Konsultacja merytoryczna:

Repirol SR

Lek Repirol SR jest stosowany w leczeniu choroby Parkinsona.

Substancją czynną leku Repirol SR jest ropinirol, który należy do grupy leków zwanych agonistami dopaminy. Agoniści dopaminy wpływają na czynność mózgu w podobny sposób do naturalnie występującej substancji zwanej dopaminą.

U pacjentów z chorobą Parkinsona w niektórych częściach mózgu występuje małe stężenie dopaminy. Ropinirol działa podobnie do naturalnie występującej dopaminy i tym samym pomaga łagodzić objawy choroby Parkinsona.

Jaki jest skład Repirol SR, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Repirol SR jest ropinirol.
Jedna tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 2 mg, 4 mg lub 8 mg ropinirolu (w postaci ropinirolu chlorowodorku).

Inne składniki leku to:
• rdzeń tabletki o przedłużonym uwalnianiu: amoniowego metakrylanu kopolimer typ B, hypromeloza (E464), sodu laurylosiarczan, kopowidon, magnezu stearynian (E572).
• otoczka:

2 mg, tabletka o przedłużonym uwalnianiu:
hypromeloza (E464); żelaza tlenek czerwony (E 172); laktoza jednowodna; tytanu dwutlenek (E 171); triacetyna

4 mg, tabletka o przedłużonym uwalnianiu:
makrogol 400; hypromeloza (E464); żółcień pomarańczowa, lak (E 110); tytanu dwutlenek (E 171); indygotyna, lak (E 132)

8 mg, tabletka o przedłużonym uwalnianiu:
hypromeloza (E464); żelaza tlenek czerwony (E 172); żelaza tlenek czarny (E 172); żelaza tlenek żółty (E 172); makrogol 400; tytanu dwutlenek (E 171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Repirol SR – jak stosować ten lek?

Lek Repirol SR może być stosowany w leczeniu objawów choroby Parkinsona jako jedyny lek lub w połączeniu z innym lekiem o nazwie L-dopa (zwany także lewodopa). Jeśli pacjent stosuje L-dopę, na początku leczenia z zastosowaniem leku Repirol SR mogą wystąpić niekontrolowane ruchy (dyskinezy). W przypadku wystąpienia takich objawów należy poinformować lekarza, który może dostosować dawki przyjmowanych przez pacjenta leków.

Lek Repirol SR, tabletki opracowano w celu uwalniania leku przez 24 godziny. Jeżeli u pacjenta występuje zaburzenie, które może spowodować zbyt szybkie przejście leku przez organizm, np. w przypadku biegunki, tabletka może nie ulec całkowitemu rozpuszczeniu i lek może nie działać odpowiednio. Tabletki mogą być wówczas widoczne w stolcu. Jeżeli tak się zdarzy, należy jak najszybciej poinformować o tym swojego lekarza.

Jaką dawkę leku Repirol SR należy stosować
Ustalenie odpowiedniej dawki leku Repirol SR może wymagać czasu.

Zalecana dawka początkowa wynosi 2 mg raz na dobę w pierwszym tygodniu leczenia. Począwszy od drugiego tygodnia terapii lekarz może zwiększyć dawkę leku Repirol SR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu do 4 mg raz na dobę. U osób w bardzo podeszłym wieku dawka może być zwiększana wolniej. Następnie lekarz może dostosowywać dawkę do czasu osiągnięcia najbardziej odpowiedniej dawki dla pacjenta. Niektórzy pacjenci przyjmują dawki do 24 mg leku Repirol SR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu na dobę.

Jeśli na początku leczenia wystąpią trudne do zniesienia działania niepożądane, należy poinformować o tym lekarza. Lekarz może zalecić zmianę leczenia na terapię z zastosowaniem ropinirolu w postaci tabletek powlekanych (o natychmiastowym uwalnianiu) w mniejszych dawkach przyjmowanych trzy razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Repirol SR nie należy podawać dzieciom. Lek Repirol SR nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat.

Nie należy stosować większej dawki leku Repirol SR niż zalecił lekarz.
Może upłynąć kilka tygodni zanim wystąpi korzystne działanie leku Repirol SR.

Przyjmowanie dawki leku Repirol SR
Lek Repirol SR należy przyjmować raz na dobę o tej samej porze każdego dnia. Lek Repirol SR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

Tabletki (tabletek) o przedłużonym uwalnianiu nie należy przełamywać, żuć ani rozkruszać ze względu na ryzyko przedawkowania, ponieważ w takim przypadku lek zostaje zbyt szybko uwolniony do organizmu.

