SMOFKABIVEN PERIPHERAL

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

SMOFKABIVEN PERIPHERAL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SMOFKABIVEN PERIPHERAL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SMOFKABIVEN PERIPHERAL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SMOFKABIVEN PERIPHERAL? – OPIS I WSKAZANIA

SmofKabiven Peripheral jest emulsją do infuzji, podawaną pacjentowi przez kroplówkę (infuzja dożylna). Opakowanie leku stanowi worek plastikowy, który zawiera aminokwasy (składniki niezbędne do tworzenia białek), glukozę (węglowodany), tłuszcze (lipidy) i sole (elektrolity). Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Wyspecjalizowany personel medyczny podaje lek, jeśli inne sposoby żywienia są niewystarczające, niemożliwe lub przeciwwskazane.

SKŁAD SMOFKABIVEN PERIPHERAL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: glukoza (jednowodna), alanina, arginina, glicyna, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna (jako octan), metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, tauryna, treonina, tryptofan, tyrozyna, walina, wapnia chlorek (dwuwodny), sodu glicerofosforan (uwodniony), magnezu siarczan (siedmiowodny), potasu chlorek, sodu octan (trójwodny), cynku siarczan (siedmiowodny), olej sojowy, oczyszczony, triglicerydy o średniej długości łańcucha, olej z oliwek, oczyszczony, olej rybny bogaty w omega-3 kwasy.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glicerol, oczyszczone fosfolipidy jaja, all-rac-α- tokoferol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), sodu oleinian, kwas octowy lodowaty (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SMOFKABIVEN PERIPHERAL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lekarz dobiera indywidualną dawkę w zależności od masy ciała i stanu klinicznego pacjenta.

Lek jest podawany tylko przez wyspecjalizowany personel medyczny. .

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SMOFKABIVEN PERIPHERAL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku, ponieważ lek ten jest podawany przez wyspecjalizowany personel medyczny.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SMOFKABIVEN PERIPHERAL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Brak jest danych dotyczących stosowania lekuw okresie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Dlatego kobietom w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią podaje się lek jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. Lek w okresie ciąży i podczas karmienia piersią może być podawany na zlecenie lekarza.

ULOTKA LEKU SMOFKABIVEN PERIPHERAL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SMOFKABIVEN PERIPHERAL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SMOFKABIVEN PERIPHERAL CENA, REFUNDACJA

SMOFKABIVEN PERIPHERAL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here