Konsultacja merytoryczna:

Reumelox

Reumelox

Substancją czynną leku Reumelox jest meloksykam. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe, objawowe leczenie zaostrzeń bólów kostno-stawowych i mięśniowych w chorobach reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.

Jaki jest skład Reumelox, jakie substancje zawiera?

Substancje czynne leku to metylu salicylan i lewomentol.
1 g leku zawiera 150 mg salicylanu metylu i 100 mg lewomentolu;

Pozostałe składniki to: cholesterol, alkohol stearylowy, wosk biały, wazelina biała.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Reumelox – jak stosować ten lek?

Lek stosuje się doustnie.
Lek należy przyjmować raz na dobę podczas posiłku popijając wodą lub innym napojem.

Stosowanie u dorosłych
Zalecana dawka dobowa to 7,5 mg ( 1 tabletka).
Nie należy przekraczać dawki 15 mg/dobę.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie wolno przyjmować dłużej niż 7 dni.

Lek może być stosowany jako kontynuacja zaleceń lekarza po zdiagnozowaniu choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów lub zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.
W razie wątpliwości należy się zwrócić do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Pacjenci w podeszłym wieku oraz pacjenci ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych:
Zalecana dawka u pacjentów w podeszłym wieku wynosi 7,5 mg na dobę.

Pacjenci z niewydolnością nerek:
U pacjentów dializowanych z ciężką niewydolnością nerek nie należy stosować dawki większej niż 7,5 mg/dobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby:
U pacjentów z łagodnym do umiarkowanego zaburzeniem czynności wątroby zmniejszenie dawki nie jest konieczne.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Reumelox – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Reumelox w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u kobiet w ciąży i kobiet w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Lek ten należy do grupy leków (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeni terapii.

Ulotka Reumelox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Reumelox 7,5 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 51 razy

Rozmiar plku 122.29 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Reumelox m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Reumelox 7,5 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 113.28 KB

Cena - ile kosztuje Reumelox?

Cena Reumelox i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Reumelox.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Reumelox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Abtei ekstrakt z pestek dyni plus żurawina i selen kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Abtei ekstrakt z pestek dyni plus żurawina i selen kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) to suplement diety opracowany z myślą o wzmocnieniu oraz wsparciu prawidłowego funkcjonowania układu moczowego. Abtei ekstrakt z pestek dyni plus żurawina i selen kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) zawiera w swoim składzie ekstrakt z pestek dyni, koncentrat z żurawiny, witaminę…

26.99 

Zastosowanie Riposton (Opakowanie: 10 )Riposton (Opakowanie: 10 ) pomaga uzupełnić płyny i składniki mineralne utracone na skutek picia alkoholu lub w trakcie wysiłku fizycznego.Efekt działania Riposton (Opakowanie: 10 )Riposton (Opakowanie: 10 ) redukuje nieprzyjemne objawy kaca będące skutkiem odwodnienia organizmu. Działa nawadniająco i pomaga przywrócić równowagę elektrolitową w organizmie zaburzoną pod wpływem spożywanego alkoholu. Może być stosowany także po wysił…

24.05 

Zastosowanie Sagella pH 3,5 emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 100 ml)Jeśli szukasz delikatnego środka, który jest w pełni przystosowany do intymnych miejsc Twojego ciała jest to produkt dla ciebie. Sagella pH 3,5 emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 100 ml) otoczy opieką najdelikatniejsze miejsca skóry. Zawiera łagodny ekstrakt z szałwii i cenny kwas mlekowy. Dzięki temu zapobiega zapaleniom oraz zakażeniom okolic intymnych. Produkt ten posiada swoją…

32.99 

Zastosowanie PERSPIREX STRONG Antyperspirant (Opakowanie: 20 ml)PERSPIREX STRONG Antyperspirant (Opakowanie: 20 ml) jest przeznaczony dla skóry normalnej, a dzięki specjalnie opracowanej formule silnie działa nawet przy wysokiej potliwości. Jest niezwykle skuteczny w ochronie przed potem i jego nieprzyjemnym zapachem. Po zastosowaniu skóra nie jest mokra, ale odpowiednio zadbana, co daje poczucie komfortu i świeżości. Działanie produktu jest efektywne nawet do 5 dni po zastosowaniu…

24.35 

Zastosowanie Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml)Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml) to krem do stosowania na dzień, który jest przeznaczony dla skóry dojrzałej. W szczególności jest polecany paniom w okresie menopauzy i po niej. Kosmetyk przywraca skórze jędrność i elastyczność.Efekt działania Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml)…

123.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief