PYLERA

Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Pylera zawiera 3 rożne substancje czynne: cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol i chlorowodorek tetracykliny. Tetracyklina i metronidazol należą do grupy leków nazywanych antybiotykami. Cytrynian potasowo-bizmutowy wspomaga antybiotyki w leczeniu zakażenia.

Lek Pylera zawiera grupę substancji stosowanych w leczeniu dorosłych pacjentów zakażonych Helicobacter pylori (H. pylori), u których występują lub występowały wrzody żołądka. H. pylori to bakteria obecna w błonie śluzowej żołądka.

Lek Pylera należy zażywać razem z lekiem zwanym omperazolem. Omeprazol to lek działający poprzez zmniejszenie ilości kwasu wytwarzanego przez żołądek. Lek Pylera przyjmowany jednocześnie z inhibitorem pompy protonowej (np. omeprazolem) wywiera wspólne działanie mające na celu wyleczenie zakażenia i złagodzenie procesu zapalnego błony śluzowej żołądka.

SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są bizmut potasu cytrynianu zasadowego, metronidazol i tetracyklina chlorowodorku.
Każda kapsułka zawiera 140 mg bizmutu potasu cytrynianu zasadowego (co odpowiada 40 mg bizmutu tlenku), 125 mg metronidazolu, 125 mg tetracykliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: magnezu stearynian (E572), laktoza jednowodna, talk (E553b), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna oraz tusz do nadruku zawierający szelak, glikol propylenowy i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Lek zawiera laktozę i potas.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek Pylera należy zażywać razem z lekiem zwanym inhibitorem pompy protonowej (np. omeprazolem). W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Należy przyjmować 3 kapsułki leku Pylera po śniadaniu, 3 kapsułki po obiedzie, 3 kapsułki po kolacji oraz 3 kapsułki przed snem (najlepiej po przekąsce) w sumie 12 kapsułek na dobę.

Należy połykać kapsułki w całości popijając pełną szklanką wody, aby uniknąć podrażnienia gardła.

Ważne jest, aby zakończyć pełny cykl leczenia (10 dni) i zażyć wszystkie 120 kapsułek.

Należy przyjmować jedną tabletkę (kapsułkę) omeprazolu 20 mg razem z dawkami leku Pylera z przyjmowanymi po śniadaniu i kolacji (w sumie 2 tabletki (kapsułki) omeprazolu na dobę).

Dobowy schemat dawkowania leku Pylera

Po śniadaniu (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 1 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu)
Po obiedzie (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 0 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu)
Po kolacji (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 1 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu)
Przed snem (najlepiej po przekąsce) (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 0 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu).

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Pylera należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą butelkę po leku oraz pozostałe kapsułki, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Lek Pylera należy zażywać popijając pełną szklanką wody, po posiłkach i przed snem (najlepiej po przekąsce).

Nie należy jeść ani pić produktów mlecznych (np. mleko lub jogurt) lub napojów z dodatkiem wapnia w tym samym czasie, gdy przyjmuje się lek oraz w trakcie leczenia, ponieważ może to wpływać na działanie leku.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku i przez 24 godziny od zakończenia leczenia.

Picie alkoholu w trakcie leczenia może wywoływać nieprzyjemne reakcje niepożądane, takie jak uczucie nudności, wymioty, bol brzucha (skurcze brzucha), uderzenia gorąca i bol głowy.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie należy stosować leku, jeżeli pacjentka jest, może być lub podejrzewa, że może być w ciąży.

W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Podczas stosowania leku nie należy karmić piersią, ponieważ niewielkie ilości składników leku Pylera mogą przenikać do mleka matki.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT PYLERA

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

PYLERA CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

PYLERA OPINIE

42 KOMENTARZE

 1. Wczoraj skończyłam kurację lekiem Pylera , miałam tylko czarne stolce i troszeczkę metalicznego posmaku w ustach . Nie było żle , ale nie spożywałam ani kropli mlecznych pokarmów ani kropli alkoholu i zażywałam probiotyki.

 2. Cześć jutro ostatni dzień kuracji. Od pierwszego dnia miałam młodości,gorzki smak w ustach,coś okropnego. Osłabienie,ataki paniki,szum w głowie. Czarny srtolec. Ciężka kuracja. Cieszę się,że to się skończy. Czuję,że mam mniej wzdęć, nie ma problemu z przelykiem,więc jest nadzieja,że bakteria wybita. Zobaczymy.

 3. Jestem w 4 dniu (pylera + controloc + probiotyk) – osłabienie totalne , jest mi strasznie zimno , zmęczenie i mega osłabienia od 2go dnia. Dziś rano napuchłem przy ósemkach , u dentysty pomigli na chwilę – liczyłem że sie poprawi (byłem o 9tej) jest 22ga a ja mam rope przy praktycznie każdym zębie … dramat , nie da się dotknąć dziąsła choć by palcem bo jest mega ból . . Jak to dopuścili do sprzedaży …. Jutro dzwonie do lekaża od jelit pytać czy truć sie dalej , na 99% przerywam . A dentysta licze że rano uratuje mi zęby … jestem wściekły że tak sie dałem załatwić za prawie 300zł …

  • Dopisuje gdyby kogoś interesowała historia :
   Wrzodziejące zapalenie dziąseł – dziękuje pylera . Po odstawieniu pylery 24h powrot sił , brak zimna. Teraz pozostaje „wyprostowanie” problemu z dziąsłami …. na szczęście antybiotyki widać że robią co trzeba .
   NIE POLECAM PYLERY …

 4. Jutro ostatni dzień kuracji. Oprócz Pylery brałam 2x dziennie Emanerę + 1x Multilac.
  Różowo nie było, ale da się przeżyć.
  Od rana lekkie zawroty głowy, po południu wzdęcia, zgagi, odbijanie itp, ale może to też jakieś błędy w diecie. Metaliczny posmak pojawił się w 6 dniu kuracji, ale jest i tak znacznie mniejszy niż przy zażywaniu preparatów z żelazem. Chyba mam teraz nadwrażliwość na dźwięki, co przy pracy na open space jest uciążliwe, ale mam nadzieję, że to minie po kuracji.
  I to tyle z narzekań 😉
  Powodzenia 🙂

 5. Jutro kończę kuracje, strasznie boli mnie żołądek. Straciłam od trzech dni apetyt. Drażnią mnie wszystkie zapachy. Stolec jest czarny ale nie mogę się do końca roku wypróżnić, dreszcze i zawroty głowy. Metal w ustach. Mam dosyć….

 6. jestem po kuracji
  czytajac wczesniejopinie byłam przerażona…
  Ja przeszłam wszytsko bezboleśnie, bezobjawowo,,ale przed jak i po brałam duzo probiotyków.
  Bóle ustały,,oby tak zostało
  polecam ten lek

 7. H.p. jest bakterią która można się zarazić drogą pokarmową od innej osoby, sztućce ale i też pocałunki. Tak więc jeśli HP się powtarza to prawdopodobnie ktoś z domowników też go ma ( może być że bez objawów). Wniosek – niestety należy diagnozować wszystkich z którymi mieszkamy.

 8. Przed kuracją naczytałam się tych negatywnych opinii o leku i już chciałam się żegnać z najbliższymi. Jednak musiałam się zmierzyć z bakterią i wytrzymać to wszystko o czym tutaj piszecie. ZACZĘŁAM i czekałam , aż zacznie mi się coś dziać, kolejne tabletki lądowały w moim żołądku, a u mnie oprócz metalicznego posmaku w ustach i lekkiej senności , czarnych stolców nic mi nie było. Wybrałam lek w całości, czyli 120 kapsułek w 10 dni i żyję. Oczywiście brałam jednocześnie probiotyki, wykluczyłam na ten czas nabiał jak nakazuje producent leku. Mam nadzieję, że jak zrobię badanie kontrolne na helicobakter to wynik będzie ujemny. Lek nie był tani, bo zapłaciłam za opakowanie / 120 kps – 260 zł. ale ponoś jest skuteczny i zawiera w jednej kapsułce aż trzy składniki. Podsumowując: Nie taki diabeł straszny , jak go malują.

 9. Witam!
  Biorę lek juz 7 dzień i czuję się fatalnie. Mam straszne zawroty głowy i nudności,oslabienie.Mysle odstawic lek.Spróbuję innych metod.

 10. Jak w koncu zlikwidowac ta bakterie?,2 lata temu,bralam przez 10 dni sporo antybiotykow/nie Pylere/
  dostałam po tej kuracji grzybice jamy ustnej,ktora również musialam leczyć.A teraz powtórka,znowu mam bakterie,czy tego nie mozna skutecznie wyleczyć?
  Z tego o czym tutaj czytam,raczej nie bede leczyla sie Pylera.Wiec czym?

 11. Zakonczylem kuracje miesiac temu. Podczas kuracji metaliczny posamk czarne stolce wysypka na calych plecach. Kilka dni po zakonczeniu nega rozwolnienie. Obecnie miesiac po kuracji bole powrocily. Juz nie wiem co robic. Mam wrzod dwunastnicy i Helicobacter

 12. Witam ,tez brałam ten lek i oprócz czarnego stolca ,nic innego się nie działo ,więc wniosek ,że kazdy inaczej przechodzi kurację

 13. Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii. Ja biorę Pylera 6 dzień i oprócz czarnych stolcow nie mam skutków ubocznych.

 14. Biorę lek pylera z emmanerą (koszt jednego i drugiego 300 zl) , wszystko było okej, do 9 dnia kiedy zaczęła się wysypka, brałam jeszcze lek przez 9 dzień a wysypka zaczęła się nasilać. Krosty i guzy na całym ciele, strasznie swędzące, tragedia. Odstawiałam tabletki na wieczór, zaczęło mi wszystko puchnąć twarz również, ogólnie każde miejsce na ciele. W szpitalu podali zastrzyki ponewaz wystąpiła silna reakcja alergiczna, niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć czy to przez lek, ale nic nowego nie przyjmowałam. 10 dawki juz nie przyjęłam, lek jeszcze działa, wysypka oraz silne osłabienie ogranizmu utrzymuje sie nadal.

  • Nigdy nie opiniuję żadnych leków, ale uznałam że w tym przypadku powinnam przestrzec. Lekarze polecali mi ten lek jako bardzo skuteczny i nowej generacji. Uznałam że spróbuję, tym bardziej, że 3 lata wcześniej przechodziłam eradykację i usłyszałam opinię, że helicobacter się uodparnia na te same antybiotyki /wtedy był to ospamox+Metronidazol/. Już w pierwszym dniu brania Pylera pojawił się metaliczny posmak i lekkie mdłości. Czwartego dnia już nie byłam w stanie wziąć tego świństwa. Cały czas było mi niedobrze, uczucie jakby kluchy w gardle, bóle brzucha, częste wypróżnienia, duże osłabienie, nie mogłam patrzeć na jedzenie i zamiast przytyć to znów chyba schudłam. Uważam, że ten

 15. Pierwsze 7dni było fantastyczne. Jedynym efektem ubocznym było ciemne (czarne) zabarwienie stolca i częste wypróżnianie. 8,9 i 10 dzień przyjmowania leków to była tragedia. Brak apetytu, ospałość. Obecnie jestem 4dni po zakończeniu kuracji tym lekiem i nadal jestem potwornie słaba, gazy, wzdęcia i bóle brzucha powróciły, czuję się chora, obolała i „połamana”. Jutro idę na wizytę do lekarza, który przepisał mi ten lek. Tak nie da się funkcjonować!

 16. Ja jestem w piątym dniu leczenia lekiem pylera, cztery dni w miarę spoko, piąty dzień masakrze, przede wszystkim brak apetytu, osłabienie, wzdęcia, częste odbijanie, co jakiś czas lekkie skurcze , nudności, te ilości wody ktòre trzeba wypijać po leku dla mnie dużo,, tym bardziej że przyjmowałam podczas tego leku, jeszcze inne leki na zespòł jelita drażliwego, odstawłiłam je bo bym się wykończyła , najgorsze że jutro do pracy.

 17. Jestem w trakcie kuracji pylera i IPP40 samopoczucie jest tragiczne… wczoraj to drugi dzień brania tego specyfiku… czwartej dawki juz nie wzięłam bo zaczely się wymioty.. bezsenność, rano bolaly mnie rece, głowa, doszło rozwolnienie…na widok jedzenia mam mdłości… masakra a jeszcze osiem dni zostało?

 18. Biorę lek piąty dzień, samopoczucie okropne, nudności, metaliczny smak w ustach,osłabienie, zmęczenie, nie wiem czy nie zakończyć leczenia…

 19. Po raz drugi biorę antybiotyk Pyrela na helico bakterię. 3 i pól roku temu po raz pierwszy i potem spokój dobre samopoczucie. W październiku 2016 nawrót bakterii. Nadżerki w przewodzie pokarmowym skłoniły mnie do ponownej terapii. Lek jest drogi (250 zł) ale skuteczny. Poprzednio miałam dobre samopoczucie podczas brania tego leku mam nadzieję że teraz będzie podobnie.

 20. ja tez brałam ten antybiotyk brałam przez 10 dni czułam się fatalnie ale nie wiem czy bakteria jest zlikwidowana mam pytanie czy antybiotyk dziaa po skończonej kuracj odp

 21. MAM PYTANIE. LEKARZ NIE POWIEDZIAŁ MI, ŻE STOSUJĄC LEK PYLERA NIE MOŻNA SPOŻYWAĆ PRODUKTÓW MLECZNYCH. A JA CHCIAŁEM ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ, WIĘC DZIŚ RANO BIAŁY TWARÓG, POTEM KAWA NA CHUDYM MLEKU I JOGURT, CZY TO GROŹNE???

 22. Witam skończyłam kurację 10 dniową początek był spoko pózniej już gorzej szczególnie zapalenie pochwy oraz uczucie wzdęć Po kuracji lekka poprawa ale nie minął miesiąc i czuje ze mam nawroty choroby niewiele zjem mam zgagę ,uczucie tak jak by mi przełyku jakaś gula siedziała Muszę iść do lekarza ale nie wiem co będzie dalej szczególnie że na wyniku miałam ++ 2 plusy 🙁 Brałam pylera 120 kapsułek i IIP

  • Jestem w trakcie leczenia Pylera.Mam złe samopoczucie i jest mi zimno.Ale to są skutki uboczne i trzeba poprostu to przejść.Jutro mam koniec terapii
   miesiąc przerwy i do kontroli,okaże się czy bakteria zabita. W każdej kuracji silnymi lekami potrzeba chyba trochę cierpliwości i samozaparcia.Pozdrawiam

 23. Pierwsze 3 dni OK później już tylko gorzej . Codzienne nudności, bóle brzócha, bóle żołądka, wzdęcia , brak apetytu, metaliczny posmak w ustach, pod koniec kuracji kolki wątrobowe. Ogólne złe samopoczucie. Zostało już tylko 6 kapsułek. Po takiej kuracji chyba minie trochę czasu zanim organizm wróci do normy.

 24. Trzeci dzień kuracji. Pierwszy dzień nawet całkiem ok. 2 dzień pojawiły się mdłości,lekkie bóle żołądka , lekkie oszołomienie. 3 dzień może być tylko lekkie mdłości oraz metaliczny posmak w ustach. Jeszcze tylko 7 dni ….. 😉

 25. U mnie końcówka leczenia i poprawa jest widoczna, ale zaczęło mi byc zimno. Mam nadzieje ze to przejdzie… .
  Czy tez macie takie doświadczenie?

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here