Konsultacja merytoryczna:

Ruskorex

Ruskorex

RUSKOREX czopki jest lekiem złożonym zawierającym ruskogeniny i tetrakainy chlorowodorek.

Ruskogeniny otrzymywane są z kłączy ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus), działają miejscowo przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uszczelniająco na naczynia krwionośne. Tetrakainy chlorowodorek jest środkiem miejscowo znieczulającym.

Lek stosuje się doodbytniczo w objawach bólu i świądu w okolicy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych, do łagodzenia świądu odbytu występującego z innych przyczyn. W leczeniu uzupełniającym po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.

Jaki jest skład Ruskorex, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są Ruskogeniny 0,025 g i Tetrakainy chlorowodorek 0,025 g.

Ponadto lek zawiera polisorbat 60, triglicerydy o średniej długości łańcucha, skrobię kukurydzianą, krzemionkę koloidalną bezwodną, tłuszcz stały.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Ruskorex – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Stosować doodbytniczo: 1 czopek, 1 do 2 razy na dobę. Czopki stosować po wypróżnieniu.
Jednorazowa terapia nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku:
Osoby w podeszłym wieku mogą wykazywać zwiększoną wrażliwość na działanie leku, dlatego przed rozpoczęciem leczenia wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane objawy przedawkowania i zatrucia lekiem. W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ruskorex – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ruskorex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą zwiększać skurcze macicy.

Ulotka Ruskorex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

RUSKOREX Ruscogenin, Tetracainum hydrochloridum (25 mg + 25 mg)/2 g, czopki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 295.95 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ruskorex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

RUSKOREX Ruscogenin, Tetracainum hydrochloridum (25 mg + 25 mg)/2 g, czopki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 154.09 KB

Cena - ile kosztuje Ruskorex?

Cena Ruskorex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ruskorex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ruskorex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Lenscare roztwór soli kuchennej (Opakowanie: 380 ml)Roztwór Lenscare odpowiedni jest do płukania każdego rodzaju soczewek miękkich i twardych. Nadaje się do dezynfekcji, odbiałczania, przechowywania i płukania soczewek. Skład1ml roztworu zawiera: 1,1 mg edetatu disodu - co odpowiada 0,96 mg kwasu edetowego; izotoniczny roztwór chlorku sodu,
produkt sterylny
nie zawiera pirogenów Środki ostrożnościNigdy nie płucz soczewek w wodzie…

15.99 

Zastosowanie Composita Mama DHA kapsułki (Opakowanie: 30 )Composita Mama DHA kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dostarczający do organizmu dodatkową porcję cennych kwasów tłuszczowych DHA i witamin.
Kapsułki zalecane są dla kobiet ograniczających w diecie ilość owoców morza lub ryb, które są naturalnym źródłem kwasów DHA i witamin.
Produkt przeznaczony…

38.99 

Zastosowanie Aspirator kataru KATAREK STANDARD (Opakowanie: 1 )Aspirator kataru KATAREK STANDARD (Opakowanie: 1 ) to wyrób medyczny przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób niemogących prawidłowo oczyścić przewodu nosowego. Służy bezpiecznemu i szybkiemu odciąganiu zalegającej w nosie wydzieliny poprzez aspirator. Aparat jest prosty w zastosowaniu, nadaje się do podłączenia do domowego odkurzacza.
Efekt działania Aspirator kataru KATAREK STANDARD (Opakowanie: 1 )Aspirator kataru KATAREK…

43.16 

Zastosowanie Proszek zasadowy Dr. Jacob's (Opakowanie: 300 g)Proszek zasadowy Dr. Jacob's (Opakowanie: 300 g) jest suplementem diety przeznaczonym do wzmocnienia organizmu. Jego wyjątkowy skład sprawia, że wzmocnieniu ulegają włosy, skóra i paznokcie a także mięśnie i kości. Składniki Proszek zasadowy Dr. Jacob's (Opakowanie: 300 g) takie jak organiczne cytryniany potasu, wapnia czy magnezu dostarczają cennych minerałów potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu…

70.99 

Zastosowanie Procto-Hemolan krem doodbytniczy (Opakowanie: 20 g)Procto-Hemolan krem doodbytniczy (Opakowanie: 20 g) to krem na hemoroidy, który jest lekiem stosowanym przy hemoroidach. Łagodzi ból i świąd. Wykazuje działanie miejscowe oraz jest bezpieczny w stosowaniu.

Krem na hemoroidy posiada działanie znieczulające i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu żylaki mogą zostać wchłonięte.Efekt działania Procto-Hemolan krem doodbytniczy (Opakowanie: 20 g)Krem…

24.71 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief