PROPOFOL HOSPIRA

Podmiot odpowiedzialny: Hospira UK Limited

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PROPOFOL HOSPIRA? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Substancją czynną, zawartą w leku Propofol Hospira jest propofol. Należy on do grupy leków nazywanych lekami do znieczulenia ogólnego. Leki te stosuje się w celu wywoływania utraty świadomości (snu), co umożliwia przeprowadzenie operacji chirurgicznych lub innych zabiegów. Takie leki można również stosować do uzyskania sedacji (stanu, w którym pacjent jest senny, ale nie śpi).
Propofol Hospira będzie podawany pacjentowi we wstrzyknięciu przez lekarza.

Propofol Hospira stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca życia w celu:
– wywołania snu przed zabiegiem operacyjnym lub innymi zabiegami,
– podtrzymania snu w trakcie zabiegu operacyjnego lub innych zabiegów,
– uspokojenia (sedacji) w trakcie zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi w celu wywołania znieczulenia miejscowego lub regionalnego.

REKLAMA

U pacjentów w wieku powyżej 16 lat lek stosuje się także w celu:
– sedacji pacjentów wentylowanych mechanicznie w warunkach intensywnej opieki medycznej.

Jedna z postaci farmaceutycznych tego produktu posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

PROPOFOL HOSPIRA SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

– Substancją czynną leku jest propofol.
Każda 20 ml fiolka zawiera 200 mg propofolu.
Każda 50 ml fiolka zawiera 500 mg propofolu.
Każda 100 ml fiolka zawiera 1000 mg propofolu.

– Pozostałe składniki leku to: olej sojowy oczyszczony, fosfolipidy z jaja kurzego, glicerol, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

PROPOFOL HOSPIRA DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lek Propofol Hospira będzie podawany przez lekarza. Lek zostanie podany w postaci wstrzyknięcia dożylnego. Lek jest zazwyczaj podawany do żyły znajdującej się na grzbiecie dłoni lub przedramieniu.

– do podania może być użyta igła lub cienka plastikowa rurka, zwana kaniulą,
– lekarz może także zastosować pompę elektryczną w celu kontroli dawkowania propofolu. Taka metoda jest stosowana podczas dłuższych zabiegów chirurgicznych lub jeśli pacjent znajduje się w oddziale intensywnej terapii.

REKLAMA

Wielkość dawki leku Propofol Hospira jest różna u każdego pacjenta. Ilość leku Propofol Hospira zależy od wieku, masy ciała, stanu ogólnego pacjenta oraz od stopnia uspokojenia lub głębokości znieczulenia, jaka jest wymagana do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz dobierze właściwą dawkę do rozpoczęcia i podtrzymania znieczulenia lub do osiągnięcia wymaganego stopnia uspokojenia na podstawie uważnej obserwacji odpowiedzi klinicznej pacjenta i monitorowania czynności życiowych (tętno, ciśnienie tętnicze krwi, czynność oddechowa itp.).

Konieczne może być zastosowanie innych leków, w celu wywołania uspokojenia lub pełnego snu, zniesienia odczuwania bólu, zapewnienia właściwego oddychania oraz utrzymania ciśnienia tętniczego krwi na stałym poziomie. Lekarz zadecyduje o tym, jakie leki należy zastosować i kiedy je podać pacjentowi.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Przypadkowe przedawkowanie może spowodować depresję układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Jeśli wystąpi depresja oddechowa, należy zastosować sztuczną wentylację z podaniem tlenu. Depresję układu sercowo-naczyniowego leczy się poprzez ułożenia pacjenta z głową poniżej klatki piersiowej, a w ciężkich przypadkach, podaniem płynów zastępujących osocze oraz leków obkurczających naczynia krwionośne.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak danych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

PROPOFOL HOSPIRA W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub pielegniarki przed zastosowaniem tego leku.

Lek Propofol Hospira można stosować w okresie ciąży wyłącznie wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Propofol Hospira, a mleko wydzielanie w ciągu 24 godzin po podaniu propofolu należy zniszczyć.

PROPOFOL HOSPIRA ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz leków zawierających co najmniej jedną wspólną substancje czynną co ten lek.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here