Prostalizyna

PROSTALIZYNA jest pastą doustną, zawierającą wyciąg z korzenia pokrzywy.

Lek łagodzi objawy związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. Jest stosowana tradycyjnie w podanych poniżej wskazaniach, a jej skuteczność opiera się wyłącznic na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Pasta stosowana jest wspomagające w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnych stadiach przerostu gruczołu krokowego:
– częste oddawanie moczu.
– konieczność oddawania moczu w nocy,
– utrudnione oddawanie moczu.

Uwaga! Planujesz schudnąć, chciałbyś poprawić jakość życia seksualnego? A może cierpisz na bezsenność lub dokucza Ci ból stawów i kości? Jeżeli choć jedna z wymienionych kwestii dotyczy Ciebie, zajrzyj na BL Zakupy.

Jaki jest skład Prostalizyna, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna: Urticae radicis extraction fluidum (1:1; etanol 70 °) – 83,1 g
Substancje pomocnicze: Gliceryna, Karagen, Benzoesan sodu. Olejek pomarańczowy – do 100 g

1 g preparatu zawiera nie mniej niż I mg związków sterolowych w przeliczeniu na B – sitosterol.

Zobacz listę produktów zawierających substancję:

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Prostalizyna – jak stosować ten lek?

Doustnie: 3 razy na dobę po 1 łyżeczce (ok. 5 g) pasty rozpuszczonej w /z szklanki przegotowanej wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nic odnotowano przypadków przedawkowania

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Prostalizyna – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Prostalizyna w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Prostalizyna i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Prostalizyna – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Prostalizyna. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PROSTALIZYNA Pasta doustna

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Prostalizyna m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PROSTALIZYNA Pasta doustna

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Prostalizyna? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.