PRESOMYL

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PRESOMYL? – OPIS I WSKAZANIA

Presomyl należy do grupy leków znanych jako inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę (ACE). Lek działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu przepompowywanie krwi.

Lek Presomyl jest stosowany:
– w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego),
– w leczeniu niewydolności serca (sytuacja, kiedy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi do zaspokojenia potrzeb organizmu),
– w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia incydentów sercowych takich jak zawał serca u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową ( stan, w którym zaopatrzenie serca w krew jest ograniczone lub zablokowane), którzy przebyli zawał serca i (lub) operację poprawiającą zaopatrzenie serca w krew poprzez rozszerzenie naczyń dostarczających krew.

SKŁAD PRESOMYL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Presomyl, 2,5 mg:
Substancją czynną jest peryndopryl z argininą.
Jedna tabletka zawiera 2,5 mg peryndoprylu z argininą,co odpowiada 1,6975 mg peryndoprylu.

Presomyl, 5 mg:
Jedna 5 mg tabletka zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą, co odpowiada 3,395 mg peryndoprylu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń – laktoza jednowodna, magnezu stearynian, maltodekstryna, krzemionka koloidalnahydrofobowa, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon (K 30);
Otoczka (2,5 mg) – Opadry AMB White OY-B-28920 o składzie: lecytyna (sojowa), alkoholpoliwinylowy częściowo zhydrolizowany, talk, tytanu dwutlenek (E171), guma ksantan;
Otoczka (5 mg) – Opadry AMB Green 80W51669 o składzie: lecytyna (sojowa), alkoholpoliwinylowy częściowo zhydrolizowany, talk, dwutlenek tytanu (E171), guma ksantan, żółcień chinolinowa lak (E104), błękit brylantowy FCF lak (E133), żelaza tlenek żółty(E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE PRESOMYL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy połknąć popijając wodą, najlepiej codziennie o tej samej porze, rano przedposiłkiem. Lekarz zadecyduje jaka dawka będzie odpowiednia dla pacjenta.

Zazwyczaj lek Presomyl stosuje się następująco:
Nadciśnienie tętnicze:
Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 5 mg raz na dobę. Po miesiącu lekarz w razie potrzeby może zwiększyć dawkę do 10 mg na dobę. Dawka 10 mg na dobę jest największą dawką zalecaną w nadciśnieniu tętniczym.
U pacjentów w wieku powyżej 65 lat leczenie należy rozpoczynać od dawki 2,5 mg raz na dobę. Po miesiącu leczenia lekarz może zwiększyć dawkę do 5 mg na dobę a w razie konieczności do 10 mg na dobę.

Niewydolność serca:
Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 2,5 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach leczenia dawka może zostać zwiększona do 5 mg raz na dobę. Dawka 5 mg jest największą dawką stosowaną w niewydolności serca.

Stabilna choroba wieńcowa:
Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 5 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach leczenia
dawka może być zwiększona do 10 mg raz na dobę. Jest to największa dawka stosowana w tym wskazaniu terapeutycznym.

U pacjentów w wieku 65 lat lub starszych, leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od 2,5 mg podawanych raz na dobę. Po tygodniu leczenia dawka może być zwiększona do 5 mg podawanych raz na dobę a po kolejnym tygodniu do 10 mg raz na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PRESOMYL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala na ostry dyżur.

Objawem przedawkowania jest obniżenie ciśnienia tętniczego, co może spowodować zawroty głowy i omdlenia. Pomocne może być ułożenie się na plecach z uniesionymi nogami.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Zaleca się stosowanie leku Presomyl przed posiłkiem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PRESOMYL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Kobiety, które są w ciąży (lub mogą zajść w ciążę) muszą powiedzieć o tym lekarzowi.

Lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku Presomyl przed zajściem w ciążę lub natychmiast po stwierdzeniu ciąży i poleci stosowanie innego leku zamiast leku Presomyl.

Presomyl nie jest zalecany we wczesnej ciąży a powyżej 3. miesiąca ciąży nie wolno go przyjmować, gdyż jeśli będzie przyjmowany po 3. miesiącu ciąży może poważnie zaszkodzić dziecku.

Karmienie piersią
Kobiety, które karmią piersią lub zamierzają karmić piersią powinny powiedzieć o tym lekarzowi. Presomyl nie jest zalecany dla matek karmiących piersią. Jeśli kobieta chce karmić piersią, szczególnie noworodka lub dziecko urodzone przedwcześnie, lekarz może zalecić inne leczenie.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT [phpfunction=6]

ULOTKA LEKU PRESOMYL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PRESOMYL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - PRESOMYL CENA, REFUNDACJA

PRESOMYL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here