Prezenty z apteki

Grudzień to czas, kiedy intensywnie planujemy zakupy prezentów dla naszych bliskich. Szacuje się, że ponad 20% osób czeka z tym zadaniem na ostatnią chwilę. Apteka to wbrew pozorom świetne miejsce na wybranie podarunku dla naszej rodziny i dalszych znajomych. Znajdziemy tutaj nie tylko prezent dla seniora, ale również dla dziecka, nastolatków, pań i panów. Wszystko zależy od tego, co konkretnie chcemy kupić. Jakie prezenty można znaleźć w aptece? 

Płyny wzmacniające

To świetny pomysł na prezent dla osób starszych. Suplementy w płynie zawierają kompozycję witamin i minerałów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz:

  • wyciąg z głogu – który wpływa na funkcjonowanie pracy serca,
  • ekstrakt z żeń-szenia – który wspomaga sprawność fizyczną oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia,
  • lecytynę – która wspiera sprawność umysłową, pamięć i koncentrację.

Każdy z płynów różni się składem, dlatego warto zapytać farmaceutę o pomoc w wyborze jednego z nich. Niektóre z płynów wzmacniających (np. Vita Buerlecithin) zawierają również alkohol, co dla osób z wieloma chorobami współistniejącymi i stosujących wiele leków może być niekorzystnym połączeniem. W okresie świątecznym wiele firm dokłada do swoich produktów świąteczne torebki lub zmienia opakowanie na świąteczne, więc takich prezentów nie trzeba dodatkowo pakować. Płyny dostępne są w różnych przedziałach cenowych od 25 do 50 zł. 

Suplementy z lecytyną są również dobrym prezentem dla młodych osób np. maturzystów, studentów, które spędzają długie godziny nad książkami i muszą zapamiętać wiele informacji.

Preparaty witaminowe

Innym pomysłem na prezent są suplementy z witaminami i minerałami w postaci tabletek, kapsułek czy żelków dla dzieci. Jest to prezent uniwersalny, ponieważ możemy dopasować go do każdego przedziału wiekowego i indywidualnych potrzeb obdarowywanych. Jeśli bliska osoba ma np. problemy z włosami, można kupić jej dobry preparat na włosy, skórę i paznokcie. Na święta wiele producentów przygotowuje zestawy, w których oprócz samego preparatu znajduje się również jakiś dodatek np. krem, kosmetyczka, szampon. Koszt takiego prezentu to 15-60 zł.

Reklama

Sprzęt medyczny

Ciśnieniomierz, inhalator czy termometr elektroniczny nie należą do najtańszych urządzeń medycznych. Większość z nich to koszt ponad 100zł, a to kwota na którą wiele osób nie może sobie pozwolić. Jeśli chcesz podarować ciśnieniomierz osobie, która ma problemy z nadciśnieniem wybierz ten naramienny, który jest dokładniejszy w pomiarach. Inhalator i termometr elektroniczny to prezenty uniwersalne, przydadzą się zarówno młodym rodzicom jak i osobom starszym. Sprzęt medyczny to doskonały prezent i troska o zdrowie bliskich. Koszt takiego prezentu waha się od 80 do nawet 250 zł.

Pamiętaj, aby do takiego prezentu dołączyć paragon, który jest podstawą gwarancji. 

Dermokosmetyki

To połączenie kosmetyków z farmaceutykami, czyli substancjami o udowodnionym działaniu leczniczym. Wśród nich znajdziesz produkty do pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem czy rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Ponadto kremy przeciwstarzeniowe, do opalania i zabezpieczające skórę przed zimnem. Zestawy kosmetyków dla pań i panów cieszą się dużym powodzeniem. Wiele firm w okresie świątecznym przygotowuje zestawy złożone z kilku produktów, które są pięknie zapakowane na prezent. W aptece znajdziesz wiele świątecznych pomysłów w różnych zestawach cenowych od 30 zł (np. Ziaja, Floslek) do nawet 150 zł (np. Vichy, La Roche Posay, Dermedic). 

 

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.