Zmiana leczenia z zastosowania tabletek powlekanych (o natychmiastowym uwalnianiu)
Lekarz ustali dawkę leku Repirol SR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu na podstawie całkowitej wcześniej przyjmowanej dawki dobowej ropinirolu w postaci tabletek o natychmiastowym uwalnianiu. W dniu poprzedzającym zmianę leczenia należy przyjąć zwykle stosowaną dawkę ropinirolu w postaci tabletek powlekanych (o natychmiastowym uwalnianiu). Następnego dnia rano należy przyjąć lek Repirol SR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu i nie stosować dłużej ropinirolu w postaci tabletek powlekanych (o natychmiastowym uwalnianiu).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli to możliwe, należy pokazać opakowanie leku Repirol SR.

Do objawów przedawkowania leku Repirol SR mogą należeć: nudności (mdłości), wymioty, zawroty głowy (uczucie wirowania), uczucie senności, znużenie psychiczne lub zmęczenie fizyczne, omdlenia, omamy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Repirol SR – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Repirol SR można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku według uznania pacjenta.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Repirol SR w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Repirol SR w czasie ciąży, o ile lekarz nie uzna, że korzyści dla pacjentki przeważają nad ryzykiem dla nienarodzonego dziecka. Nie zaleca się stosowania leku Repirol SR w okresie karmienia piersią, ponieważ może on wpływać na wytwarzanie pokarmu przez pacjentkę.

Nie stwierdzono, aby lek Repirol SR wpływał na płodność u ludzi.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko,powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz udzieli także porady w przypadku karmienia piersią lub planowania karmienia piersią. Lekarz może zalecić przerwanie stosowania leku Repirol SR.

Ulotka Repirol SR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Repirol SR, 2 mg, 4 mg, 8 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ropinirolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 166.76 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Repirol SR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Repirol SR, 2 mg, 4 mg, 8 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ropinirolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 184.12 KB

Cena - ile kosztuje Repirol SR?

Cena Repirol SR i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Repirol SR.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Repirol SR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Zatogrip Forte tabletki (Opakowanie: 15 )Zatogrip Forte tabletki (Opakowanie: 15 ) to suplement diety przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Składniki preparatu wspierają zdrowie dróg oddechowych i zmniejszają ryzyko nawracających infekcji. Podnoszą także naturalną odporność organizmu.
Efekt działania Zatogrip Forte tabletki (Opakowanie: 15 )Zatogrip Forte tabletki (Opakowanie: 15 ) zawiera naturalne ekstrakty roślinne. Korzeń imbiru łagodzi kaszel i rozrzedza zalegający w drogach oddechowych śluz…

15.99 

Zastosowanie Laremid tabletki 2 mg (Opakowanie: 10 )Laremid tabletki 2 mg (Opakowanie: 10 ) to lek przeciwbiegunkowy, który skutecznie wspomaga leczenie biegunek poprzez zminimalizowanie ich objawów oraz zmniejszenie częstotliwości wypróżnień.

Tabletki Laremid mogą być stosowane zarówno przy przewlekłych, jak i ostrych dolegliwościach.
Efekt działania Laremid tabletki 2 mg (Opakowanie: 10 )Laremid tabletki zawierają substancję czynną, która zmniejsza uwalnianie hormonów odpowiedzialnych za regulację niektórych procesów…

8.67 

Zastosowanie Marimer Baby hipertoniczny spray do nosa (Opakowanie: 100 ml)Marimer Baby hipertoniczny spray do nosa (Opakowanie: 100 ml) to hipertoniczny, sterylny roztwór wody morskiej, w postaci sprayu do nosa. Wyrób medyczny stosuje się w celu oczyszczania jam nosowych czy udrażniania zatkanego nosa. Może być również używany uzupełniająco w leczeniu zaburzeń otolaryngologicznych.

Spray może być stosowany u dzieci, niemowląt oraz noworodków…

26.42 

Roche-posay Toleriane Ultra Dermallergo Maske (Opakowanie: 28 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

27.99 

Zastosowanie CelYoung intensywny krem do pięt i stóp (Opakowanie: 100 ml)Jeśli do tej pory żaden ze stosowanych przez Ciebie kremów nie przyniósł ulgi Twoim obolałym i popękanym stopom powinnaś spróbować CelYoung intensywny krem do pięt i stóp (Opakowanie: 100 ml).
Został on specjalnie opracowany na uporczywe problemy Twoich stóp, takie jak zrogowacenia czy silne pękanie. Jest to krem o…

74.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief