Konsultacja merytoryczna:

Pixuvri

Lek Pixuvri należy do grupy farmakoterapeutycznej leków znanych jako „leki przeciwnowotworowe”. Leki te są stosowane w leczeniu nowotworów złośliwych.

Lek Pixuvri jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z wielokrotnie nawracającym lub opornym na leczenie agresywnym chłoniakiem nieziarniczym z komórek B (ang. Non-Hodgkin Lymphoma). Lek Pixuvri zabija komórki nowotworowe poprzez wiązanie się z DNA, co prowadzi do obumarcia komórki. Jest stosowany u pacjentów, u których nowotwór nie odpowiada na stosowanie lub nawrócił po stosowaniu innego rodzaju chemioterapii.

Jaki jest skład Pixuvri, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest piksantron.
Każda fiolka zawiera 50 mg dimaleinianu piksantronu (równoważnik 29 mg piksantronu).

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, wodorotlenek sodu, kwas chlorowodorowy i chlorek sodu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pixuvri – jak stosować ten lek?

Podawana ilość leku Pixuvri
Ilość (dawka) leku Pixuvri, która zostanie podana zależy od powierzchni ciała pacjenta w metrach kwadratowych (m2 pc.). Jest ona ustalana na podstawie wzrostu i masy ciała. Uwzględnione zostaną 9 także wyniki testów krwi i ogólny stan zdrowia. Zalecana dawka wynosi 50 mg/m2 pc. Jeśli będzie to konieczne, lekarz dostosuje dawkę w trakcie leczenia.

Przed podaniem leku Pixuvri lekarz przeprowadzi pewne badania.

Częstość podawania leku Pixuvri
Lek Pixuvri podaje się w dniu 1., 8,. i 15. każdego 28-dniowego cyklu przez okres do 6 cyklów.

Przed podaniem wlewu mogą być zastosowane leki w celu zapobiegania lub zmniejszenia możliwych reakcji na lek Pixuvri, takie jak leki stosowane w zapobieganiu nudnościom.

Sposób podawania leku Pixuvri
Lek Pixuvri podaje się we wlewie dożylnym (infuzji). Będzie on wykonany przez pielęgniarkę lub lekarza.

Czas trwania wlewu
Wlew będzie trwał około 1 godzinę, jeśli nie zostaną wydane inne zalecenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pixuvri – czy mogę spożywać alkohol?

Nie ma potrzeby zmiany diety po leczeniu lekiem Pixuvri, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pixuvri w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Pixuvri nie należy stosować u kobiet w ciąży, ponieważ może to mieć szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

W trakcie leczenia lekiem Pixuvri i przez okres 6 miesięcy po zakończeniu leczenia należy stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży. Dotyczy to leczonych lekiem Pixuvri kobiet w wieku rozrodczym i mężczyzn, którzy są zdolni do spłodzenia potomstwa.

W czasie leczenia lekiem Pixuvri nie należy karmić piersią.

Ulotka Pixuvri – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pixuvri 29 mg proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (piksantron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 58 razy

Rozmiar plku 159.55 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pixuvri m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pixuvri 29 mg proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (piksantron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 49 razy

Rozmiar plku 299.22 KB

Cena - ile kosztuje Pixuvri?

Cena Pixuvri i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pixuvri.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pixuvri? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Kapsułki wegetariańskie Liver Refresh to suplement diety marki Now Foods zawierający surowce pochodzenia roślinnego oraz aminokwasy. Preparat polecany jest do stosowania jako wsparcie dla utrzymania wątroby w dobrym stanie.

Unikalny skład suplementu diety ProCreative MAN został stworzony dla mężczyzn, którzy chcą podnieść jakość swojego nasienia oraz utrzymać odpowiedni poziom testosteronu we krwi. Preparat uzupełnia codzienną dietę m.in. w selen oraz cynk.

Produkt leczniczy Polopiryna Zatoki ma postać saszetek, których zawartość wystarczy wsypać na język i połknąć. Preparat ma przyjemny smak coli. Lek zalecany jest w zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy.

Wyrób medyczny w postaci tabletek do ssania o smaku wiśniowo-mentolowym. Gelovox to preparat o działaniu nawilżającym i osłonowym. Polecany jest w przypadku odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości ze strony gardła jak ból lub…

Najważniejsze składniki, na które rośnie zapotrzebowanie w okresie ciąży zamknięte w tabletkach i kapsułkach. Suplement diety Femibion 2 Ciąża uzupełni codzienną dietę przyszłej mamy w takie składniki jak foliany, kwas…

Jeżówka to jeden z najcenniejszych naturalnych sposobów na wzmocnienie odporności. Zawiera substancje, które wpływają korzystnie na układ immunologiczny. Dodatkowo Syrop z jeżówki z witaminą C został wzbogacony o kwas L-askorbinowy.

Wyjątkowy skład suplementu diety Mononerw stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety osób, które między innymi chcą wspomóc utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Preparat zawiera m.in. cholinę oraz witaminy z grupy…

Suplement diety Lynfase Fitomagra to herbatka ziołowa z innowacyjnym kompleksem molekularnym AdipoDren. Zawarte w preparacie składniki m.in. wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu naczyniowego (żylnego oraz limfatycznego).

Maść niesterydowa do skóry podrażnionej Calmapherol S.C zalecana jest do stosowania w pielęgnacji skóry podrażnionej i zaczerwienionej. Formuła zawiera innowacyjny składnik sól cholinową glicerofosfoinozytolu „GPI”, a także tlenek cynku i…

Suplement diety Apteo Magnez Stres zawiera kompozycję dwóch wyciągów roślinnych – z ziela melisy i z szyszek chmielu, a także porcję magnezu i witaminy B6. Substancje te wspierają organizm w stanach napięcia i okresach wzmoż…

Dzienna porcja składa się z kapsułki z kwasami Omega-3 oraz tabletki pełnej składników mineralnych. Suplement diety Moller's Mama Omega-3 + Witaminy i Minerały to kompleksowe wsparcie dla organizmu kobiety w ciąży oraz kobiety…

Ziele Rzepik przeznaczone jest do przygotowywania pysznej ziołowej herbatki. Napary z rzepika są bogatym źródłem wielu cennych substancji. Spożywanie herbatki rekomendowane jest przede wszystkim dla wsparcia komfortu trawiennego.

Suplement diety Olimp Cardio Slim skierowany jest do osób, które chcą zadbać o zdrowie swojego serca oraz o utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Preparat zawiera substancje, które wspierają metabolizm tłuszczów, a także wspomagają serce…

21 gram białka w jednej porcji – oto suplement diety Whey Protein Vanilla marki Allnutrition. Odżywka wysokobiałkowa sprzyja budowaniu i utrzymaniu masy mięśniowej. Produkt o wysokiej wartości biologicznej BV 104.

Mumio to wyjątkowy naturalny składnik, który od wieków wykorzystywany jest w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej. Dzięki suplementowi diety Mumio oczyszczone uzupełnisz swoją dietę w ten drogocenny składnik.

W rodzinach gdzie żyją alergicy, należy stosować maksymalne środki ochrony przed alergenami. Neutralizator alergenów kurzu domowego Allergoff w postaci sprayu pomoże Ci pozbyć się chorobotwórczych drobinek z Twojego domu.

Krem regenerujący Octenicare Repair Creme zawiera w swoim składzie oktenidynę, bisabolol, pantenol oraz ciekłą parafinę. Preparat działa intensywnie pielęgnująco, przede wszystkim jednak pobudza naturalną regenerację podrażnionej skóry.

Wapń oraz witaminy D i K to skład suplementu diety Molekin Osteo. Są to składniki wspomagające zdrowie kości. Molekin Osteo to preparat, który wskazany jest dla kobiet w okresie menopauzalnym oraz pomenopauzalnym.

Suplement diety Aliness Lecytyna 1200mg polecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w lecytynę sojową, czyli naturalne źródło choliny. Preparat polecany w okresach osłabienia koncentracji, a także w stanach napięcia nerwowego.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron RS2 to sprzęt, który gwarantuje szybki oraz bardzo dokładny pomiar ciśnienia. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, jego obsługa nie przysparza żadnych problemów.