POLDANEN

CO TO JEST I JAK DZIAŁA POLDANEN? – OPIS I WSKAZANIA

Poldanen jest lekiem zawierającym wyciąg z kory śliwy afrykańskiej, stosuje się go u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty), we wczesnym stadium choroby w celu łagodzenia objawów takich, jak: częste oddawanie moczu, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu, oddawanie moczu kroplami.

Poldanen jest lekiem roślinnym stosowanym wyłącznie u mężczyzn.

SKŁAD POLDANEN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancja czynna
1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu gęstego z Prunus africana (Hook f.) Kalkm., cortex (kora śliwy afrykańskiej) (200:1), ekstrahent: chlorek metylenu.

Pozostałe składniki leku to: wapnia fosforan, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa lak E 110.

JAKIE JEST DAWKOWANIE POLDANEN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek stosować doustnie.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się 2 razy dziennie po 2 tabletki w czasie posiłku przez co najmniej 4 tygodnie. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI POLDANEN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Lek posiada szeroki zakres dawek terapeutycznych. Jak dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku i wystąpienia niepokojących objawów należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, dlatego zaleca się zażywać lek w czasie jedzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ POLDANEN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek do stosowania wyłącznie u mężczyzn.

ULOTKA LEKU POLDANEN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – POLDANEN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - POLDANEN CENA, REFUNDACJA

POLDANEN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here