Ropivacaine IWA

Ropivacaine IWA to lek miejscowo znieczulający, który jest stosowany do znieczuleń podczas zabiegów chirurgicznych, łagodzenia bólu podczas porodu oraz bólu pooperacyjnego. Jest dostępny w postaci roztworu do infuzji. Wskazania do stosowania tego leku obejmują znieczulenia w chirurgii, łagodzenie bólu podczas porodu oraz bólu pooperacyjnego. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ropivacaine IWA. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Ten lek nazywa się Ropivacaine IWA roztwór do wstrzykiwań. Substancją czynną leku Ropivacaine IWA jest chlorowodorek ropiwakainy, który należy do grupy leków nazywanych znieczulającymi miejscowo.

Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 10 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań jest stosowany w celu uzyskania zdrętwienia (znieczulenia) części ciała podczas zabiegu chirurgicznego, w tym cięcia cesarskiego.

Ropivacaine IWA, 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 10 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Lek Ropivacaine IWA 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań , Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań jest stosowany w celu zniesienia bólu np. podczas porodu lub po zabiegu chirurgicznym.

Lek Ropivacaine IWA 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Lek Ropivacaine IWA 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań jest stosowany do leczenia ostrego bólu u dzieci podczas i po operacji.

Jaki jest skład Ropivacaine IWA, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ropiwakainy. Jeden mililitr (ml) roztworu do wstrzykiwań zawiera 2 mg, 7,5 mg lub 10 mg chlorowodorku ropiwakainy.

Ropivacaine IWA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań:
1 fiolka o objętości 10 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 20 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 17,65 mg ropiwakainy.
1 fiolka o objętości 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 40 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 35,31 mg ropiwakainy.

Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań:
1 fiolka o objętości 10 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 75 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 66,2 mg ropiwakainy.
1 fiolka o objętości 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 150 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 132,4 mg ropiwakainy.

Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań:
1 fiolka o objętości 10 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 88,3 mg ropiwakainy.
1 fiolka o objętości 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 200 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 176,6 mg ropiwakainy.

Inne składniki leku to: sodu chlorek, kwas solny, potasu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Ropivacaine IWA – jak stosować?

Lek Ropivacaine IWA będzie podany przez lekarza. Dawka leku podana pacjentowi zależy od jego wzrostu i masy ciała, stanu ogólnego i od planowanego sposobu znieczulenia.
Należy stosować najmniejszą dawkę konieczną do uzyskania skutecznego znieczulenia (zdrętwienia wymaganej okolicy ciała).

Po podaniu leku Ropivacaine IWA w znieczulonej (zdrętwiałej) okolicy pacjent nie będzie odczuwał bólu, ciepła ani zimna, natomiast nadal będzie mógł odczuwać ucisk i dotyk.

W przypadku wątpliwości dotyczących leku należy skontaktować się z lekarzem.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ciężkie objawy wywołane podaniem zbyt dużej dawki leku Ropivacaine IWA wymagają specjalnego postępowania. Lekarz wykonujący znieczulenie został przeszkolony i wie jak postępować w takich sytuacjach.

Początkowe objawy po zastosowaniu zbyt dużej dawki to:
– zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie,
– zaburzenia słuchu i wzroku,
– drętwienie warg i wokół ust,
– drętwienie języka.

Należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią takie objawy lub gdy pacjent podejrzewa, że otrzymał za dużą dawkę leku Ropivacaine IWA. Lekarz przerwie podawanie leku, aby uniknąć ciężkich działań niepożądanych.

Kolejne ciężkie działania niepożądane po zastosowaniu zbyt dużej dawki leku Ropivacaine IWA to zaburzenia mówienia, mrowienie, drżenia, skurcze mięśni, drgawki i utrata przytomności.

Produkt Ropivacaine IWA, roztwór do wstrzykiwań, 7,5 mg/ml i 10 mg/ml, nie jest wskazany do stosowania u dzieci młodszych niż 12 lat, ponieważ nie badano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania chlorowodorku ropiwakainy w tej grupie pacjentów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ropivacaine IWA – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Ropivacaine IWA może być stosowany z pokarmem lub na czczo.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Ropivacaine IWA w okresie ciąży i karmienia piersią?

rzed zastosowaniem leku Ropivacaine IWA należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży, zamierza zajść w ciążę lub karmi piersią. Nie wiadomo czy chlorowodorek ropiwakainy wpływa na ciążę i przenika do mleka matek karmiących.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ropivacaine IWA

Ulotka Ropivacaine IWA – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ropivacaine IWA przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ropivacaine IWA m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:



Sprawdź cenę i dostępność Ropivacaine IWA w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ropivacaine IWA

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ropivacaine IWA? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ropivacaine IWA. Podziel się doświadczeniami na forum.