Konsultacja merytoryczna:

Probeven

Probeven należy do grupy leków określanej jako inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne.

Probeven jest przeznaczony do łagodzenia objawów łagodnej do umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest rodzajem schorzenia stawów, w którym występują objawy takie, jak sztywność (po śnie lub długim wypoczynku) oraz ból podczas ruchu (n.p. wchodzenie po schodach lub chodzenie po nierównej powierzchni).

Jaki jest skład Probeven, jakie substancje zawiera?

Probeven, 750 mg
Substancją czynną jest glukozaminy siarczan.
Jedna tabletka powlekana zawiera 942 mg glukozaminy siarczanu z sodu chlorkiem, Glucosamini sulfas sodium chloride, która odpowiada 750 mg glukozaminy siarczanu Glucosamini sulfas lub 589 mg glukozaminy.

Pozostałe składniki leku to:
celuloza mikrokrystaliczna 101, skrobia żelowana kukurydziana, krospowidon, celuloza mikrokrystaliczna 102, kwas stearynowy, laktoza jednowodna, otoczka – Opadry White 85G68918: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol, lecytyna sojowa (E 322).

Probeven, 1500 mg
Substancją czynną jest glukozaminy siarczan.
Jedna tabletka zawiera 1884 mg glukozaminy siarczanu z sodu chlorkiem, co odpowiada 1500 mg glukozaminy siarczanu lub 1178 mg glukozaminy.

Pozostałe składniki leku to:
Tabletka: celuloza mikrokrystaliczna 101, celuloza mikrokrystaliczna 102, laktoza jednowodna, skrobia żelowana kukurydziana, krospowidon, kwas stearynowy,
Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, lecytyna sojowa (E 322), makrogol 3350.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Probeven – jak stosować ten lek?

Probeven, 750 mg
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

1 tabletka 2 razy na dobę lub 2 tabletki raz na dobę.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Lek Probeven nie jest wskazany do leczenia ostrych objawów bólowych (nagle rozpoczynający się krótkotrwały silny ból). Złagodzenie objawów (zwłaszcza bólu) może nie być odczuwane przez kilka tygodni leczenia, a w niektórych przypadkach, nawet dłużej. Jeśli objawy nie ustępują po 2-3 miesiącach stosowania, leczenie lekiem Probeven należy poddać ponownej ocenie i rozważyć zasięgnięcie porady lekarskiej.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Probeven nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie jest wymagane dostosowanie dawkowania w leczeniu zdrowych pacjentów w podeszłym wieku, jakkolwiek o przyjmowanej dawce zdecyduje lekarz.

Zaburzenie czynności nerek i (lub) wątroby
Nie można podać zaleceń dotyczących dawkowania, ponieważ nie przeprowadzono badań kierunkowych.

Probeven, 1500 mg

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedną tabletkę leku Probeven należy przyjmować raz na dobę.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Lek Probeven nie jest wskazany do leczenia ostrych objawów bólowych (nagle rozpoczynający się krótkotrwały silny ból). Złagodzenie objawów (zwłaszcza bólu) może nie być odczuwane przez kilka tygodni leczenia, a w niektórych przypadkach, nawet dłużej. Jeśli objawy nie ustępują po 2 – 3 miesiącach stosowania, leczenie lekiem Probeven należy poddać ponownej ocenie i rozważyć zasięgnięcie porady lekarskiej.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Probeven nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie jest wymagane dostosowanie dawkowania w leczeniu zdrowych pacjentów w podeszłym wieku, jakkolwiek o przyjmowanej dawce zdecyduje lekarz.

Zaburzenie czynności nerek i (lub) wątroby
Nie można podać zaleceń dotyczących dawkowania, ponieważ nie przeprowadzono badań.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zażył zbyt dużo tabletek leku Probeven, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

W przypadku przedawkowania możliwe jest wystąpienie objawów takich jak:
ból głowy,
zawroty głowy,
dezorientacja,
ból stawów,
nudności lub wymioty,
biegunka lub zaparcie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Probeven – czy mogę spożywać alkohol?

Można przyjmować Probeven z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Probeven w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Probeven nie należy stosować w czasie ciąży. Stosowanie leku Probeven nie jest zalecane także podczas karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Probeven – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Probeven, 750 mg, tabletki powlekane (Glucosamini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 218.81 KB


Probeven, 1500 mg, tabletki powlekane (Glucosamini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 194.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Probeven m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Probeven, 750 mg, tabletki powlekane (Glucosamini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 229.58 KB


Probeven, 1500 mg, tabletki powlekane (Glucosamini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 228.89 KB

Cena - ile kosztuje Probeven?

Cena Probeven i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Probeven.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Probeven? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Allergoff neutralizator alergenów kurzu domowego spray (Opakowanie: 400 ml)Allergoff neutralizator alergenów kurzu domowego spray (Opakowanie: 400 ml) to wyrób stworzony do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych, gdy potrzebna jest neutralizacja i ochrona przed wszelkiego rodzaju roztoczami, grzybami, pleśnią, pyłkami roślin oraz innymi alergenami.

Może być stosowany na materiałach tapicerskich, dywanach, poduszkach oraz wszelkich innych powierzchni, w których występować i rozwijać…

47.99 

Zastosowanie Sikapur żel (Opakowanie: 500 ml)Sikapur żel (Opakowanie: 500 ml) to czysty żel mineralny mający na celu usprawnienie i wzmocnienie tkanki łącznej skóry. Wykazuje też działanie lecznicze na małe powierzchowne rany, podrażnienia skóry, zapalenia i uszkodzenia. Dodatkowo jego aplikacja, dzięki bardzo dobremu wchłanianiu preparatu do organizmu wzmacnia również łamliwe włosy i kruche, delikatne paznokcie.Efekt działania Sikapur żel (Opakowanie: 500 ml)…

75.99 

Zastosowanie Wortie preparat do usuwania brodawek i kurzajek (Opakowanie: 50 ml)Wortie preparat do usuwania brodawek i kurzajek (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny ułatwiający samodzielne usuwanie kurzajek i brodawek występujących na skórze. Produkt „zamraża” zmienione chorobowo miejsca w podobny do krioterapii sposób.

Stosowanie środka zalecane jest osobom borykającym się z występującymi na skórze brodawkami zwykłymi czy brodawkami stó…

30.99 

Zastosowanie Weleda krem z wiesiołkiem pod oczy i do ust (Opakowanie: 10 ml)Weleda krem z wiesiołkiem pod oczy i do ust (Opakowanie: 10 ml) przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej. Widocznie zmniejsza głębokie zmarszczki wokół oczu raz ujędrnia kontur ust, idealnie je modelując. Wygładza linie mimiczne. Skóra okolic oczu i ust jest doskonale nawilżona, gładka.
zmniejsza obrzęk…

102.99 

Seboradin Forte Lotion (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

23.09 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief