Konsultacja merytoryczna:

Ropivacaine Hydrocloride Hospira

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest lekiem znieczulającym miejscowo.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany w celu zniesienia bólu podczas porodu (bólu porodowego).

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia i leczenia bólu określonych części ciała, np. po wypadkach lub po zabiegu operacyjnym.

Ropivacaine Hydrochloride Hospira jest stosowany także w celu zmniejszenia bólu u dzieci od okresu po urodzeniu do 12. roku życia podczas zabiegu operacyjnego lub po operacji.

Jaki jest skład Ropivacaine Hydrocloride Hospira, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ropiwakainy. Każdy 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 2 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Każda fiolka zawierająca 10 ml lub 20 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera odpowiednio 20 mg lub 40 mg bezwodnego chlorowodorku ropiwakainy (w postaci jednowodnego chlorowodorku ropiwakainy).

Ponadto lek zawiera chlorek sodu, kwas solny (do ustalenia pH), wodorotlenek sodu (do ustalenia pH), wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Ropivacaine Hydrocloride Hospira – jak stosować ten lek?

Lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira będzie podawany przez anestezjologa, jest więc mało prawdopodobne, że pacjent otrzyma nieprawidłową dawkę.

Lekarz poda chlorowodorek ropiwakainy w tę część ciała, która powinna być zdrętwiała, lub w pobliżu części ciała, która powinna być zdrętwiała, albo w okolicę, która jest odpowiedzialna za zdrętwienie danej części ciała. Tak jest np. w przypadku podania leku do przestrzeni zewnątrzoponowej (w pobliżu rdzenia kręgowego).

Anestezjolog dostosuje dawkę dla danego pacjenta, biorąc pod uwagę cel podawania leku Ropivacaine Hydrochloride Hospira, stan zdrowia pacjenta, jego wiek, masę ciała oraz inne leki, jakie będzie otrzymywał pacjent.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lek Ropivacaine Hydrochloride Hospira zazwyczaj jest podawany w szpitalu, pod nadzorem lekarza, jest mało prawdopodobne, że pacjent będzie miał podaną zbyt dużą dawkę leku. Jednakże, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Początkowe objawy po zastosowaniu zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy to:
• zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie,
• drętwienie warg i wokół ust,
• drętwienie języka,
• zaburzenia słuchu,
• zaburzenia wzroku.

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych, lekarz przerwie podawanie leku, jeśli wystąpią takie objawy. Oznacza to, że należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią takie objawy.

Poważniejsze objawy niepożądane wywołane podaniem zbyt dużej dawki chlorowodorku ropiwakainy lub niezamierzonym podaniem leku do żyły to drżenie, drgawki, zaburzenia serca (jak nieregularny rytm serca, zatrzymanie pracy serca) i zatrzymanie oddychania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ropivacaine Hydrocloride Hospira – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ropivacaine Hydrocloride Hospira w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka planuje ciążę, jest w ciąży lub karmi piersią powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Poza podawaniem do przestrzeni zewnątrzoponowej podczas porodu, nie zgromadzono wystarczających danych dotyczących stosowania chlorowodorku ropiwakainy w czasie ciąży. Niemniej jednak, badania przeprowadzone u zwierząt nie wskazują, aby lek miał szkodliwe działanie.
Brak informacji, czy chlorowodorek ropiwakainy przenika do mleka kobiecego.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ropivacaine Hydrocloride Hospira

Ulotka Ropivacaine Hydrocloride Hospira – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku


ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 7,5 mg/ml; 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ropivacaine Hydrocloride Hospira m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku


ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku


ROPIVACAINE HYDROCHLORIDE HOSPIRA, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Ropivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Ropivacaine Hydrocloride Hospira?

Cena Ropivacaine Hydrocloride Hospira i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ropivacaine Hydrocloride Hospira.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ropivacaine Hydrocloride Hospira? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz