Konsultacja merytoryczna:

SmofKabiven extra Nitrogen

SmofKabiven extra Nitrogen jest emulsją do infuzji, podawaną pacjentowi przez kroplówkę (infuzja dożylna). Opakowanie leku stanowi worek plastikowy, który zawiera aminokwasy (składniki niezbędne do tworzenia białek), glukozę (węglowodany), tłuszcze (lipidy) i sole (elektrolity). Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej.

Wyspecjalizowany personel medyczny podaje lek SmofKabiven extra Nitrogen, jeśli inne sposoby żywienia są niewystarczające, niemożliwe lub przeciwwskazane.

Jaki jest skład SmofKabiven extra Nitrogen, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są (g na 1000 ml):
alanina 9,2
arginina 7,9
glicyna 7,2
histydyna 2,0
izoleucyna 3,3
leucyna 4,8
lizyna (jako octan) 4,3
metionina 2,8
fenyloalanina 3,3
prolina 7,3
seryna 4,3
tauryna 0,65
treonina 2,9
tryptofan 1,3
tyrozyna 0,26
walina 4,1
wapnia chlorek (dwuwodny) 0,28
sodu glicerofosforan (uwodniony) 2,3
magnezu siarczan (siedmiowodny) 0,61
potasu chlorek 2,3
sodu octan (trójwodny) 1,6
cynku siarczan (siedmiowodny) 0,0066
glukoza (jednowodna) 85
olej sojowy, oczyszczony 8,7
triglicerydy nasyconych kwasów
tłuszczowych o średniej długości łańcucha 8,7
olej z oliwek oczyszczony 7,2
olej rybny bogaty w omega-3 kwasy 4,3

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glicerol, oczyszczone fosfolipidy jaja, all-rac-α tokoferol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), sodu oleinian, kwas octowy lodowaty (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu SmofKabiven extra Nitrogen – jak stosować ten lek?

Lekarz dobiera indywidualną dawkę w zależności od masy ciała i stanu klinicznego pacjenta. SmofKabiven extra Nitrogen jest podawany tylko przez wyspecjalizowany personel medyczny.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku SmofKabiven extra Nitrogen, ponieważ lek ten jest podawany przez wyspecjalizowany personel medyczny

Co mogę jeść i pić podczas stosowania SmofKabiven extra Nitrogen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować SmofKabiven extra Nitrogen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak jest danych dotyczących stosowania leku SmofKabiven extra Nitrogen w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią. Dlatego SmofKabiven extra Nitrogen kobietom w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią podaje się jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. SmofKabiven extra Nitrogen w okresie ciąży i podczas karmienia piersią może być podawany na zlecenie lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie dotyczy, ponieważ lek ten stosowany jest w szpitalu.

Ulotka SmofKabiven extra Nitrogen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SmofKabiven extra Nitrogen, emulsja do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat SmofKabiven extra Nitrogen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SmofKabiven extra Nitrogen, emulsja do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje SmofKabiven extra Nitrogen?

Cena SmofKabiven extra Nitrogen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę SmofKabiven extra Nitrogen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz SmofKabiven extra Nitrogen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety Jemioła zawiera wyciąg z jemioły. Uzupełnianie codziennej diety w ten składnik jest rekomendowane dla osób, które chcą zadbać o utrzymanie układu sercowo-naczyniowego w zdrowiu. Jemioła np. pomaga utrzymać odpowiednie…

Produkt leczniczy Neosine Plus zawiera dwie substancje czynne – inozyny pranobeks oraz glukonian cynku. Jest to lek o działaniu przeciwwirusowym oraz zwiększającym odporność organizmu. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia.

Piołun ziele to produkt przeznaczony do przygotowywania naparu, który dodaje się do kąpieli. Ziele bylicy piołunu zapewnia działanie odprężające oraz relaksacyjne. Dodatkowo napar wpływa korzystnie na kondycję skóry, oczyszczając ją.

DEFLEGMIN Junior to syrop, który działa na bazie chlorowodorku ambroksolu odpowiadającego za zwiększenie produkcji surfaktantu płucnego i aktywności rzęsek nabłonka układu oddechowego. Łagodzi kaszel.

Mimo stosunkowo niskiego stężenia DEET preparat Mugga Spray 9,5% Deet zapewnia wysoką skuteczność ochrony przed komarami, kleszczami i meszkami, równocześnie może być stosowany nie tylko u dorosłych, ale i dzieci powyżej 2. roku życia.

Duże, ekonomiczne opakowanie wysokiej jakości bakterii probiotycznych! Suplement diety Lactoseven zawiera siedem szczepów bakterii kwasu mlekowego (m.in. Lactobacillus i Bifidobacterium), a także prebiotyk – inulinę.

Produkt rekomendowany do stosowania w celu przywrócenia komfortu oddychania. Plastry aromatyczne Nosonek zawierają olejek eukaliptusowy, który zapewnia odświeżenie podczas oddychania. Plaster można stosować u dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia.

Oto Hipertoniczny spray do nosa Ectorhin z ektoiną, który działa łagodząco na stany zapalne oraz podrażnienia błony śluzowej nosa i zatok, zmniejsza także jej obrzęk. Spray jest polecany do aplikacji w przypadku nież…

Produkt leczniczy Inovox Express smak miodowo-cytrynowy zawiera trzy substancje czynne – lidokainy chlorowodorek jednowodny, amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Lek wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych gardła i jamy ustnej.

Dla osób, które uprawiają sport ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości białka, które jest elementem budulcowym masy mięśniowej. Suplement diety Allnutrition Whey delicious Cheese cake strawberry to pyszna w smaku odżywka wysokobiałkowa.

Napar sporządzany z ostrokrzewu paragwajskiego, czyli Yerba mate to niezwykle popularny napój wśród mieszkańców Ameryki Południowej. Suplement diety Zielnik Świata Yerba mate polecany jest dla osób, które chcą poznać cenne wł…

Naturalny środek o działaniu przeczyszczającym. Senes jest źródłem związków antranoidowych. Produkt leczniczy Senes liść herbatka fix jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w przypadku sporadycznych…

Nasiona wiesiołka zawierają mnóstwo drogocennych substancji czynnych, które doskonale wpływają na kondycję skóry. Maseczka przygotowana ze zmielonych nasion wiesiołka poprawia kondycję cery, wygładza ją i odświeża.

Suplement diety Avitale Witamina K2 z D3 20µg/500IU w postaci kropli to preparat, który pozwoli Ci uzupełnić codzienną dietę w witaminy K, D i E. Produkt zawiera naturalne witaminy, ma certyfikat Clean Label – nie zawiera niepotrzebnych dodatkó…

Zatkany nos i zatoki to uciążliwa dolegliwość. Lek w postaci aerozolu do nosa Sinumedin zawiera mepiraminy maleinian o działaniu przeciwhistaminowym i przeciwalergicznym oraz fenylefryny chlorowodorek, który udrażnia nos i ułatwia oddychanie.

Mleczko pszczele to jedna z najbardziej wartościowych pod względem zawartości składników odżywczych substancja naturalna! Dzięki suplementowi diety Mleczko pszczele liofilizowane uzupełnisz swoją codzienną dietę w ten drogocenny składnik.

Żeń-szeń to wyjątkowy naturalny składnik, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom energii i witalności organizmu, a także zmniejszać uczucie znużenia i zmęczenia. Suplement diety Żeń-Szeń Panax Ginseng przeznaczony jest do stosowania…

Produkt leczniczy Radirex Max to preparat o działaniu przeczyszczającym. Wskazaniem do jego stosowania są sporadycznie występujące zaparcia. Substancją leczniczą zastosowaną w kapsułkach jest wyciąg suchy z korzenia rzewienia.

Kompozycja składników zastosowana w suplemencie diety Now Foods L-Teanina 100mg z zieloną herbatą polecana jest do uzupełniania codziennej diety w celu wsparcia dla stabilizacji nastroju oraz utrzymania zdrowego stanu relaksu. Preparat dla osób dorosłych.