ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA

Działanie i wskazania

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest lekiem znieczulającym miejscowo.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany w celu zniesienia bólu podczas porodu (bólu porodowego).

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia i leczenia bólu określonych części ciała, np. po wypadkach lub po zabiegu operacyjnym.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia bólu u dzieci od okresu po urodzeniu do 12. roku życia podczas zabiegu operacyjnego lub po operacji.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ropiwakainy. Każdy 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 2 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Każda fiolka zawierająca 10 ml lub 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera odpowiednio 20 mg lub 40 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Ponadto lek zawiera chlorek sodu, kwas solny (do ustalenia pH), wodorotlenek sodu (do ustalenia pH), wodę do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira będzie podawany przez anestezjologa, jest więc mało prawdopodobne, że pacjent otrzyma nieprawidłową dawkę.

Lekarz poda chlorowodorek ropiwakainy w tę część ciała, która powinna być zdrętwiała, lub w pobliżu części ciała, która powinna być zdrętwiała, albo w okolicę, która jest odpowiedzialna za zdrętwienie danej części ciała. Tak jest np. w przypadku podania leku do przestrzeni zewnątrzoponowej (w pobliżu rdzenia kręgowego).

Anestezjolog dostosuje dawkę dla danego pacjenta, biorąc pod uwagę cel podawania leku Ropivacaine Hydrochloride Hospira, stan zdrowia pacjenta, jego wiek, masę ciała oraz inne leki, jakie będzie otrzymywał pacjent.

Przedawkowanie

Ponieważ lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira zazwyczaj jest podawany w szpitalu, pod nadzorem lekarza, jest mało prawdopodobne, że pacjent będzie miał podaną zbyt dużą dawkę leku. Jednakże, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Początkowe objawy po zastosowaniu zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy to:
• zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie,
• drętwienie warg i wokół ust,
• drętwienie języka,
• zaburzenia słuchu,
• zaburzenia wzroku.

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych, lekarz przerwie podawanie leku, jeśli wystąpią takie objawy. Oznacza to, że należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią takie objawy.

Poważniejsze objawy niepożądane wywołane podaniem zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy lub niezamierzonym podaniem leku do żyły to drżenie, drgawki, zaburzenia serca (jak nieregularny rytm serca, zatrzymanie pracy serca) i zatrzymanie oddychania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka planuje ciążę, jest w ciąży lub karmi piersią powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Poza podawaniem do przestrzeni zewnątrzoponowej podczas porodu, nie zgromadzono wystarczających danych dotyczących stosowania chlorowodorku ropiwakainy w czasie ciąży. Niemniej jednak, badania przeprowadzone u zwierząt nie wskazują, aby lek miał szkodliwe działanie.
Brak informacji, czy chlorowodorek ropiwakainy przenika do mleka kobiecego.

Ulotka – skutki uboczne


Charakterystyka, właściwości farmakologiczneWeryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here