ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA? – OPIS I WSKAZANIA

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest lekiem znieczulającym miejscowo.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany w celu zniesienia bólu podczas porodu (bólu porodowego).

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia i leczenia bólu określonych części ciała, np. po wypadkach lub po zabiegu operacyjnym.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia bólu u dzieci od okresu po urodzeniu do 12. roku życia podczas zabiegu operacyjnego lub po operacji.

SKŁAD ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ropiwakainy. Każdy 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 2 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Każda fiolka zawierająca 10 ml lub 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera odpowiednio 20 mg lub 40 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Ponadto lek zawiera chlorek sodu, kwas solny (do ustalenia pH), wodorotlenek sodu (do ustalenia pH), wodę do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira będzie podawany przez anestezjologa, jest więc mało prawdopodobne, że pacjent otrzyma nieprawidłową dawkę.

Lekarz poda chlorowodorek ropiwakainy w tę część ciała, która powinna być zdrętwiała, lub w pobliżu części ciała, która powinna być zdrętwiała, albo w okolicę, która jest odpowiedzialna za zdrętwienie danej części ciała. Tak jest np. w przypadku podania leku do przestrzeni zewnątrzoponowej (w pobliżu rdzenia kręgowego).

Anestezjolog dostosuje dawkę dla danego pacjenta, biorąc pod uwagę cel podawania leku Ropivacaine Hydrochloride Hospira, stan zdrowia pacjenta, jego wiek, masę ciała oraz inne leki, jakie będzie otrzymywał pacjent.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ponieważ lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira zazwyczaj jest podawany w szpitalu, pod nadzorem lekarza, jest mało prawdopodobne, że pacjent będzie miał podaną zbyt dużą dawkę leku. Jednakże, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Początkowe objawy po zastosowaniu zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy to:
• zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie,
• drętwienie warg i wokół ust,
• drętwienie języka,
• zaburzenia słuchu,
• zaburzenia wzroku.

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych, lekarz przerwie podawanie leku, jeśli wystąpią takie objawy. Oznacza to, że należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią takie objawy.

Poważniejsze objawy niepożądane wywołane podaniem zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy lub niezamierzonym podaniem leku do żyły to drżenie, drgawki, zaburzenia serca (jak nieregularny rytm serca, zatrzymanie pracy serca) i zatrzymanie oddychania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka planuje ciążę, jest w ciąży lub karmi piersią powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Poza podawaniem do przestrzeni zewnątrzoponowej podczas porodu, nie zgromadzono wystarczających danych dotyczących stosowania chlorowodorku ropiwakainy w czasie ciąży. Niemniej jednak, badania przeprowadzone u zwierząt nie wskazują, aby lek miał szkodliwe działanie.
Brak informacji, czy chlorowodorek ropiwakainy przenika do mleka kobiecego.

ULOTKA LEKU ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA CENA, REFUNDACJA

ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here