RABELINZ

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

RABELINZ - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku RABELINZ. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku RABELINZ w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA RABELINZ? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Rabelinz należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej (IPP).
Lek Rabelinz działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu wytwarzanego w żołądku.

Lek Rabelinz jest stosowany w leczeniu:
– owrzodzenia w górnej części jelita (choroba wrzodowa dwunastnicy) i łagodnej choroby wrzodowej żołądka.
– choroby refluksowej przełyku z wrzodami lub bez nich. Chorobę refluksową przełyku powszechnie określa się jako zapalenie przełyku wywołane kwasem i związane z występowaniem zgagi. Zgaga, to uczucie pieczenia wznoszące się z żołądka lub dolnego odcinka klatki piersiowej do szyi. Lek Rabelinz może być również stosowany jako długotrwałe leczenie choroby refluksowej przełyku (podtrzymujące leczenie choroby refluksowej przełyku). Lek Rabelinz może być również stosowany w leczeniu objawowym umiarkowanej do bardzo ciężkiej postaci choroby refluksowej przełyku (objawowe leczenie choroby refluksowej przełyku).
– zespołu Zollingera-Ellisona, czyli stanu, w którym żołądek wytwarza wyjątkowo dużą ilość kwasu.

W połączeniu z dwoma antybiotykami (klarytromycyna i amoksycylina), lek Rabelinz jest stosowany w celu eradykacji zakażenia H. pylori u pacjentów z chorobą wrzodową. Więcej informacji dotyczących antybiotyków stosowanych w eradykacji H.pylori znajduje się w ulotkach dla pacjentów poszczególnych leków.

SKŁAD RABELINZ, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest rabeprazol sodowy. Każda tabletka zawiera 10 mg lub 20 mg rabeprazolu sodowego.

Inne składniki leku to:
rdzeń: powidon, mannitol, magnezu tlenek lekki, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, magnezu stearynian;
otoczka: etyloceluloza, magnezu tlenek lekki;
otoczka dojelitowa: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, glikol propylenowy, talk, żelaza tlenek czerwony (E 172) – tylko dla dawki 10 mg, żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE RABELINZ? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Rabelinz należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka, to:

Pacjenci dorośli i pacjenci w podeszłym wieku
Choroba wrzodowa dwunastnicy i łagodna choroba wrzodowa żołądka: Jedna tabletka leku Rabelinz 20 mg raz na dobę, przyjmowana rano. U większości pacjentów wyleczenie choroby wrzodowej dwunastnicy następuje w ciągu czterech tygodni, a u większości pacjentów wyleczenie łagodnej choroby wrzodowej żołądka następuje w ciągu sześciu tygodni. Jednak w celu wyleczenia niektórych pacjentów konieczne może być dodatkowe leczenie.

Choroba refluksowa przełyku z wrzodami w przebiegu: Jedna tabletka leku Rabelinz 20 mg raz na dobę przez cztery do ośmiu tygodni.

Długotrwałe leczenie choroby refluksowej przełyku: Jedna tabletka leku Rabelinz 10 mg lub jedna tabletka leku Rabelinz 20 mg raz na dobę, w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Objawowe leczenie choroby refluksowej przełyku: Jedna tabletka leku Rabelinz 10 mg raz na dobę przez 4 tygodnie. Po ustąpieniu objawów, aby uzyskać dalszą kontrolę objawów, lekarz prowadzący może zalecić stosowanie jednej tabletki leku Rabelinz 10 mg raz na dobę, w razie potrzeby.

Zespół Zollingera-Ellisona: Leczenie należy rozpocząć od przyjęcia leku Rabelinz w dawce 60 mg raz na dobę. Lekarz może następnie dostosować dawkę w zależności od reakcji pacjenta na leczenie. Lekarz prowadzący powie ile tabletek i kiedy należy przyjmować.

Eradykacja H. pylori: Lek Rabelinz w dawce 20 mg dwa razy na dobę każdego dnia i zazwyczaj przez 7 dni (w połączeniu z dwoma antybiotykami – 500 mg klarytromycyny i 1 g amoksycyliny).

Dzieci
Lek Rabelinz nie jest zalecany do stosowania u dzieci.

Zalecenia dotyczące stosowania
Tabletki należy przyjmować połykając w całości i popijając połową szklanki wody, nie należy ich żuć ani rozgniatać. Stosując lek Rabelinz raz na dobę, tabletki należy przyjmować rano, przed śniadaniem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI RABELINZ, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Rabelinz należy zwrócić się po poradę do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ RABELINZ W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Nie należy stosować leku Rabelinz w okresie ciąży i karmienia piersią.

ULOTKA LEKU RABELINZ – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – RABELINZ CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - RABELINZ CENA, REFUNDACJA

RABELINZ OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here