PHOSPHOSORB 660 MG

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

PHOSPHOSORB 660 MG - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku PHOSPHOSORB 660 MG. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PHOSPHOSORB 660 MG w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PHOSPHOSORB 660 MG? – OPIS I WSKAZANIA

Phosphosorb 660 mg jest stosowany w leczeniu zbyt dużego stężenia fosforanów we krwi u dializowanych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek.

Phosphosorb 660 mg należy do grupy leków wiążących fosforany i zmniejsza ich wchłanianie z pożywienia.

SKŁAD PHOSPHOSORB 660 MG, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest wapnia octan bezwodny.
1 tabletka zawiera 660 mg wapnia octanu bezwodnego, co odpowiada 167 mg wapnia.

– Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
sacharoza, żelatyna (E441), kroskarmeloza sodowa (E468), magnezu stearynian (E470b).
Otoczka tabletki:
olej rycynowy oczyszczony, sacharyna sodowa (E954), hypromeloza (E464).

JAKIE JEST DAWKOWANIE PHOSPHOSORB 660 MG? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Aby uzyskać jak największą ilość związanych fosforanów, tabletki należy zawsze przyjmować razem z posiłkami. Należy połykać tabletki w całości, z niewielką ilością wody. Nie należy ich żuć. W przypadku trudności z połknięciem tabletek ze względu na ich wielkość, należy bezpośrednio przed przyjęciem przełamać je na pół, wzdłuż linii podziału i połykać połówki jedną po drugiej.

Dawkowanie i czas trwania leczenia
• Pacjenci dorośli i w podeszłym wieku
Phosphosorb 660 mg należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dawka początkowa: 2 tabletki 3 razy na dobę
Dawkę należy zwiększać powoli. Większość pacjentów wymaga 3 do 4 tabletek 3 razy na dobę.

Może być konieczne dostosowanie dawki: zmniejszenie lub zwiększenie, w zależności od ilości fosforanów przyjmowanych w pożywieniu.

W przypadku leczenia za pomocą dializy, konieczna może być modyfikacja dawki w zależności od ilości fosforanów usuwanych w trakcie dializy.

• Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie ma wystarczających informacji dotyczących stosowania leku Phosphosorb 660 mg u dzieci.
Dlatego nie zaleca się stosowania leku Phosphosorb 660 mg u dzieci.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PHOSPHOSORB 660 MG, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku Phosphosorb 660 mg, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie leku Phosphosorb 660 mg może powodować zwiększenie stężenia wapnia we krwi.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki należy zawsze przyjmować razem z posiłkami, aby uzyskać związanie jak największej ilości fosforanów i zmniejszyć ilość wchłoniętego wapnia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PHOSPHOSORB 660 MG W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Nie ma danych dotyczących stosowania leku Phosphosorb 660 mg w czasie ciąży.
Podczas przyjmowania leku Phosphosorb 660 mg w czasie ciąży należy zachować ostrożność.
Lekarz przepisujący Phosphosorb 660 mg powinien rozważyć korzyści i ryzyko.
Jeśli lek został przepisany w czasie ciąży, podczas leczenia lekarz będzie sprawdzał stężenie wapnia.

Karmienie piersią
Nie wiadomo, czy wapnia octan bezwodny przenika do mleka kobiet. Nie zaleca się stosowania leku Phosphosorb 660 mg u kobiet karmiących piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU PHOSPHOSORB 660 MG – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PHOSPHOSORB 660 MG CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PHOSPHOSORB 660 MG CENA, REFUNDACJA

PHOSPHOSORB 660 MG OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here