RxultiJak działa i kiedy stosujemy Rxulti?

Lek RXULTI zawiera substancję czynną brekspiprazol, która należy do grupy leków przeciwpsychotycznych.

Jest stosowany w leczeniu schizofrenii u pacjentów dorosłych – choroby z takimi objawami, jak słyszenie, widzenie i czucie rzeczy w rzeczywistości nieistniejących, podejrzliwość, chaotyczna mowa i zachowanie oraz otępienie emocjonalne. Osoby cierpiące na tę chorobę mogą również odczuwać depresję, poczucie winy, lęk lub napięcie.

Lek RXULTI może pomóc w kontrolowaniu objawów i zapobieganiu nawrotom choroby podczas kontynuacji leczenia.

REKLAMA

Jaki jest skład Rxulti, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest brekspiprazol.
Każda tabletka powlekana RXULTI 0,25 mg zawiera 0,25 mg brekspiprazolu.
Każda tabletka powlekana RXULTI 0,5 mg zawiera 0,5 mg brekspiprazolu.
Każda tabletka powlekana RXULTI 1 mg zawiera 1 mg brekspiprazolu.
Każda tabletka powlekana RXULTI 2 mg zawiera 2 mg brekspiprazolu.
Każda tabletka powlekana RXULTI 3 mg zawiera 3 mg brekspiprazolu.
Każda tabletka powlekana RXULTI 4 mg zawiera 4 mg brekspiprazolu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza, hydroksypropyloceluloza, magnezu stearynian, woda oczyszczona.

Powłoczka tabletki:
Hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek.

RXULTI 0,25 mg, tabletki powlekane
Żelaza tlenek E 172 (żółty, czerwony, czarny)

RXULTI 0,5 mg, tabletki powlekane
Żelaza tlenek E 172 (żółty, czerwony)

RXULTI 1 mg, tabletki powlekane
Żelaza tlenek E 172 (żółty)

RXULTI 2 mg, tabletki powlekane
Żelaza tlenek E 172 (żółty, czarny)

RXULTI 3 mg, tabletki powlekane
Żelaza tlenek E 172 (czerwony, czarny)

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Rxulti – jak stosować ten lek?

Lek zwykle będzie stosowany przez pacjenta w rosnących dawkach w następującym schemacie leczenia:
• przez pierwsze 4 dni przyjmowanie jednej tabletki powlekanej 1 mg na dobę,
• od dnia 5. do 7. przyjmowanie dwóch tabletek powlekanych 1 mg na dobę,
• począwszy od dnia 8. przyjmowanie jednej tabletki powlekanej raz na dobę o mocy przepisanej przez lekarza.

Lekarz może też przepisać mniejszą lub większą dawkę, maksymalnie wynoszącą 4 mg raz na dobę.

Nie ma znaczenia, czy lek przyjmuje się z pokarmem, czy bez pokarmu.

W przypadku przyjmowania innych leków do leczenia schizofrenii przed rozpoczęciem stosowania leku RXULTI lekarz zadecyduje, czy pacjent powinien stopniowo lub natychmiast przerwać stosowanie innego leku oraz jak dostosować dawkę leku RXULTI. Lekarz poinformuje również pacjenta, jak należy postępować w razie zmiany leku RXULTI na inne leki.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej dawki leku RXULTI niż dawka przepisana przez lekarza, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub lokalnym szpitalem. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą opakowania leku, aby uniknąć wątpliwości odnośnie przyjętego leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rxulti – czy mogę spożywać alkohol?

Lek RXULTI można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Należy unikać picia alkoholu, ponieważ może on wpływać na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rxulti w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku RXULTI w okresie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas przyjmowania leku RXULTI. Niemowlęta matek przyjmujących ten lek w ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży mogą wykazywać następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie mięśni, senność, niepokój, problemy z oddychaniem i trudności z karmieniem. W razie wystąpienia takich objawów u dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Należy porozmawiać z lekarzem o najlepszej metodzie karmienia dziecka, jeśli pacjentka przyjmuje lek RXULTI. Lekarz rozważy korzyści z leczenia dla matki i korzyści z karmienia piersią dla dziecka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn pacjent powinien sprawdzić, czy nie odczuwa zawrotów głowy ani senności. Nie należy prowadzić pojazdów ani używać narzędzi czy maszyn, dopóki pacjent nie upewni się, że lek ten nie wywiera niekorzystnego działania.

REKLAMA

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Rxulti i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Rxulti – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Rxulti. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Rxulti m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Masz problem z zasypianiem?

Jeżeli stresuje Cię bezsenność i szukasz skutecznego preparatu ułątwiającego zasypianie, zapoznaj się z polecanym suplementem pomagającym w wyciszeniu przed snem oraz przyczyniającym się do rozładowania napięcia.

TabletkiOcenaCena
Melatolin Plus 9.5Sprawdź!

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Rxulti? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Rxulti.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.