PROPOFOL HOSPIRA

KATEGORIA:
LEKI ZNIECZULAJĄCE

SUBSTANCJA CZYNNA:

PROPOFOL HOSPIRA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku PROPOFOL HOSPIRA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PROPOFOL HOSPIRA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PROPOFOL HOSPIRA? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną, zawartą w leku Propofol Hospira jest propofol. Należy on do grupy leków nazywanych lekami do znieczulenia ogólnego. Leki te stosuje się w celu wywoływania utraty świadomości (snu), co umożliwia przeprowadzenie operacji chirurgicznych lub innych zabiegów. Takie leki można również stosować do uzyskania sedacji (stanu, w którym pacjent jest senny, ale nie śpi).
Propofol Hospira będzie podawany pacjentowi we wstrzyknięciu przez lekarza.

Propofol Hospira stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca życia w celu:
– wywołania snu przed zabiegiem operacyjnym lub innymi zabiegami,
– podtrzymania snu w trakcie zabiegu operacyjnego lub innych zabiegów,
– uspokojenia (sedacji) w trakcie zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi w celu wywołania znieczulenia miejscowego lub regionalnego.

U pacjentów w wieku powyżej 16 lat lek stosuje się także w celu:
– sedacji pacjentów wentylowanych mechanicznie w warunkach intensywnej opieki medycznej.

SKŁAD PROPOFOL HOSPIRA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest propofol.
Każda 20 ml fiolka zawiera 200 mg propofolu.
Każda 50 ml fiolka zawiera 500 mg propofolu.
Każda 100 ml fiolka zawiera 1000 mg propofolu.

– Pozostałe składniki leku to: olej sojowy oczyszczony, fosfolipidy z jaja kurzego, glicerol, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PROPOFOL HOSPIRA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Propofol Hospira będzie podawany przez lekarza. Lek zostanie podany w postaci wstrzyknięcia dożylnego. Lek jest zazwyczaj podawany do żyły znajdującej się na grzbiecie dłoni lub przedramieniu.

– do podania może być użyta igła lub cienka plastikowa rurka, zwana kaniulą,
– lekarz może także zastosować pompę elektryczną w celu kontroli dawkowania propofolu. Taka metoda jest stosowana podczas dłuższych zabiegów chirurgicznych lub jeśli pacjent znajduje się w oddziale intensywnej terapii.

Wielkość dawki leku Propofol Hospira jest różna u każdego pacjenta. Ilość leku Propofol Hospira zależy od wieku, masy ciała, stanu ogólnego pacjenta oraz od stopnia uspokojenia lub głębokości znieczulenia, jaka jest wymagana do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz dobierze właściwą dawkę do rozpoczęcia i podtrzymania znieczulenia lub do osiągnięcia wymaganego stopnia uspokojenia na podstawie uważnej obserwacji odpowiedzi klinicznej pacjenta i monitorowania czynności życiowych (tętno, ciśnienie tętnicze krwi, czynność oddechowa itp.).

Konieczne może być zastosowanie innych leków, w celu wywołania uspokojenia lub pełnego snu, zniesienia odczuwania bólu, zapewnienia właściwego oddychania oraz utrzymania ciśnienia tętniczego krwi na stałym poziomie. Lekarz zadecyduje o tym, jakie leki należy zastosować i kiedy je podać pacjentowi.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PROPOFOL HOSPIRA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przypadkowe przedawkowanie może spowodować depresję układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Jeśli wystąpi depresja oddechowa, należy zastosować sztuczną wentylację z podaniem tlenu. Depresję układu sercowo-naczyniowego leczy się poprzez ułożenia pacjenta z głową poniżej klatki piersiowej, a w ciężkich przypadkach, podaniem płynów zastępujących osocze oraz leków obkurczających naczynia krwionośne.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PROPOFOL HOSPIRA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub pielegniarki przed zastosowaniem tego leku.

Lek Propofol Hospira można stosować w okresie ciąży wyłącznie wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Propofol Hospira, a mleko wydzielanie w ciągu 24 godzin po podaniu propofolu należy zniszczyć.

ULOTKA LEKU PROPOFOL HOSPIRA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PROPOFOL HOSPIRA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PROPOFOL HOSPIRA CENA, REFUNDACJA

PROPOFOL HOSPIRA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here