QUINAPRILUM 123RATIO


Podmiot odpowiedzialny: 123ratio Sp. z o.o.

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Quinaprilum 123ratio zawiera chinapryl. Chinapryl należy do grupy leków zwanych inhibitorami konwertazy angiotensyny. Leki te obniżają ciśnienie tętnicze. Poprzez zmniejszenie oporu naczyń
obwodowych, ułatwiają również przepływ krwi i w ten sposób zmniejszają pracę serca u pacjentów z niewydolnością krążenia.

Quinaprilum 123ratio jest wskazany w leczeniu:
• nadciśnienia tętniczego samoistnego
• zastoinowej niewydolności serca.

Dbaj o zdrowie stosując naturalne produkty na serce i układ krążenia. Kontroluj także poziom swojego ciśnienia tętniczego za pomocą profesjonalnych ciśnieniomierzy.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD LEKU

Substancją czynną leku jest 5 mg, 10 mg, 20 mg lub 40 mg chinaprylu w postaci chinaprylu chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: magnezu węglan ciężki, wapnia wodorofosforan bezwodny, żelatyna, krospowidon, magnezu stearynian; Otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, makrogol 400. Tabletki 40 mg zawierają dodatkowo tlenek żółty (E172).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy połknąć najlepiej popijając wodą. Tabletki zwykle stosuje się raz dziennie, rano, ale lekarz może zalecić stosowanie ich dwa razy dziennie, np. rano i wieczorem.

• Dorośli:
Nadciśnienie tętnicze samoistne
Zalecana dawka początkowa u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym wynosi 10 mg raz na dobę. W zależności od odpowiedzi klinicznej na leczenie lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg lub 40 mg/dobę, podawanej 1 raz lub 2 razy na dobę. U większości pacjentów w leczeniu przewlekłym stosuje się dawkę pojedynczą podawaną raz na dobę.

W przypadku jednoczesnego stosowania leków moczopędnych, lekarz może zalecić dawkę początkową 2,5 mg na dobę stopniowo zwiększając dawkę w razie konieczności. Lekarz może zalecić odstawienie leków moczopędnych na 2 do 3 dni przed rozpoczęciem leczenia chinaprylem. Lekarz dostosuje dawkę w celu uzyskania optymalnej odpowiedzi na leczenie.

Zastoinowa niewydolność serca
Ze względu na ryzyko wystąpienia objawowego niedociśnienia tętniczego, zalecana dawka początkowa chinaprylu wynosi 2,5 mg. Następnie lekarz będzie stopniowo zwiększać dawkę (w ciągu 2-3 tygodni) do dawki skutecznej. Maksymalna dawka wynosi 40 mg/dobę (podawana jednorazowo lub w 2 dawkach podzielonych).

Czasami niektórzy pacjenci potrzebują wyższych dawek leku niż opisane powyżej.

• Pacjenci w podeszłym wieku lub pacjenci z niewydolnością nerek:
W przypadku pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów z niewydolnością nerek dawka może być niższa. Zalecana początkowa dawka leku u pacjentów z nadciśnieniem samoistnym wynosi 2,5 mg.

Następnie dawka będzie dostosowana przez lekarza.

• Dzieci i młodzież
Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu u dzieci i młodzieży nie zostały ustalone.
Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży.

Stosuj produkty na serce i układ krążenia. Kontroluj także poziom swojego ciśnienia tętniczego za pomocą profesjonalnych ciśnieniomierzy.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku połknięcia przez pacjenta (lub inną osobę) dużej liczby tabletek naraz lub jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko połknęło jakąkolwiek liczbę tabletek, należy niezwłocznie skontaktować się
z najbliższym oddziałem ratunkowym lub lekarzem.

Przedawkowanie może powodować: ciężkie niedociśnienie tętnicze prowadzące do zawrotów głowy i omdleń; słaby puls i wilgotność skóry; osłupienie, zwolnienie czynności serca, zaburzenia równowagi elektrolitowej i niewydolność nerek.

Należy wziąć ze soba niniejszą ulotkę, pozostałe tabletki oraz opakowanie w celu okazania w szpitalu lub lekarzowi, aby można bylo ustalić jakie tabletki zostały spożyte.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

• Spożywanie alkoholu należy ograniczyć do minimum podczas stosowania tego leku.
• Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

CIĄŻA

• NIE stosować Quinaprilum 123ratio po 3 miesiącu ciąży.
• Należy poinformować lekarza o podejrzeniu lub planowaniu ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Quinaprilum 123ratio przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Quinaprilum 123ratio. Nie zaleca się stosowania leku Quinaprilum 123ratio we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może
poważnie zaszkodzić dziecku.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT QUINAPRILUM 123RATIO

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

QUINAPRILUM 123RATIO CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here