ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Rosuvastatin Baggerman należy do grupy leków nazywanych statynami.

Lek Rosuvastatin Baggerman jest zalecany do stosowania ponieważ:
U pacjenta stwierdzono duże stężenie cholesterolu. Oznacza to ryzyko ataku serca (zawału mięśnia sercowego) lub udaru. Rosuvastatin Baggerman jest stosowany u dorosłych, u młodzieży oraz u dzieci w wieku 6 lat lub starszych w celu leczenia dużego stężenia cholesterolu.
Lekarz zalecił stosowanie leku Rosuvastatin Baggerman, ponieważ dieta i zwiększenie ilości ćwiczeń fizycznych okazały się niewystarczające do uzyskania prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.
Pacjent zażywający Rosuvastatin Baggerman powinien jednocześnie stosować dietę z obniżoną ilością cholesterolu i ćwiczenia fizyczne.
lub
Lek Rosuvastatin Baggerman jest również zalecany, jeśli pacjent jest obarczony innymi czynnikami, które zwiększają ryzyko wystąpienia ataku serca (zawału mięśnia sercowego), udaru lub podobnych chorób.
Zawał mięśnia sercowego, udar i inne problemy mogą być spowodowane miażdżycą tętnic. Miażdżyca tętnic jest wynikiemodkładania się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.

Dlaczego ważne jest stałe stosowanie leku Rosuvastatin Baggerman?
Lek Rosuvastatin Baggerman jest stosowany w celu uzyskania prawidłowych wartości stężeń substancji tłuszczowych we krwi. Najbardziej powszechną z nich jest cholesterol.
We krwi znajdują się różne rodzaje cholesterolu, tzw. „zły” cholesterol (LDL-C) i „dobry” cholesterol (HDL-C).

REKLAMA

Lek Rosuvastatin Baggerman może powodować zmniejszenie stężenia „złego” cholesterolu i zwiększenie stężenia „dobrego” cholesterolu.
Działanie leku Rosuvastatin Baggerman polega na hamowaniu produkcji „złego” cholesterolu w organizmie. Pomaga on także w usuwaniu „złego” cholesterolu z krwi.

U większości osób zwiększone stężenie cholesterolu nie zmienia samopoczucia, ponieważ nie powoduje żadnych objawów. Jednak jeśli pacjent się nie leczy dochodzi do odkładania złogów substancji tłuszczowych w ścianach naczyń krwionośnych i ich zwężenia.

Czasami może dojść do zablokowania zwężonego naczynia krwionośnego, przerwania dopływu krwi do serca lub mózgu i w konsekwencji do zawału serca lub udaru. Uzyskanie prawidłowych wartości stężenia cholesterolu we krwi, zmniejsza ryzyko zawału, udaru lub podobnych chorób.

Nawet jeśli po zastosowaniu leku Rosuvastatin Baggerman stężenie cholesterolu będzie prawidłowe, należy nadal go zażywać. Zapobiega to ponownemu zwiększeniu stężenia cholesterolu, które powoduje odkładanie się substancji tłuszczowych. Należy przerwać stosowanie leku, jeśli tak zaleci lekarz lub jeśli pacjentka zajdzie w ciążę.

ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest rozuwastatyna.
− Każda tabletka powlekana leku Rosuvastatin Baggerman, 5 mg zawiera 5,20 mg soli wapniowej rozuwastatyny, co odpowiada 5 mg rozuwastatyny.
− Każda tabletka powlekana leku Rosuvastatin Baggerman, 10 mg zawiera 10,40 mg soli wapniowej rozuwastatyny, co odpowiada 10 mg rozuwastatyny.
− Każda tabletka powlekana leku Rosuvastatin Baggerman, 20 mg zawiera 20,79 mg soli wapniowej rozuwastatyny, co odpowiada 20 mg rozuwastatyny.
− Każda tabletka powlekana leku Rosuvastatin Baggerman, 40 mg zawiera 41,60 mg soli wapniowej rozuwastatyny, co odpowiada 40 mg rozuwastatyny.

REKLAMA

Inne składniki leku to laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon typu A, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, hypromeloza 2910 (E464), hydroksypropyloceluloza, makrogol 8000, tytanu dwutlenek (E171). Tabletki leku Rosuvastatin Baggerman, 5 mg zawierają także żelaza tlenek żółty (E172), a tabletki leku Rosuvastatin Baggerman, 10 mg, 20 mg i 40 mg zawierają także żelaza tlenek czerwony (E172).

ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.Wrazie wątpliwości należy zwrócić
się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli
Stosowanie leku Rosuvastatin Baggerman w celu obniżenia stężenia cholesterolu:

Dawka początkowa
Leczenie należy rozpoczynać od dawki 5 mg lub 10 mg, nawet jeśli pacjent stosował wcześniej większe dawki innych statyn.
Wielkość dawki początkowej zależy od:
− stężenia cholesterolu,
− stopnia ryzyka wystąpienia u pacjenta zawału serca lub udaru,
− występowania u pacjenta czynników zwiększających podatność na działania niepożądane.

Należy zapytać lekarza, która dawka początkowa leku Rosuvastatin Baggerman jest najbardziej odpowiednia dla pacjenta.
Lekarz może zadecydować o zastosowaniu dawki 5 mg jako dawki początkowej jeśli:
− pacjent pochodzi z Azji (Japonii, Chin, Filipin, Wietnamu, Korei lub Indii),
− pacjent jest w wieku powyżej 70 lat,
− u pacjenta występują umiarkowanie ciężkie choroby nerek,
− pacjent jest narażony na wystąpienie chorób i bólów mięśni (miopatia).

REKLAMA

Zwiększanie dawki i maksymalna dawka dobowa
Lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki, tak aby była ona odpowiednia dla potrzeb pacjenta. Jeśli pacjent rozpoczął leczenie od dawki 5 mg, lekarz może zdecydować o zwiększeniu do 10 mg, a następnie do 20 mg lub 40 mg, jeśli jest to konieczne. Jeśli pacjent rozpoczął leczenie od dawki 10 mg, lekarz może zdecydować o zwiększeniu do 20 mg, a następnie do 40 mg, jeśli jest to konieczne. Okres leczenia ustaloną dawką pomiędzy każdorazowym jej zwiększeniem wynosi 4 tygodnie.

Maksymalna dawka dobowa leku Rosuvastatin Baggerman to 40 mg. Jest ona stosowana u pacjentów z wysokim stężeniemcholesterolu i dużym ryzykiem zawału lub udaru, u których dawka 20 mg była niewystarczająca do zmniejszenia stężenia cholesterolu.

Stosowanie leku Rosuvastatin Baggerman w celu zmniejszenia ryzyka zawału lub udaru lub podobnych problemów zdrowotnych:
Zalecana dawka dobowa wynosi 20 mg, jednak lekarz może zdecydować o jej zmniejszeniu, jeśli u pacjenta występują czynniki opisane powyżej.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat
Zwykle stosowana dawka początkowa wynosi 5 mg. Lekarz może zwiększyć dawkę tak, aby była ona odpowiednia dla pacjenta. Maksymalna dawka dobowa leku Rosuvastatin Baggerman to 10 mg u dzieci w wieku od 6 do 9 lat oraz 20 mg u dzieci w wieku od 10 do 17 lat. Lek należy zażywać raz na dobę. Leku Rosuvastatin Baggerman w dawce 40 mg nie należy stosować u dzieci.

Zażywanie leku
Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.
Lek Rosuvastatin Baggerman należy przyjmować raz na dobę o dowolnej porze z jedzeniemlub bez jedzenia. Zaleca się przyjmowanie leku o stałej porze, aby łatwiej o tym pamiętać.

Kontrolne badania cholesterolu
W celu upewnienia się, że stężenie cholesterolu zmniejszyło się i jest prawidłowe należy regularnie odbywać wizyty kontrolne i przeprowadzać badania krwi.
Lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki, tak aby była ona odpowiednia dla pacjenta.

PRZEDAWKOWANIE

W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku Rosuvastatin Baggerman należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić do najbliższego szpitala.

Jeśli pacjent znajduje się w szpitalu lub jest leczony z powodu innej choroby powinien poinformować lekarza lub inny personel medyczny o stosowaniu leku Rosuvastatin Baggerman.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Lek Rosuvastatin Baggerman należy przyjmować raz na dobę o dowolnej porze z jedzeniem lub bez jedzenia.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Leku Rosuvastatin Baggerman nie należy stosować:
− w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
− Jeśli podczas stosowania leku Rosuvastatin Baggerman pacjentka zajdzie w ciążę, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku Rosuvastatin Baggerman i skontaktować się z lekarzem.
− Podczas stosowania leku Rosuvastatin Baggerman należy unikać zajścia w ciążę i stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - REZERWACJA LEKU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

ROSUVASTATIN BAGGERMAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) OPINIE PACJENTÓW / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here