 roślinna są mikroalgi Schizochytrium. Dodatkowo skład uzupełnia witamina D.

Oto preparat, który uzupełni Twoją dietę w składniki wspierające rewitalizację paznokci i włosów. Suplement diety Doppelherz activ Na włosy i paznokcie + skrzyp zawiera m.in. skoncentrowaną porcję wyciągu ze skrzypu oraz aminokwasy…

Pastylki do ssania Tantum Verde zawierają jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek, który wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i znieczulające. Cytrynowe pastylki są pomocne w zwalczaniu objawów zapalenia gardła.

Emulsja myjąca Acnex dedykowana jest skórze trądzikowej do stosowania w codziennej higienie i pielęgnacji. Można ją stosować na twarz, a także na inne części ciała np. plecy. Kosmetyk zawiera australijski olejek z…

Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy Apteo Care to produkt, który warto mieć przy sobie na wypadek ukąszenia kleszcza. Pozwala on szybko i sprawnie usunąć pajęczaka z ciała. W zestawie aerozol do zamrażania kleszcza oraz pę…

Wyrób medyczny Viru Protect Spray na wirusy to preparat do miejscowego stosowania w postaci sprayu doustnego. Unikalna formuła wspiera leczenie przeziębienia. Ponadto spray zaleca się stosować w sytuacjach zwiększonego ryzyka infekcji.

Liść mącznicy lekarskiej w postaci Herbatki fix Mącznica. Ziele to tradycyjnie stosowane jest u kobiet w przypadku problemów z drogami moczowymi. Napar wspomaga utrzymanie dobrej kondycji układu moczowego.