Konsultacja merytoryczna:

Ropivacaine IWA

Ten lek nazywa się Ropivacaine IWA roztwór do wstrzykiwań. Substancją czynną leku Ropivacaine IWA jest chlorowodorek ropiwakainy, który należy do grupy leków nazywanych znieczulającymi miejscowo.

Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 10 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań jest stosowany w celu uzyskania zdrętwienia (znieczulenia) części ciała podczas zabiegu chirurgicznego, w tym cięcia cesarskiego.

Ropivacaine IWA, 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Ropivacaine IWA, 10 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Lek Ropivacaine IWA 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań , Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań i Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań jest stosowany w celu zniesienia bólu np. podczas porodu lub po zabiegu chirurgicznym.

Lek Ropivacaine IWA 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Lek Ropivacaine IWA 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań jest stosowany do leczenia ostrego bólu u dzieci podczas i po operacji.

Jaki jest skład Ropivacaine IWA, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ropiwakainy. Jeden mililitr (ml) roztworu do wstrzykiwań zawiera 2 mg, 7,5 mg lub 10 mg chlorowodorku ropiwakainy.

Ropivacaine IWA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań:
1 fiolka o objętości 10 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 20 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 17,65 mg ropiwakainy.
1 fiolka o objętości 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 40 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 35,31 mg ropiwakainy.

Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań:
1 fiolka o objętości 10 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 75 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 66,2 mg ropiwakainy.
1 fiolka o objętości 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 150 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 132,4 mg ropiwakainy.

Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań:
1 fiolka o objętości 10 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 88,3 mg ropiwakainy.
1 fiolka o objętości 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 200 mg chlorowodorku ropiwakainy, co odpowiada 176,6 mg ropiwakainy.

Inne składniki leku to: sodu chlorek, kwas solny, potasu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Ropivacaine IWA – jak stosować ten lek?

Lek Ropivacaine IWA będzie podany przez lekarza. Dawka leku podana pacjentowi zależy od jego wzrostu i masy ciała, stanu ogólnego i od planowanego sposobu znieczulenia.
Należy stosować najmniejszą dawkę konieczną do uzyskania skutecznego znieczulenia (zdrętwienia wymaganej okolicy ciała).

Po podaniu leku Ropivacaine IWA w znieczulonej (zdrętwiałej) okolicy pacjent nie będzie odczuwał bólu, ciepła ani zimna, natomiast nadal będzie mógł odczuwać ucisk i dotyk.

W przypadku wątpliwości dotyczących leku należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ciężkie objawy wywołane podaniem zbyt dużej dawki leku Ropivacaine IWA wymagają specjalnego postępowania. Lekarz wykonujący znieczulenie został przeszkolony i wie jak postępować w takich sytuacjach.

Początkowe objawy po zastosowaniu zbyt dużej dawki to:
– zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie,
– zaburzenia słuchu i wzroku,
– drętwienie warg i wokół ust,
– drętwienie języka.

Należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią takie objawy lub gdy pacjent podejrzewa, że otrzymał za dużą dawkę leku Ropivacaine IWA. Lekarz przerwie podawanie leku, aby uniknąć ciężkich działań niepożądanych.

Kolejne ciężkie działania niepożądane po zastosowaniu zbyt dużej dawki leku Ropivacaine IWA to zaburzenia mówienia, mrowienie, drżenia, skurcze mięśni, drgawki i utrata przytomności.

Produkt Ropivacaine IWA, roztwór do wstrzykiwań, 7,5 mg/ml i 10 mg/ml, nie jest wskazany do stosowania u dzieci młodszych niż 12 lat, ponieważ nie badano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania chlorowodorku ropiwakainy w tej grupie pacjentów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ropivacaine IWA – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Ropivacaine IWA może być stosowany z pokarmem lub na czczo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ropivacaine IWA w okresie ciąży i karmienia piersią?

rzed zastosowaniem leku Ropivacaine IWA należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży, zamierza zajść w ciążę lub karmi piersią. Nie wiadomo czy chlorowodorek ropiwakainy wpływa na ciążę i przenika do mleka matek karmiących.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Ropivacaine IWA – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ropivacaine IWA, 2 mg/ml, 7,5 mg/ml, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 156.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ropivacaine IWA m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ropivacaine IWA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 200.50 KB


Ropivacaine IWA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 220.50 KB


Ropivacaine IWA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 221.00 KB

Cena - ile kosztuje Ropivacaine IWA?

Cena Ropivacaine IWA i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ropivacaine IWA.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ropivacaine IWA? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Produkt leczniczy Pronasal Control 0,05mg to aerozol do nosa zawierający mometazonu furoinian. Jest to substancja czynna należąca do grupy kortykosteroidów. Wskazaniem do stosowania są objawy sezonowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa.

Sok Morwa Biała to wysokiej jakości ekstrakt z liści morwy białej polecany do stosowania osobom, które chcą zadbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Szczególnie rekomendowany jako wsparcie dla odpowiedniego metabolizmu węglowodanów.

Osoby z problemami z ciśnieniem krwi powinny regularnie je monitorować. Taka kontrola pozwala wdrożyć najlepszą terapię. Aby w sposób łatwy i szybki zbadać ciśnienie krwi, warto mieć w domu Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 40 z zasilaczem.

Preparat zawiera wysoko przyswajalną postać magnezu – cytrynian. Suplement diety Aliness Cytrynian Magnezu Bezwodny 100% z B6 uzupełnia codzienną dietę nie tylko w magnez, ale i w witaminę B6. Preparat ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie.

Zestaw polecany dla osób cierpiących z powodu dolegliwości hemoroidalnych – NeoFitoroid Zestaw Biomaść + Płyn do mycia. To dwa wyroby medyczne wskazane do stosowania w leczeniu hemoroidów. Oba preparaty wykazują działanie mukoadhezyjne.

Butelka o pojemności 250ml z linii Chicco NaturalFeeling polecana jest dla dzieci od drugiego miesiąca życia. Wśród wielu jej niewątpliwych zalet należy zwrócić uwagę zwłaszcza na unikalny smoczek o ukośnym kształ…

Witamina D jest jedną z substancji, które trzeba dostarczać do organizmu w okresach jesienno-zimowych. Suplement diety Allnutrition Vitamin D3 2000IU Max zawiera dużą porcję cholekalcyferolu, idealną dla osób dorosłych.

Naturalny środek wspomagający pracę mózgu i układu nerwowego, a także wspierający koncentrację oraz pamięć to wyciąg z bacopy drobnolistnej. Znajdziemy go w wyjątkowym suplemencie diety Himalaya Wellness Bacopa.

Połączenie witaminy D oraz witaminy K. Suplement diety Solevitum D3+K2 rekomendowany jest do stosowania w celu uzupełnienia codziennej diety w te dwa składniki. Obie substancje pomagają utrzymać kości w dobrej kondycji.

Melanżowe Rajstopy przeciwżylakowe 70 DEN Veera z mikrofibry delikatnie otulają nogi, łagodząc ból i opuchliznę. Kompresja 13-17mmHg, unikalny splot oraz jony srebra sprawiają, że te rajstopy to coś więcej niż tylko cześć garderoby.

W tej małej buteleczce o pojemności 60ml znajduje się potężny „zastrzyk” energii! Suplement diety Allnutrition Red Shock shot to napój energetyczny w skoncentrowanej formie – w 30ml znajduje się aż 290mg kofeiny!

Preparat zawiera składniki, które pomagają zadbać o dobrą kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Suplement diety Belid SR uzupełnia dietę w biotynę, kwas pantotenowy oraz cynk i miedź. Preparat w postaci tabletek o przedłuż…

Płyn Apicard to suplement diety polecany osobom starszym. W jego skład wchodzą dwa naturalne wyciągi roślinne, drogocenne mleczko pszczele oraz magnez i witaminy z grupy B. Wspólnie wspierają one utrzymanie organizmu w dobrej kondycji.

Najważniejsze enzymy trawienne zamknięte w kapsułce. Suplement diety Super Enzymes marki Now Foods to kompozycja składników (m.in. lipazy, amylazy i proteazy), które są ważne dla prawidłowego przebiegu procesów trawiennych.

Preparat przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety osób otyłych. Suplement diety Witamina D3 4000jm zawiera bardzo wysoką porcję cholekalcyferolu – składnika, który m.in. wspiera właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Preparat w ekonomicznym opakowaniu polecany dla osób, które chcą wzbogacić codzienną dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe. Suplement diety Olej z nasion wiesiołka marki Gal pomaga uzupełnić dietę m.in. w kwas linolowy oraz kwas gamma-linolenowy.

Lubisz jabłka? Z pewnością zasmakuje Ci sok marki EkaMedica – Jabłko 100%. Jest to produkt, w którym nie znajdziesz żadnych konserwantów, barwników i aromatów. Cały smak, zapach i kolor to zasługa najwyższej…

Krople doustne Zatogrip Mini to suplement diety przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Preparat pomaga uzupełnić codzienną dietę w takie składniki jak: witamina C, witamina D, cynk, ekstrakty z owoców czarnego bzu i…

Suplement diety w płynie K-Mag B6 to skoncentrowane źródło potasu i magnezu. Skład preparatu wzbogacono o cenną witaminę B6. Preparat polecany jest dla osób, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wspierają…

Fakt, że Twoje nogi potrzebują już pielęgnacji przeciwżylakowej nie oznacza, że musisz rezygnować z noszenia sukienek. Veera rajstopy przeciwżylakowe 140 DEN w kolorze melanżowym zapewniają odpowiednie krycie oraz przynoszą ulgę.