Konsultacja merytoryczna:

Romapal

Ten lek nazywa się Romapal.

Romapal jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne – peryndopryl i indapamid. Działa przeciwnadciśnieniowo i stosowany jest do leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia tętniczego). Peryndopryl należy do grupy leków określanych mianem inhibitorów konwertazy angiotensyny. Ta grupa leków działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu sercu łatwiej jest przepompowywać przez nie krew.

Indapamid jest lekiem moczopędnym. Leki moczopędne zwiększają ilość moczu wytwarzanego przez nerki. Jednak indapamid różni się od innych leków moczopędnych, ponieważ powoduje tylko niewielkie zwiększenie ilości wytwarzanego moczu.

Obie substancje czynne zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi i działają razem normując ciśnienie tętnicze.

Jaki jest skład Romapal, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są peryndopryl z tert-butyloaminą i indapamid.
Tabletka zawiera 1,669 mg peryndoprylu w postaci soli sodowej, co odpowiada 2 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą oraz 0,625 mg indapamidu lub tabletka zawiera 3,338 mg peryndoprylu w postaci soli sodowej, co odpowiada 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą oraz 1,25 mg indapamidu.

Ponadto lek zawiera:
Laktoza bezwodna, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Romapal – jak stosować ten lek?

Romapal należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku Romapal, to jedna tabletka raz na dobę. Lekarz może zdecydować o modyfikacji dawki leku jeśli pacjent ma niewydolność nerek.
Tabletki najlepiej przyjmować rano i przed posiłkiem. Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek, należy bezzwłocznie skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym lub poinformować o tym lekarza. Najbardziej prawdopodobnym objawem przedawkowania jest niskie ciśnienie tętnicze. W razie wystąpienia bardzo niskiego ciśnienia tętniczego (objawów takich, jak zawroty głowy, uczucie omdlewania), korzyść może przynieść położenie się z uniesionymi nogami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Romapal – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Romapal najlepiej przyjmować przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Romapal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka sądzi, że jest w ciąży (lub, że może zajść w ciążę), powinna poinformować o tym lekarza.
Lekarz zwykle zaleci pacjentce, by przerwała stosowanie leku przed zajściem w ciążę, lub natychmiast jak tylko zorientuje się, że jest w ciąży. Zaleci również zażywanie innego leku zamiast leku.
Stosowanie leku Romapal we wczesnej fazie ciąży nie jest zalecane. Leku nie wolno stosować po trzecim miesiącu, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, gdy stosowany jest w tym okresie ciąży.

Karmienie piersią
Leku nie wolno stosować w okresie karmienia piersią.
Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmienie piersią, powinna poinformować o tym lekarza.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Romapal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ROMAPAL, 2 mg + 0,625 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum + Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku


ROMAPAL, 4 mg + 1,25 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum + Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Romapal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ROMAPAL, 2 mg + 0,625 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum + Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku


ROMAPAL, 4 mg + 1,25 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum + Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Romapal?

Cena Romapal i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Romapal.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Romapal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie BLIZNASIL Żel na blizny (Opakowanie: 15 g)BLIZNASIL Żel na blizny (Opakowanie: 15 g) to wyrób medyczny w postaci żelu silikonowego do stosowania na wszystkie rodzaje zagojonych blizn. Może być stosowany w przypadku rozstępów, blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy pooparzeniowych.
Efekt działania BLIZNASIL Żel na blizny (Opakowanie: 15 g)BLIZNASIL Żel na blizny (Opakowanie: 15 g) to żel z silikonem, który wspomaga leczenie blizn – zarówno śwież…

29.25 

Zastosowanie NeoFuragina 50mg tabletki (Opakowanie: 30 )NeoFuragina 50mg tabletki (Opakowanie: 30 ) jest lekiem przeciwbakteryjnym środkiem leczniczym na infekcje dróg moczowych. Hamuje rozwój bakterii i przyspiesza ich wydalanie z organizmu. Łagodzi uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu.
Efekt działania NeoFuragina 50mg tabletki (Opakowanie: 30 )NeoFuragina 50mg tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera furazydynę – substancję hamującą syntezę białek bakteryjnych i hamującą ich proces namnażania się. Wspiera także układ odpornościowy…

14.82 

Zastosowanie Raphacholin forte tabletki (Opakowanie: 10 )Raphacholin forte tabletki (Opakowanie: 10 ) jest lekiem stosowanym przy niestrawnościach spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem żółci. Lek ogranicza wzdęcia, nudności czy bóle brzucha.

Raphacholin forte może być także stosowany przy delikatnych stanach zaparć jako środek przeczyszczający.
Efekt działania Raphacholin forte tabletki (Opakowanie: 10 )Lek Raphacholin forte zawiera kwas dehydrocholowy, który wykazuje działanie żółciotwórcze i zwiększa zawartość wody…

13.99 

Aloe Vera Reinigungsemulsion (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

75.99 

Olej kamforowy (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

3.40 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief