PYRANTELUM MEDANA

12345678910
(19 ocen, średnia: 7,47 na 10)
Loading...

Podmiot odpowiedzialny: Medana Pharma SA

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku PYRANTELUM MEDANA oraz jak działa ten lek?

Pyrantelum Medana jest lekiem stosowanym w zakażeniu jelitowym robakami obłymi. Działa na mięśnie pasożytów jelitowych (robaków obłych). Unieruchomione pasożyty zostają usunięte z jelita wskutek ruchów jelit. Pyrantel nie podrażnia jelit ani nie wywołuje przemieszczania się robaków. Działa na formy dojrzałe i pasożyty we wczesnym stadium rozwoju, natomiast nie działa na larwy w trakcie ich migracji w tkankach.

Wskazania do stosowania:
– zakażenia owsikiem,
– zakażenia glistą ludzką,
– zakażenia tęgoryjcem dwunastnicy i tęgoryjcem amerykańskim.

SKŁAD

Jaki jest skład leku PYRANTELUM MEDANA? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest pyrantel.
5 ml zawiesiny doustnej zawiera 250 mg pyrantelu (w postaci pyrantelu embonianu).

Pozostałe składniki to: sodu benzoesan (E 211), karmeloza sodowa, sorbitol 70% (E 420), glicerol, glinu-magnezu krzemian, polisorbat 80, powidon, aromat morelowy, emulsja symetykonu, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku PYRANTELUM MEDANA? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka u dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 10 kg
– W glistnicy

Zazwyczaj wystarczające jest podanie jednorazowe, jednak w przypadku braku skuteczności dawkę należy powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach.

– W owsicy
11 mg/kg mc. jednorazowo. Dawkę tę należy powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach.

– W zakażeniu tęgoryjcem dwunastnicy lub tęgoryjcem amerykańskim
11 mg/kg mc. raz na dobę przez 3 kolejne dni.

W poniższej ulotce przedstawiono dawkowanie zawiesiny doustnej Pyrantelum Medana w zależności od masy ciała.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku PYRANTELUM MEDANA? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Główne objawy przedawkowania Leczenie przedawkowania
Brak swoistej odtrutki dla pyrantelu. W razie przedawkowania lekarz zdecyduje o podjęciu leczenia objawowego (wczesne płukanie żołądka, zapewnienie drożności dróg oddechowych i utrzymanie oddychania, utrzymanie ciśnienia krwi).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku PYRANTELUM MEDANA przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek PYRANTELUM MEDANA? Jakie środki ostrożności należy zachować?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku Pyrantelum Medana w okresie ciąży, chyba że przewidywane korzyści dla matki przewyższają zagrożenie dla płodu.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Pyrantelum Medana u kobiet karmiących piersią. Jeśli leczenie produktem jest konieczne, należy w tym czasie zaprzestać karmienia piersią.

DOKUMENTACJA LEKU PYRANTELUM MEDANA – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU PYRANTELUM MEDANA - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ PYRANTELUM MEDANA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek PYRANTELUM MEDANA jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU PYRANTELUM MEDANA

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

2 KOMENTARZE

  1. lek Pyrantelum medana jest skutecznym lekiem. pomógł pozbyć się owsików po 3-tygodniowej kuracji. dodatkowo ma dobry smak i jest bez recepty

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here