PYLOBACTELL

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku PYLOBACTELL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek PYLOBACTELL oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek PYLOBACTELL. Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PYLOBACTELL w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PYLOBACTELL? – OPIS I WSKAZANIA

Pylobactell jest testem oddechowym. Wykorzystuje się go do oznaczenia obecności bakterii Helicobacter pylori (H. pylori) w jelicie (żołądku i przylegającym do niego fragmencie jelita). Bakteria ta może być przyczyną Pani/Pana dolegliwości żołądkowych.

Pana/Pani lekarz zalecił przeprowadzenie testu oddechowego Pylobactell przy użyciu 13C-mocznik – z jednego z następujących powodów:
– Pana/Pani lekarz chce potwierdzić, czy jest Pan(i) zakażony(a) bakterią H. pylori, aby pomóc w diagnozowaniu Pana/Pani dolegliwości.
– Zakażenie H. pylori zostało już rozpoznane i zażywał(a) Pan(i) leki przeciw tej infekcji. Lekarz chce się dowiedzieć, czy leczenie było skuteczne.

Ten wyrób medyczny jest przeznaczony wyłącznie do celów diagnostycznych.

W jaki sposób działa ten test?

Wszystkie artykuły żywnościowe zawierają w różnych ilościach substancję znaną jako węgiel – 13 (13C). Obecność 13C można stwierdzić w dwutlenku węgla wydychanym z płuc. Ilość węgla – 13 w wydychanym powietrzu zależy od rodzaju spożytego posiłku.

Przed testem pacjent proszony jest o wypicie „posiłku przedtestowego”. Pomaga on zatrzymać roztwór testowy w żołądku.

Po „posiłku” pobrane zostają 3 próbki wydychanego powietrza. Celem badania próbek jest ustalenie, czy dwutlenek węgla w wydychanym powietrzu pacjenta zawiera normalną ilość 13C.

Następnie pacjent wypija roztwór testowy 13C-mocznika. Jeżeli aktywne bakterie H. pylori znajdują się w żołądku, rozłożą one 13C-mocznik, i zostanie to wykryte w dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Kolejne 3 próbki wydychanego powietrza zostają pobrane 30 minut później.

Ilość 13C zawartego w tych próbkach będzie porównana z normalnym poziomem u pacjenta, a znaczne zwiększenie ilości 13C w drugim zestawie próbek zasygnalizuje możliwą obecność aktywnych bakterii H. pylori.

SKŁAD PYLOBACTELL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest 13C-mocznik. Każda tabletka zawiera 100 mg 13C-mocznika

Pozostałe składniki to: Powidon (E1201), celuloza mikrokrystaliczna (E460i), koloidalny bezwodny dwutlenek krzemu, benzoesan sodu (E211).

Każdy zestaw testu oddechowego Pylobactell zawiera:
– 1 saszetkę zawierającą 1 tabletkę
– 6 probówek szklanych, 3 z nich z wieczkami białymi i 3 z czerwonymi
– 30 ml szklaną fiolkę do rozpuszczania i podawania z wieczkiem
– 2 słomki
– 1 kwestionariusz analiz
– 1 etykietę zabezpieczającą i 3 dodatkowe etykiety z kodem paskowym

Zawartość tego zestawu wystarczy do przeprowadzenia jednego testu. Jeżeli konieczne jest powtórzenie testu, konieczny jest nowy zestaw i powtórzenie należy wykonać w ciągu 48 godzin.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PYLOBACTELL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Wykonanie testu zajmie około 45 minut. Potrzebna będzie dodatkowa ilość wody pitnej. Zaleca się przeprowadzenie testu oddechowego w pozycji siedzącej. Nie wolno palić tytoniu bezpośrednio przed i w trakcie testu.

Na test składają się następujące etapy:
(streszczenie tych zaleceń znajduje się na odwrocie kwestionariusza analiz).

1. Post: Pacjent powinien pościć przynajmniej 4 godziny przed testem (zob. rozdział, Stosowanie Pylobactell z jedzeniem i piciem)

2. Posiłek przedtestowy: Należy wypić zalecany posiłek przedtestowy. Nie jest on zawarty w zestawie, ale może zostać dostarczony osobno. Jeżeli nie dostarczono posiłku przedtestowego, najlepszym posiłkiem jest 200 ml czystego, nierozcieńczonego soku pomarańczowego. Jeżeli nie może Pan/Pani spożyć zalecanego posiłku przedtestowego, lekarz wskaże alternatywny posiłek.

3. Odczekać 5 minut.

4. Przedtestowe próbki wydychanego powietrza (3 probówki z białymi wieczkami). Używając każdej z probówek z białymi wieczkami i białymi etykietami, pobrać próbkę swojego oddechu.
i. Zdjąć wieczko z probówki.
ii. Wydychać przez usta do probówki przy użyciu słomki.
iii. Podczas wydychania stopniowo wyjmować słomkę z probówki.
iv. Natychmiast założyć wieczko.
v. Powtórzyć czynności z pozostałymi probówkami z białymi wieczkami.

Nie jest konieczne silne dmuchanie do probówki, wystarczy normalny wydech i szybkie zamknięcie probówki. Należy unikać wprowadzenia śliny do probówki.

5. Przygotowywanie roztworu 13C-mocznika
Otworzyć torebkę z tabletką i opróżnić do fiolki do rozpuszczania.
Dolać wody do oznaczenia na fiolce i zamknąć fiolkę.
Ostrożnie wstrząsnąć fiolkę w celu rozpuszczenia tabletki.
Wypić roztwór. Zanotować godzinę.
Ponownie napełnić fiolkę wodą i wypić.

6. Odczekać 30 minut od momentu wypicia roztworu. Jest to ważne dla powodzenia testu.

7. Próbki wydychanego powietrza po teście (3 probówki z czerwonymi wieczkami). Używając probówek z czerwonymi wieczkami i czerwonymi etykietami, pobrać próbkę swojego oddechu, tak jak poprzednio (zob. etap 4).

8. Kwestionariusz analiz
Wypełnić kwestionariusz analiz szczegółowymi danymi pacjenta po lewej stronie formularza, a nazwiskiem i adresem lekarza po stronie prawej.

9. Test został zakończony.
Włożyć próbki wydychanego powietrza i wypełniony kwestionariusz analiz z powrotem do pudełka i wysłać na adres wskazany przez lekarza.

Pustą torebkę, fiolkę do rozpuszczania i słomki można wyrzucić jako zwykłe odpady, ale należy zachować niniejszą ulotkę.

Jeżeli konieczne jest powtórzenie testu, powinno mieć miejsce w ciągu 48 godzin..

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PYLOBACTELL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Brak danych.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Pacjent powinien pościć przynajmniej 4 godziny przed testem, tak więc test wykonywany jest na pusty żołądek. Po zjedzeniu pełnego posiłku pacjent powinien powstrzymywać się od przyjmowania posiłków przez 6 godzin przed poddaniem się testowi.

W czasie postu dozwolone jest picie wody.

Jeżeli bycie na czczo jest dla Pana/Pani problemem (np. u cukrzyków), należy zgłosić to lekarzowi.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane. Dowiedz się więcej na temat interakcji poszczególnych grup leków z alkoholem.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PYLOBACTELL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Pylobactell może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią.

ULOTKA LEKU PYLOBACTELL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PYLOBACTELL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

OPINIE O PYLOBACTELL - FORUM O LEKACH

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here