SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF? – OPIS I WSKAZANIA

SmofKabiven extra Nitrogen EF jest emulsją do infuzji, podawaną pacjentowi przez kroplówkę (infuzja dożylna). Opakowanie leku stanowi worek plastikowy, który zawiera aminokwasy (składniki niezbędne do tworzenia białek), glukozę (węglowodany) i tłuszcze (lipidy). Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej.

Wyspecjalizowany personel medyczny podaje lek SmofKabiven extra Nitrogen EF, jeśli inne sposoby żywienia są niewystarczające, niemożliwe lub przeciwwskazane.

SKŁAD SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są (g na 1000 ml):
alanina 9,2
arginina 7,9
glicyna 7,2
histydyna 2,0
izoleucyna 3,3
leucyna 4,8
lizyna (jako octan) 4,3
metionina 2,8
fenyloalanina 3,3
prolina 7,3
seryna 4,3
tauryna 0,65
treonina 2,9
tryptofan 1,3
tyrozyna 0,26
walina 4,1
glukoza (jednowodna) 85
olej sojowy, oczyszczony 8,7
triglicerydy nasyconych
kwasówtłuszczowych o średniej
długości łańcucha 8,7
SE/H/0792/004/DC 3
olej z oliwek oczyszczony 7,2
olej rybny bogaty w omega-3 kwasy 4,3

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glicerol, oczyszczone fosfolipidy jaja, all-rac-α tokoferol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), sodu oleinian, kwas octowy lodowaty (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Lekarz dobiera indywidualną dawkę w zależności od masy ciała i stanu klinicznego pacjenta. SmofKabiven extra Nitrogen EF jest podawany tylko przez wyspecjalizowany personel medyczny.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku SmofKabiven extra Nitrogen EF, ponieważ lek ten jest podawany przez wyspecjalizowany personel medyczny.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Brak jest danych dotyczących stosowania leku SmofKabiven extra Nitrogen EF w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią. Dlatego SmofKabiven extra Nitrogen EF kobietom w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią podaje się jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. SmofKabiven extra Nitrogen EF w okresie ciąży i podczas karmienia piersią może być podawany na zlecenie lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie dotyczy, ponieważ SmofKabiven extra Nitrogen EF stosowany jest w szpitalu.

ULOTKA LEKU SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF CENA, REFUNDACJA

SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here