Progesterone Effik

Lek ten służy do terapii hormonalnej progesteronem.

Jest wskazany w zaburzeniach związanych z niedoborem progesteronu:
– nieregularne cykle wynikające z zaburzeń owulacji,
– ból i zaburzenia poprzedzające menstruację,
– krwawienia (krwawienie wywołane włókniakami,…)
– w leczeniu menopauzy (w połączeniu z terapią estrogenową).

Jaki jest skład Progesterone Effik, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest progesteron. Każda kapsułka zawiera 100 mg i 200 mg progesteronu.

Pozostały składnik to olej krokoszowy oczyszczony (typu II).
Składniki samej kapsułki to żelatyna, glicerol i dwutlenek tytanu (E 171).
Półprodukty używane na etapie wytwarzania: trójglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha oraz lecytyna sojowa.

Zobacz listę produktów zawierających substancję:

Dawkowanie preparatu Progesterone Effik – jak stosować ten lek?

Sposób podawania
Produkt ten jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego. Lek Progesterone Effik 100 mg i 200 mg należy zażywać poza posiłkami, najlepiej wieczorem, przy kładzeniu się spać.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawka
Przeciętnie w przypadkach niedoboru progesteronu, zalecana dawka to 200 do 300 mg dziennie, w jednej lub dwóch porcjach: 100 mg rano i 100 lub 200 mg wieczorem, przy kładzeniu się spać.

W żadnym wypadku pojedyncza przyjęta dawka nie może być większa niż 200 mg. W razie odczucia, że dawka leku Progesterone Effik 100 mg lub 200 mg jest za mocna lub za słaba, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Częstość podawania
W zależności od przypadku może być przepisane leczenie ciągłe lub leczenie w cyklach kilku dni w miesiącu, może być ono powiązane z terapią estrogenową.

Połknąć kapsułkę popijając szklanką wody, poza posiłkami, w jednej lub dwóch porcjach, w zależności od schematu leczenia przepisanego przez lekarza.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia jest podawany przez lekarza w zależności od przypadku.
W zależności od charakteru wskazań oraz od skuteczności leczenia, lekarz może uznać, że konieczna jest zmiana długości leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy przedawkowania mogą obejmować senność, zawroty głowy euforię lub bolesne miesiączkowanie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Progesterone Effik – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Progesterone Effik, kapsułki nie należy przyjmować z jedzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Progesterone Effik w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Dane otrzymane z dużej liczby zastosowań produktu w okresie ciąży wskazują, że progesteron nie wywołuje wad rozwojowych i nie działa szkodliwie na płód lub noworodka. Przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Karmienie piersią
Wykrywalne ilości progesteronu przechodzą do mleka. Nie ma wskazań do przepisywania progesteronu w czasie karmienia piersią. Jakkolwiek wydaje się, że przyjmowanie progesteronu w okresie karmienia piersią nie ma szkodliwego wpływu na rozwój dziecka.

Płodność
Produkt nie ma szkodliwego wpływu na płodność.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Progesterone Effik i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Progesterone Effik – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PROGESTERONE EFFIK, 100 mg; 200 mg, kapsułki miękkie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Progesterone Effik m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PROGESTERONE EFFIK, 100 mg; 200 mg, kapsułki miękkie

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Progesterone Effik? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.