Remifentanyl Kabi

Remifentanyl Kabi to lek z grupy opioidów, który charakteryzuje się bardzo szybkim rozpoczęciem działania i krótkim czasem działania. Jest stosowany jako lek przeciwbólowy podczas wprowadzania i/lub podtrzymywania znieczulenia ogólnego oraz do leczenia bólu w okresie bezpośrednio po operacji u pacjentów znajdujących się pod ścisłą opieką medyczną. Remifentanyl Kabi jest również wskazany do zapewniania znieczulenia u pacjentów mechanicznie wentylowanych, przebywających na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Remifentanyl Kabi. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Remifentanyl Kabi należy do grupy opioidów. Różni się od pozostałych leków z tej grupy szybkim rozpoczęciem i bardzo krótkim czasem działania.
Remifentanyl Kabi może być stosowany do leczenia bólu przed lub podczas operacji.
Remifentanyl Kabi może być stosowany do leczenia bólu u pacjentów w wieku 18 lat i powyżej, mechanicznie wentylowanych, przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

Jaki jest skład Remifentanyl Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest remifentanyl.

Każda fiolka zawiera odpowiednio 1 mg, 2 mg lub 5 mg remifentanylu (w postaci chlorowodorku remifentanylu). Po odpowiednim rozpuszczeniu każdy ml zawiera 1 mg remifentanylu.

Ponadto lek zawiera glicynę i kwas solny.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Remifentanyl Kabi – jak stosować?

Remifentanyl Kabi może być podawany jedynie w ściśle kontrolowanych warunkach i na oddziałach wyposażonych w sprzęt umożliwiający monitorowanie i wspomaganie krążenia i oddychania pacjenta. Remifentanyl Kabi jest podawany przez lub pod nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju leków.
Pacjent nigdy nie będzie stosował tego leku samodzielnie. Ten lek będzie zawsze podawany przez osobę wykwalifikowaną.

Remifentanyl Kabi może być podawany tylko przez wstrzyknięcie lub infuzję bezpośrednio do żyły. Nie należy podawać krócej niż 30 sekund. Leku Remifentanyl Kabi nie wolno wstrzykiwać do kanału kręgowego (zewnątrzoponowo lub podpajęczynówkowo).

Dawkowanie
Lekarz ustala dawkę i czas trwania infuzji uwzględniając masę ciała, wiek, sprawność fizyczną, stosowanie innych leków i rodzaj przeprowadzanej operacji.

Dawkowanie u dorosłych
Większość pacjentów reaguje na szybkość infuzji od 0,1 do 2 mikrogramów na kg masy ciała na minutę. Dawka może być zmniejszona lub zwiększona przez lekarza na podstawie stanu pacjenta i (lub) jego reakcji.

Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Jeśli lek stosuje się do ogólnego znieczulenia, u pacjentów w podeszłym wieku, należy zmniejszyć dawkę początkową leku Remifentanyl Kabi.

Dawkowanie u dzieci (w wieku od 1 do 12 lat)
U większości dzieci, szybkość infuzji od 0,05 do 1,3 mikrograma na kg masy ciała na minutę jest wystarczająca do osiągnięcia znieczulenia ogólnego podczas operacji. Dawka może być zmieniona przez lekarza aż do 3 mikrogramów na kg masy ciała na minutę. Jest niewiele danych o stosowaniu leku Remifentanyl Kabi u dzieci przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

Remifentanyl Kabi nie jest zalecany do stosowania u noworodków i niemowląt (u dzieci w wieku poniżej 1 roku).

Dawkowanie w specjalnych grupach pacjentów
U pacjentów z otyłością lub pacjentów w stanie krytycznym dawka początkowa będzie odpowiednio zmniejszona lub zwiększona, w zależności od reakcji pacjenta.
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek oraz u pacjentów poddawanych operacjom neurochirurgicznym nie będzie konieczne zmniejszenie dawki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ Remifentanyl Kabi jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w ściśle kontrolowanych warunkach, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę lub dawka została pominięta.
Jeśli pacjent otrzymał za dużą dawkę leku Remifentanyl Kabi lub istnieje podejrzenie, że otrzymał zbyt dużą dawkę, zespół specjalistów podejmie odpowiednie czynności.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Remifentanyl Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Po otrzymaniu leku Remifentanylu Kabi nie należy spożywać alkoholu do czasu pełnego wybudzenia.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Remifentanyl Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy podawać leku Remifentanyl Kabi kobietom w ciąży bez medycznego uzasadnienia.
Remifentanyl Kabi nie jest wskazany do stosowania podczas porodu lub cesarskiego cięcia.

Zalecane jest, aby przestać karmić piersią na 24 godziny po podaniu leku Remifentanyl Kabi.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz rozważy możliwe ryzyko i oczekiwane korzyści przyjmowania leku Remifentanyl Kabi u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Remifentanyl Kabi

Ulotka Remifentanyl Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Remifentanyl Kabi przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Remifentanyl Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:



Sprawdź cenę i dostępność Remifentanyl Kabi w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Remifentanyl Kabi

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Remifentanyl Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Remifentanyl Kabi. Podziel się doświadczeniami na forum.