Konsultacja merytoryczna:

Ropivacaine Hydrocloride Hospira

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest lekiem znieczulającym miejscowo.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany w celu zniesienia bólu podczas porodu (bólu porodowego).

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia i leczenia bólu określonych części ciała, np. po wypadkach lub po zabiegu operacyjnym.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia bólu u dzieci od okresu po urodzeniu do 12. roku życia podczas zabiegu operacyjnego lub po operacji.

Jaki jest skład Ropivacaine Hydrocloride Hospira, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ropiwakainy. Każdy 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 2 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Każda fiolka zawierająca 10 ml lub 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera odpowiednio 20 mg lub 40 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Ponadto lek zawiera chlorek sodu, kwas solny (do ustalenia pH), wodorotlenek sodu (do ustalenia pH), wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Ropivacaine Hydrocloride Hospira – jak stosować ten lek?

Lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira będzie podawany przez anestezjologa, jest więc mało prawdopodobne, że pacjent otrzyma nieprawidłową dawkę.

Lekarz poda chlorowodorek ropiwakainy w tę część ciała, która powinna być zdrętwiała, lub w pobliżu części ciała, która powinna być zdrętwiała, albo w okolicę, która jest odpowiedzialna za zdrętwienie danej części ciała. Tak jest np. w przypadku podania leku do przestrzeni zewnątrzoponowej (w pobliżu rdzenia kręgowego).

Anestezjolog dostosuje dawkę dla danego pacjenta, biorąc pod uwagę cel podawania leku Ropivacaine Hydrochloride Hospira, stan zdrowia pacjenta, jego wiek, masę ciała oraz inne leki, jakie będzie otrzymywał pacjent.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira zazwyczaj jest podawany w szpitalu, pod nadzorem lekarza, jest mało prawdopodobne, że pacjent będzie miał podaną zbyt dużą dawkę leku. Jednakże, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Początkowe objawy po zastosowaniu zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy to:
• zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie,
• drętwienie warg i wokół ust,
• drętwienie języka,
• zaburzenia słuchu,
• zaburzenia wzroku.

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych, lekarz przerwie podawanie leku, jeśli wystąpią takie objawy. Oznacza to, że należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią takie objawy.

Poważniejsze objawy niepożądane wywołane podaniem zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy lub niezamierzonym podaniem leku do żyły to drżenie, drgawki, zaburzenia serca (jak nieregularny rytm serca, zatrzymanie pracy serca) i zatrzymanie oddychania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ropivacaine Hydrocloride Hospira – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ropivacaine Hydrocloride Hospira w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka planuje ciążę, jest w ciąży lub karmi piersią powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Poza podawaniem do przestrzeni zewnątrzoponowej podczas porodu, nie zgromadzono wystarczających danych dotyczących stosowania chlorowodorku ropiwakainy w czasie ciąży. Niemniej jednak, badania przeprowadzone u zwierząt nie wskazują, aby lek miał szkodliwe działanie.
Brak informacji, czy chlorowodorek ropiwakainy przenika do mleka kobiecego.

Ulotka Ropivacaine Hydrocloride Hospira – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku


ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 7,5 mg/ml; 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ropivacaine Hydrocloride Hospira m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku


ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku


ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Ropivacaine Hydrocloride Hospira?

Cena Ropivacaine Hydrocloride Hospira i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ropivacaine Hydrocloride Hospira.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ropivacaine Hydrocloride Hospira? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Jeśli nie lubisz używać nici dentystycznej, wypróbuj inną metodę pozwalającą na właściwe dbanie o przestrzenie międzyzębowe, czyli Szczoteczkę Clinic Mono Compact. Ta w kolorze czerwonym jest w rozmiarze 4-3mm.

Krem do codziennej pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Krem nawilżający z olejem wiesiołka zawiera naturalne składniki, które skutecznie nawilżają suche partie skóry. Dodatkowo kosmetyk działa na skórę uelastyczniają…

Butelka Super Vent marki Lovi o pojemności 150ml. Butelka została wykonana z polipropylenu, nie zawiera bisfenolu A. Jest ona wyposażona w dynamiczny, silikonowy smoczek stymulujący aktywne ssanie u dziecka oraz w w system odpowietrzania Super Vent.

Innowacyjna formuła Płynu do płukania jamy ustnej Listerine Nightly Reset pozwala jeszcze skuteczniej dbać o zęby i dziąsła. Preparat ogranicza powstawanie płytki nazębnej, zapobiega gromadzeniu się bakterii w jamie ustnej oraz dł…

Morwa biała jest źródłem substancji czynnych, w tym takich wspomagających utrzymanie równowagi metabolizmu węglowodanów. Z tego powodu suplement diety Morwa biała polecany jest dla osób, które mają problem z podwyż…

Zawarty w preparacie ekstrakt z nasion ostropestu plamistego to doskonałe źródło drogocennej sylimaryny. Suplement diety Sylimar Forte 70mg polecany jest dla osób, które chcą uzupełnić swoją dietę w składnik wspomagający prawidłową…

Roztwór doustny Aleric Deslo Active 0,5mg/ml to produkt leczniczy o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera desloratadynę, która pomaga kontrolować objawy alergii. Lek utrzymuje działanie przez 24 godziny, nie powoduje występowania senności.

Pasta do zębów wybielająca Elgydium Whitening swoją skuteczność zawdzięcza wysoce rozdrobnionym cząsteczkom wodorowęglanu sodu. Usuwają one zewnętrzne przebarwienia z powierzchni zębów. Preparat ma odświeżający miętowy smak.

Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Tantum Lemon 3mg jest benzydaminy chlorowodorek. Lek ma postać pastylek twardych o smaku cytrynowym. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów stanów zapalnych jamy ustnej oraz gardła.

Lactinea Junior to płynny suplement diety, który zawiera witaminy z grupy B, witaminę D, cynk oraz laktoferynę. Cholekalcyferol wspiera utrzymanie kości w zdrowiu, a wraz z cynkiem wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego.

Suplement diety Cefavit D3 7000j.m. zawiera bardzo dużą porcję cholekalcyferolu – 7000j.m. w jednej tabletce. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą łykać codziennie tabletek, w przypadku tego preparatu wystarczy to zrobić raz w tygodniu!

Olej słonecznikowy jest często stosowany do smażenia. Jednak gdy olej ten pochodzi z pierwszego tłoczenia i nie jest rafinowany, czyli dokładnie tak jak Olej słonecznikowy marki EkaMedica, wtedy można go spożywać wyłą…

Ziołowa kompozycja złożona między innymi z rumianku, szałwii oraz nagietka, krwawnika i pokrzywy zamknięta w praktycznych saszetkach. Vagofix płukanka dla kobiet polecana jest w przypadku podrażnień miejsc intymnych.

Pluscard zawiera kwas acetylosalicylowy (ASA) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, ponadto stosowanie leku Pluscard wskazane jest w profilaktyce zawału serca. Glicyna chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem ASA.

Preparat dla osób, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w witaminę C. Suplement diety Natur Planet Acerola proszek 25% polecany jest głównie w okresach zwiększonego zapotrzebowania na kwas L-askorbinowy np. w okresie jesienno-zimowym.

Pyszna herbatka owocowo-ziołowa Bolleriofix to suplement diety zawierający kompozycję złożoną z liści czystka o właściwościach antyoksydacyjnych oraz korzenia szczeci, a także kwiatu hibiskusa oraz aromatycznych owoców aronii i czarnej porzeczki.

Dbasz o ilość cukrów, które spożywasz w pożywieniu? Dużym ułatwieniem będzie dla Ciebie suplement diety Morwa biała Medica 500mg. A jak wiadomo właściwy poziom cukru we krwi pomaga zadbać o…

Wyrób medyczny do sporządzania roztworu doustnego Macroxol Junior zawiera 5g makrogolu 3350 w każdej saszetce. Preparat polecany jest do stosowania u dzieci, które zmagają się z przewlekłymi zaparciami.

Preparat rekomendowany dla kobiet, które chcą zadbać o kondycję skóry. Suplement diety Kolagen Beauty to preparat w postaci tabletek musujących, który uzupełnia codzienną dietę w kolagen, witaminę C, kwas hialuronowy i ekstrakt z owoców…

Preparat dla kobiet, które mają problem z nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Suplement diety Aquafemin Hydro Harmony zawiera kompleks naturalnych składników – pokrzywę, zieloną kawę, perz i cykorię, które pomagają usuwać nadmiar wody.