Konsultacja merytoryczna:

Potassium Chloride + Glucose B. Braun

Lek ten zawiera roztwór potasu chlorku i glukozy. Jest on podawany przez cienką rurkę bezpośrednio do żyły (infuzja dożylna).

Lek podawany będzie w celu utrzymania lub przywrócenia równowagi stężeń potasu oraz w celu pokrycia zapotrzebowania na energię.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Potassium Chloride + Glucose B. Braun:

Skład

· Substancjami czynnymi leku są potasu chlorek i Glukoza
1 ml roztworu do infuzji zawiera 1,5 mg (3 mg) potasu chlorku i 50 mg glukozy.
1000 ml roztworu do infuzji zawiera 20 mmol (40 mmol) potasu i 20 (40) mmol chlorku.

· Pozostałe składniki to woda do wstrzykiwań.
· Energia 835 kJ/l ≙ 200 kcal/l
Osmolarność teoretyczna 318 mOsm/l 358 mOsm/l
pH około 3,5 – 6,5.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie / stosowanie

Lek ten należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy porozumieć się z lekarzem.

Dawkowanie
Wielkość zalecanej dawki ustalana będzie przez lekarza w zależności od wieku, wagi i stanu pacjenta, w szczególności czynności serca i nerek. W trakcie podawania tego leku stężenie glukozy oraz elektrolitów (soli) we krwi, równowaga płynów oraz wyniki EKG będą rutynowo kontrolowane.
Lekarz zapewni wystarczający odpływ moczu.
Zalecana maksymalna wielkość dawki dla pacjenta dorosłego wynosi 40 ml/kg masy ciała/dobę. Jeśli konieczne jest zastosowanie większej ilości potasu, lekarz rozważy również zastosowanie innych mocy.
Lek ten może być podawany tak długo, jak długo istnieją wskazania do podawania energii, elektrolitów i płynów.

Pacjenci w podeszłym wieku
Na ogół, stosować można takie samo dawkowanie jak u pacjentów dorosłych. Niemniej jednak w przypadku pacjentów w podeszłym wieku konieczne może okazać się dostosowanie dawki w celu wyeliminowania ryzyka zaburzeń układu krążenia i nerek.

Dzieci i młodzież
U dzieci i młodzieży wielkość dawki zależeć będzie od indywidualnego zapotrzebowania. Można stosować mniejsze dawki.

Sposób podawania
Lek ten będzie podawany przez rurkę wprowadzoną bezpośrednio do żyły (infuzja dożylna).

Przedawkowanie

Przyjęcie zbyt dużej dawki leku nie jest prawdopodobne, ponieważ wielkość dawki ustala lekarz.
Lekarz będzie monitorować równowagę chemiczną i bilans płynów, stężenia glukozy i elektrolitów (w tym sodu) we krwi pacjenta przed i w trakcie leczenia, w szczególności w przypadku pacjentów z zaburzeniami uwalniania wazopresyny (hormonu odpowiedzialnego za regulowanie ilości płynów w organizmie) oraz pacjentów przyjmujących leki nasilające działanie wazopresyny z uwgai na ryzyko obniżenia poziomu sodu we krwi (hiponatremia).

Objawy przedawkowania
W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki tego leku mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitów, cukru, wody i kwasowo-zasadowej. Może również dojść do gromadzenia się wody w organizmie i zatrucia potasem.

W szczególności, stężenia potasu we krwi mogą znacznie wzrosnąć. Objawy takiej sytuacji mogą być następujące:
· niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie),
· nieregularne bicie serca lub zatrzymanie pracy serca,
· zaburzenia wyników EKG, aż do zatrzymania pracy serca,
· ogólne osłabienie i apatia,
· osłabienie mięśni, niezdolność do poruszania się,
· bardzo widoczne drętwienie, osłabienie lub ciężkość nóg,
· uczucie dezorientacji.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Lek ten może być podawany kobietom w ciąży lub kobietom karmiącym piersią, jeśli tak zadecyduje lekarz.

Potassium Chloride + Glucose B. Braun ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Potassium Chloride 0,15%; 0,3% + Glucose 5% B. Braun, 1,5 g/l + 55,0 g/l; 3,0 g/l + 55,0 g/l, roztwór do infuzji (Potasu chlorek i glukoza)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 78.05 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Potassium Chloride + Glucose B. Braun m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Potassium Chloride 0,15%; 0,3% + Glucose 5% B. Braun, 1,5 g/l + 55,0 g/l; 3,0 g/l + 55,0 g/l, roztwór do infuzji (Potasu chlorek i glukoza)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 96.49 KB

Potassium Chloride + Glucose B. Braun cena

Cena Potassium Chloride + Glucose B. Braun i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Potassium Chloride + Glucose B. Braun.

Potassium Chloride + Glucose B. Braun opinie - forum pacjentów

Stosujesz Potassium Chloride + Glucose B. Braun? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz