Propofol Hospira

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Działanie i wskazania

Substancją czynną, zawartą w leku Propofol Hospira jest propofol. Należy on do grupy leków nazywanych lekami do znieczulenia ogólnego. Leki te stosuje się w celu wywoływania utraty świadomości (snu), co umożliwia przeprowadzenie operacji chirurgicznych lub innych zabiegów. Takie leki można również stosować do uzyskania sedacji (stanu, w którym pacjent jest senny, ale nie śpi).
Propofol Hospira będzie podawany pacjentowi we wstrzyknięciu przez lekarza.

Propofol Hospira stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca życia w celu:
– wywołania snu przed zabiegiem operacyjnym lub innymi zabiegami,
– podtrzymania snu w trakcie zabiegu operacyjnego lub innych zabiegów,
– uspokojenia (sedacji) w trakcie zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi w celu wywołania znieczulenia miejscowego lub regionalnego.

U pacjentów w wieku powyżej 16 lat lek stosuje się także w celu:
– sedacji pacjentów wentylowanych mechanicznie w warunkach intensywnej opieki medycznej.

Skład

– Substancją czynną leku jest propofol.
Każda 20 ml fiolka zawiera 200 mg propofolu.
Każda 50 ml fiolka zawiera 500 mg propofolu.
Każda 100 ml fiolka zawiera 1000 mg propofolu.

– Pozostałe składniki leku to: olej sojowy oczyszczony, fosfolipidy z jaja kurzego, glicerol, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Propofol Hospira będzie podawany przez lekarza. Lek zostanie podany w postaci wstrzyknięcia dożylnego. Lek jest zazwyczaj podawany do żyły znajdującej się na grzbiecie dłoni lub przedramieniu.

– do podania może być użyta igła lub cienka plastikowa rurka, zwana kaniulą,
– lekarz może także zastosować pompę elektryczną w celu kontroli dawkowania propofolu. Taka metoda jest stosowana podczas dłuższych zabiegów chirurgicznych lub jeśli pacjent znajduje się w oddziale intensywnej terapii.

Wielkość dawki leku Propofol Hospira jest różna u każdego pacjenta. Ilość leku Propofol Hospira zależy od wieku, masy ciała, stanu ogólnego pacjenta oraz od stopnia uspokojenia lub głębokości znieczulenia, jaka jest wymagana do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz dobierze właściwą dawkę do rozpoczęcia i podtrzymania znieczulenia lub do osiągnięcia wymaganego stopnia uspokojenia na podstawie uważnej obserwacji odpowiedzi klinicznej pacjenta i monitorowania czynności życiowych (tętno, ciśnienie tętnicze krwi, czynność oddechowa itp.).

Konieczne może być zastosowanie innych leków, w celu wywołania uspokojenia lub pełnego snu, zniesienia odczuwania bólu, zapewnienia właściwego oddychania oraz utrzymania ciśnienia tętniczego krwi na stałym poziomie. Lekarz zadecyduje o tym, jakie leki należy zastosować i kiedy je podać pacjentowi.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Przedawkowanie

Przypadkowe przedawkowanie może spowodować depresję układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Jeśli wystąpi depresja oddechowa, należy zastosować sztuczną wentylację z podaniem tlenu. Depresję układu sercowo-naczyniowego leczy się poprzez ułożenia pacjenta z głową poniżej klatki piersiowej, a w ciężkich przypadkach, podaniem płynów zastępujących osocze oraz leków obkurczających naczynia krwionośne.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub pielegniarki przed zastosowaniem tego leku.

Lek Propofol Hospira można stosować w okresie ciąży wyłącznie wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Propofol Hospira, a mleko wydzielanie w ciągu 24 godzin po podaniu propofolu należy zniszczyć.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here