Konsultacja merytoryczna:

Polsart Plus

Polsart Plus

Polsart Plus jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne, telmisartan i hydrochlorotiazyd w jednej tabletce. Obie substancje wspomagają kontrolę wysokiego ciśnienia tętniczego krwi.

– Telmisartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II.
Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, powodującą zwężenie naczyń krwionośnych, tym samym podwyższającą ciśnienie tętnicze. Temisartan blokuje działanie angiotensyny II, w związku z czym naczynia krwionośne rozszerzają się, a ciśnienie tętnicze obniża.
– Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi, zwiększa wydalanie moczu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Nieleczone podwyższone ciśnienie tętnicze może powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych w narządach, w niektórych przypadkach może być przyczyną powikłań, takich jak zawał serca, niewydolność serca lub nerek, udar mózgu lub utrata wzroku. Najczęściej przed pojawieniem się powyższych powikłań nie obserwuje się występowania żadnych, objawów podwyższonego ciśnienia krwi. Z tego względu ważne jest, aby regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze krwi, żeby sprawdzać, czy mieści się on w prawidłowym zakresie wartości.

Polsart Plus jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (samoistnego nadciśnienia tętniczego) u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane przez telmisartan lub hydrochlorotiazyd stosowany oddzielnie.

Jaki jest skład Polsart Plus, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: telmisartan i hydrochlorotiazyd. Każda tabletka zawiera 40 mg telmisartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

– Pozostałe składniki to: magnezu stearynian (E 470b), potasu wodorotlenek, meglumina, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (E 421).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Polsart Plus – jak stosować ten lek?

Polsart Plus należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka leku Polsart Plus to jedna tabletka na dobę. Należy starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia. Polsart Plus można przyjmować podczas posiłku lub pomiędzy posiłkami. Tabletki należy połknąć, popijając wodą lub napojem bezalkoholowym. Ważne jest, aby lek Polsart Plus przyjmować każdego dnia, dopóki lekarz nie zaleci inaczej.

Jeśli u pacjenta wątroba nie funkcjonuje właściwie, zwykła dawka nie powinna być większa niż 40 mg telmisartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli przez pomyłkę zostanie przyjęta zbyt duża liczba tabletek, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą albo z najbliższym szpitalnym oddziałem doraźnej pomocy medycznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Polsart Plus – czy mogę spożywać alkohol?

Polsart Plus można przyjmować podczas posiłku lub pomiędzy posiłkami. Tabletki należy połknąć, popijając wodą lub napojem bezalkoholowym.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Polsart Plus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Zazwyczaj lekarz zaleci zaprzestanie stosowania leku Polsart Plus przed planowaną ciążą lub natychmiast po stwierdzeniu ciąży i zaleci inny lek zamiast leku Polsart Plus. Nie zaleca się stosowania leku Polsart Plus podczas ciąży. Nie stosować go po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ może poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli jest stosowany po 3 miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Należy powiedzieć lekarzowi o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Lek Polsart Plus nie jest zalecany podczas karmienia piersią. Lekarz może wybrać inne leczenie w trakcie karmienia piersią.

Ulotka Polsart Plus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Polsart Plus, 40 mg + 12,5 mg, tabletki (Telmisartan + Hydrochlorotiazyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 153 razy

Rozmiar plku 222.66 KB


Polsart Plus, 80 mg + 12,5 mg, tabletki (Telmisartan + Hydrochlorotiazyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 155 razy

Rozmiar plku 222.10 KB


Polsart Plus, 80 mg + 25 mg, tabletki (Telmisartan + Hydrochlorotiazyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 82 razy

Rozmiar plku 222.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Polsart Plus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Polsart Plus, 40 mg + 12,5 mg, tabletki (Telmisartan + Hydrochlorotiazyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 48 razy

Rozmiar plku 317.84 KB


Polsart Plus, 80 mg + 12,5 mg, tabletki (Telmisartan + Hydrochlorotiazyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 62 razy

Rozmiar plku 316.58 KB


Polsart Plus, 80 mg + 25 mg, tabletki (Telmisartan + Hydrochlorotiazyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 327.65 KB

Cena - ile kosztuje Polsart Plus?

Cena Polsart Plus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Polsart Plus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Polsart Plus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jest stosowany przy objawowym i pomocniczym leczeniu anginy i stanów zapalnych gardła i krtani.
Efekt działania Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) zawiera kilka substancji aktywnych, które wspierają…

Zastosowanie Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml)Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml) to korektor do cery zmniejszający plamy pigmentacyjne i skutecznie je maskujący. Zapewnia równomierny wygląd cery. Nadaje się do stosowania do wszystkich rodzajów skóry, również wrażliwej.
Efekt działania Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml)Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml) zawiera opatentowaną substancję aktywną, Thiamidol, która skutecznie zmniejsza plamy pigmentacyjne oraz tzw…

Zastosowanie La Roche Posay Anthelios Xl Lsf 50+ żel-krem (Opakowanie: 50 ml)La Roche Posay Anthelios Xl Lsf 50+ żel-krem (Opakowanie: 50 ml) to krem przeciwsłoneczny o żelowej konsystencji, który oprócz tego, że przeciwdziała negatywnemu oddziaływaniu na skórę promieniowania UV, zapobiega również błyszczeniu się skóry na słońcu, co może mieć przecież efekt druzgocący z punktu widzenia estetycznego. La Roche Posay Anthelios…

Zastosowanie Nivea Fresh Pure dezodorant w kulce (Opakowanie: 50 ml)Nivea Fresh Pure dezodorant w kulce (Opakowanie: 50 ml) to dezodorant w kulce, który gwarantuje 48 godzin niezawodnej ochrony. Formuła z antybakteryjnymi składnikami aktywnymi pozwala skórze swobodnie oddychać, pielęgnuje ją i skutecznie zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem ciała. Nie zawiera barwników i konserwantów. Efekt działania Nivea Fresh Pure dezodorant w kulce (Opakowanie: 50 ml)Nivea Fresh…

Zastosowanie Kneipp zestaw upominkowy Dobre samopoczucie (Opakowanie: 1 op.)Kneipp zestaw upominkowy Dobre samopoczucie (Opakowanie: 1 op.) zawiera kremowy płyn do kąpieli oraz mleczko do ciała, które wspaniale nawilżają i pielęgnują ciało. Dzięki cudnemu zapachowi z nutą pomarańczy i mlekiem makadamia kosmetyki uprzyjemniają czas podczas kąpieli i poprawiają samopoczucie.Efekt działania Kneipp zestaw upominkowy Dobre samopoczucie (Opakowanie: 1 op.)Kremowa kąpiel…