Kategorie powiązane: P,

Phoxilium

Lek Phoxilium należący do grupy roztworów do hemofiltracji, zawiera wapnia chlorek dwuwodny, magnezu wodorowęglan sześciowodny, sodu chlorek, sodu wodorowęglan, potasu chlorek i disodu fosforan bezwodny.

Lek Phoxilium używany jest w szpitalach w warunkach intensywnej opieki medycznej celem przywrócenia równowagi chemicznej krwi u pacjentów z niewydolnością nerek.

Ciągłe leczenie nerkozastępcze ma na celu usunięcie zgromadzonych produktów przemiany materii z krwi w sytuacji, w której nerki nie pracują.

Roztwór Phoxilium jest używany do leczenia pacjentów w stanie krytycznym z ostrą niewydolnością nerek, którzy cechują się:
– prawidłowym stężeniem potasu we krwi (normokaliemia) lub
– prawidłowym lub niskim stężeniem fosforanów we krwi (normo- lub hipofosfatemia).

Jaki jest skład Phoxilium, jakie substancje zawiera?

Substancje czynne przed zmieszaniem i po zmieszaniu (rekonstytucji) przedstawiono poniżej.

Substancje czynne przed zmieszaniem:
1000 ml roztworu w małej komorze A zawiera:
Wapnia chlorek dwuwodny 3,68 g
Magnezu chlorek sześciowodny 2,44 g
1000 ml roztworu w dużej komorze B zawiera:
Sodu chlorek 6,44 g
Sodu wodorowęglan 2,92 g
Potasu chlorek 0,314 g
Disodu fosforan bezwodny 0,225 g
Substancje czynne po zmieszaniu:
Roztwory w komorach A (250 ml) i B (4750 ml) są mieszane w celu otrzymania jednego
odtworzonego roztworu (5000 ml) zawierającego:

wapń, Ca2+ 1,25 mmol/l
magnez, Mg2+ 0,6 mmol/l
sód, Na+ 140 mmol/l
chlorki, Cl- 115,9mmol/l
wodorofosforan, HPO4 2- 1,2 mmol/l
wodorowęglan, HCO3 – 30 mmol/l
potas, K+ 4 mmol/l

Teoretyczna osmolarność: 293 mOsm/l
Pozostałe składniki:
– dwutlenek węgla (do ustalenia pH),
– kwas solny (do ustalenia pH),
– woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Phoxilium – jak stosować ten lek?

Phoxilium jest produktem stosowanym w szpitalach i podawanym wyłącznie przez personel medyczny. Objętość leku Phoxilium i tym samym dawka zależy od stanu pacjenta. Objętość dawki określi lekarz odpowiedzialny za leczenie.

Lek Phoxilium może być podawany bezpośrednio do krwiobiegu (dożylnie) lub za pośrednictwem hemodializy, kiedy roztwór przepływa po jednej stronie błony do dializy a krew po drugiej stronie.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Phoxilium jest przeznaczony do użycia szpitalnego i podawania wyłącznie przez lekarzy w sytuacji starannego monitorowania bilansu płynów i składu chemicznego krwi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Phoxilium – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Phoxilium z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Phoxilium w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Phoxilium – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PHOXILIUM; 1,2 mmol/l fosforanów (Roztwór do hemodializy i hemofiltracji)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Phoxilium m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PHOXILIUM; 1,2 mmol/l fosforanów (Roztwór do hemodializy i hemofiltracji)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Phoxilium - forum pacjentów

Stosujesz Phoxilium? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz