POLIO SABIN – ORAL

KATEGORIA:
SZCZEPIONKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

POLIO SABIN – ORAL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku POLIO SABIN – ORAL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku POLIO SABIN – ORAL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA POLIO SABIN – ORAL? – OPIS I WSKAZANIA

Polio Sabin – oral jest szczepionką stosowaną w celu zapobiegania poliomyelitis (polio, zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego, choroba Heinego-Medina). Szczepionka powoduje powstawanie w organizmie własnej odporności (przeciwciał) przeciwko poliowirusom.

Poliomyelitis (Polio): Poliomyelitis, czasami po prostu nazywane polio, jest zakażeniem wirusowym, które charakteryzuje się wieloma objawami. Często stanowi łagodnie przebiegającą chorobę, ale u niektórych osób może powodować trwałe uszkodzenia, a nawet zgon. W najcięższej postaci tej choroby dochodzi do paraliżu mięśni (mięśnie nie mogą spełniać swoich funkcji), może to być paraliż mięśni oddechowych lub mięśni zapewniających możliwość poruszania się o własnych siłach. Kończyny dotknięte tym schorzeniem mogą być zniekształcone i bolesne.

Szczepienie jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobie. Żaden ze składników szczepionki nie jest zakaźny.

SKŁAD POLIO SABIN – ORAL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi szczepionki są (zawartość w jednej dawce 0,1 ml):
Poliowirus typ 1 (szczep Sabin LS-c, 2ab), żywy, atenuowany*  106,0 CCID50**
Poliowirus typ 2 (szczep Sabin P712, ch, 2ab), żywy, atenuowany*  105,0 CCID50**
Poliowirus typ 3 (szczep Sabin Leon 12a, 1b), żywy, atenuowany*  105,8 CCID50**
*Wirusy są namnażane w hodowli ludzkich komórek diploidalnych MRC-5.
**CCID50 – Cell Culture Infective Dose 50% (Dawka zakażająca 50% komórek hodowli)

Pozostałe składniki to: magnezu chlorek, L-arginina, polisorbat 80, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE POLIO SABIN – ORAL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Szczepionka Polio Sabin – oral jest podawana doustnie.

1 dawka szczepionki składa się z 2 kropli (0,1 ml).

U dzieci karmionych piersią zaleca się zachowanie odstępu 2 godzin od karmienia przed i po szczepieniu, aby zapobiec kontaktowi wirusa z przeciwciałami obecnymi w mleku matki.

Należy uważać, aby nie zanieczyścić kroplomierza śliną szczepionego dziecka.

Szczepionki nie wolno wstrzykiwać.

Schematy szczepienia podstawowego oraz dawki przypominające powinny być dostosowane do lokalnych zaleceń tj. Programu Szczepień Ochronnych.

Lekarz poinformuje o ewentualnej potrzebie przyjęcia dodatkowych dawek oraz o dawkach przypominających.

W przypadku wystąpienia biegunki po podaniu szczepionki, podana dawka nie może być uwzględniana i powinna zostać powtórzona po ustąpieniu objawów choroby.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI POLIO SABIN – ORAL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Szczepionka podawana przez wykwalifikownay personel.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Szczepionkę można podać bezpośrednio na język lub może być zmieszana z napojem lub żywnością, które nie zawierają substancji mogących unieczynnić wirusy (np. konserwantów). Szczepionkę można podać w roztworze cukru, w mleku, na kawałku chleba lub na kostce cukru. Szczepionka ma gorzkosłony smak z powodu zawartości chlorku magnezu jako stabilizatora i można ją podawać w syropie lub na kostce cukru, szczególnie małym dzieciom.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ POLIO SABIN – ORAL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Pomimo że nie ma dowodu na to, że żywe, atenuowane poliowirusy wywierają niekorzystny wpływ na płód, to zgodnie z ogólnymi zaleceniami, szczepionkę Polio Sabin – oral można podać ciężarnej kobiecie jedynie w przypadku, gdy istnieją wyraźne wskazania do uodpornienia ze względu na możliwość zakażenia się dzikim poliowirusem.

Należy unikać zajścia w ciążę przez okres trzech miesięcy od szczepienia.

Szczepionka może być podawana matkom karmiącym piersią.

ULOTKA LEKU POLIO SABIN – ORAL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – POLIO SABIN – ORAL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - POLIO SABIN – ORAL CENA, REFUNDACJA

POLIO SABIN – ORAL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here