Konsultacja merytoryczna:

Propranolol Aurovitas

Propranolol Aurovitas zawiera propranololu chlorowodorek, który należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami. Wywiera on działanie na układ sercowo-naczyniowy, a także na inne części ciała.

Propranolol Aurovitas można stosować:
− w leczeniu nadciśnienia tętniczego (wysokiego ciśnienia krwi);
− w leczeniu dławicy piersiowej (bólu w klatce piersiowej);
− w leczeniu niektórych arytmii (zaburzeń rytmu serca);
− w celu ochrony serca po zawale mięśnia sercowego (zawale serca);
− w leczeniu migreny;
− w leczeniu drżenia samoistnego (mimowolnego i rytmicznego drżenia);
− w leczeniu niektórych chorób tarczycy (takich jak tyreotoksykoza, która jest spowodowana przez nadmiar hormonów tarczycy we krwi, oraz nadczynność tarczycy);
− w leczeniu kardiomiopatii przerostowej (pogrubienia mięśnia sercowego);
− w leczeniu guza chromochłonnego (wysokiego ciśnienia krwi wywołanego przez guz, zazwyczaj w okolicy nerki);
− krwawieniu do przełyku na skutek wysokiego ciśnienia krwi w wątrobie.

Skład

Substancją czynną leku jest propranololu chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg lub 40 mg propranololu chlorowodorku.

Pozostałe substancje pomocnicze to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon (K 30), magnezu stearynian
Otoczka: hypromeloza 2910 (E 464), makrogol 6000 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Propranolol Aurovitas – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Tabletkę należy przyjmować przed posiłkiem, popijając niewielką ilością wody. Tabletkę należy połykać w całości. Nie należy jej żuć.
Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza.

Dokładny sposób dawkowania lekiem Propranolol Aurovitas zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce (do pobrania poniżej).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana ilości tabletek należy niezwłocznie zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala lub niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania to bardzo wolna czynność serca, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego, niewydolność serca i trudności w oddychaniu, z towarzyszącymi objawami, takimi jak zmęczenie, halucynacje, drżenie, dezorientacja, nudności, wymioty, kurcze mięśni, omdlenie lub śpiączka, małe stężenie cukru we krwi. Zawsze należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki i opakowanie, aby umożliwić identyfikację leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Propranolol Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może wpływać na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Propranolol Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży, o ile lekarz nie uzna tego za konieczne.

Karmienie piersią:
Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania tego leku.

Ulotka Propranolol Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Propranolol Aurovitas, 10 mg; 40 mg, tabletki powlekane (Propranololi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 216.63 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Propranolol Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rosuvastatin Aurovitas, 5 mg; 10 mg; 20 mg; 40 mg, tabletki powlekane (Rosuvastatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 379.30 KB

Cena - ile kosztuje Propranolol Aurovitas?

Cena Propranolol Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Propranolol Aurovitas.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Propranolol Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Bepanthol pomadka do ust (Opakowanie: 4.5 g)Bepanthol pomadka do ust (Opakowanie: 4.5 g) przynosi szybką ulgę suchym i spierzchniętym ustom. Usta stają się delikatne i nawilżone.Dexapentol oraz witamina E regenerują skórę ust a filtr SPF 20 chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV.SkładRicinus Communis, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyl Methoxycinnamate, Ozokerite, Propylene Glycol, Cera Alba, 4-Methylbenzylidene Camphor, Tocopheryl Acetate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Panthenol, Cholesteryl Hydroxystearate, Tetrasodium EDTA, AromaSposó…

Zastosowanie Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 25 g)Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 25 g) jest homeopatycznym lekiem stosowanym w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego i naczyniowego.
Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 25 g) może być nakładana szybko i łatwo w przypadku tępych zranień - takie jak przeciążenia, stłuczenia i siniaki.. Wskazaniem są też uszkodzenia tkanek i narządów…

Zastosowanie Kneipp krem do twarzy na noc wiesiołek + 5% mocznik (Opakowanie: 50 ml)Kneipp krem do twarzy na noc wiesiołek + 5% mocznik (Opakowanie: 50 ml) to krem pielęgnacyjny dla skóry bardzo suchej i podrażnionej, zawierający olej z wiesiołka oraz mocznik w stężeniu 5%.

Łagodzi stany zapalne, zmniejsza uczucie dyskomfortu i napięcia. Dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają walkę z neurodermią.
Efekt…

Gum Hydral Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Ibuprom tabletki (Opakowanie: 50 )Ibuprom tabletki (Opakowanie: 50 ) to lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stosowany jest przy słabych i umiarkowanych stanach bólowych głowy, zębów czy kręgosłupa, a także w przypadku bolesnego miesiączkowania. Może być przyjmowany przy przeziębieniu i grypie.Efekt działania Ibuprom tabletki (Opakowanie: 50 )Lek zawiera ibuprofen – substancję czynną, która hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za powstawanie…