SKINOREN ROSACEA

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA

Lek Skinoren Rosacea zawiera jako substancję czynną kwas azelainowy i jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest kwas azelainowy.
1 g leku zawiera 150 mg kwasu azelainowego.

Pozostałe składniki to: glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy (E210) i woda oczyszczona.

DAWKOWANIE

Lek Skinoren Rosacea jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego (na skórę).

Zazwyczaj stosowane dawkowanie i częstość stosowania leku
Lek Skinoren Rosacea nanosi się na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem) i delikatnie wciera w skórę. Około 2,5 cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5 g żelu, wystarcza na pokrycie całej twarzy.

Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku w ciągu całego okresu leczenia.

W przypadku podrażnienia skóry (patrz punkt 4 – „Możliwe działania niepożądane” w załączonej poniżej ulotce dla pacjenta) można ograniczyć częstość stosowania leku do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie.

Jeżeli jest to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.

Sposób stosowania
Przed zastosowaniem leku Skinoren Rosacea należy dokładnie oczyścić skórę wodą i wysuszyć. Można użyć łagodnego środka do mycia skóry. Nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych (okluzyjnych) oraz opatrunków osłaniających. Po nałożeniu żelu należy umyć ręce.

Czas trwania leczenia
Lekarz powinien poinformować pacjenta jak długo należy stosować lek.

Okres stosowania leku może się indywidualnie różnić i jest zależny od nasilenia chorobowych zmian na skórze.

Lek Skinoren Rosacea można stosować przez kilka miesięcy w zależności od skuteczności leczenia. Wyraźną poprawę można zauważyć po 4. tygodniu leczenia. W przypadku braku poprawy po 2. miesiącach leczenia lub zaostrzenia trądziku różowatego, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku jest mało prawdopodobne szkodliwe działanie leku (zatrucie).

W przypadku wątpliwości należy nadal stosować lek zgodnie z zaleceniem i skonsultować się z lekarzem

JEDZENIE I PICIE

Nie dotyczy – żel.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here