SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN EF

WSKAZANIA

SmofKabiven extra Nitrogen EF jest emulsją do infuzji, podawaną pacjentowi przez kroplówkę (infuzja dożylna). Opakowanie leku stanowi worek plastikowy, który zawiera aminokwasy (składniki niezbędne do tworzenia białek), glukozę (węglowodany) i tłuszcze (lipidy). Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej.

Wyspecjalizowany personel medyczny podaje lek SmofKabiven extra Nitrogen EF, jeśli inne sposoby żywienia są niewystarczające, niemożliwe lub przeciwwskazane.

SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są (g na 1000 ml):
alanina 9,2
arginina 7,9
glicyna 7,2
histydyna 2,0
izoleucyna 3,3
leucyna 4,8
lizyna (jako octan) 4,3
metionina 2,8
fenyloalanina 3,3
prolina 7,3
seryna 4,3
tauryna 0,65
treonina 2,9
tryptofan 1,3
tyrozyna 0,26
walina 4,1
glukoza (jednowodna) 85
olej sojowy, oczyszczony 8,7
triglicerydy nasyconych
kwasówtłuszczowych o średniej
długości łańcucha 8,7
SE/H/0792/004/DC 3
olej z oliwek oczyszczony 7,2
olej rybny bogaty w omega-3 kwasy 4,3

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glicerol, oczyszczone fosfolipidy jaja, all-rac-α tokoferol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), sodu oleinian, kwas octowy lodowaty (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Lekarz dobiera indywidualną dawkę w zależności od masy ciała i stanu klinicznego pacjenta. SmofKabiven extra Nitrogen EF jest podawany tylko przez wyspecjalizowany personel medyczny.

PRZEDAWKOWANIE

Jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku SmofKabiven extra Nitrogen EF, ponieważ lek ten jest podawany przez wyspecjalizowany personel medyczny.

JEDZENIE I PICIE

Brak odrębnych zaleceń.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Brak jest danych dotyczących stosowania leku SmofKabiven extra Nitrogen EF w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią. Dlatego SmofKabiven extra Nitrogen EF kobietom w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią podaje się jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. SmofKabiven extra Nitrogen EF w okresie ciąży i podczas karmienia piersią może być podawany na zlecenie lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie dotyczy, ponieważ SmofKabiven extra Nitrogen EF stosowany jest w szpitalu.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here