Konsultacja merytoryczna:

Perosall C

Perosall C jest przeznaczony do odczulania osób z alergią na pyłki chwastów. Lek ma postać roztworu do stosowania podjęzykowego w czterech wzrastających stężeniach. Każdy roztwór zawiera mieszankę alergenów pochodzących z pyłku chwastów. Leczenie polega na systematycznym podawaniu wzrastających dawek alergenów w celu wytworzenia stanu tolerancji (braku reakcji organizmu na alergen). Prowadzi to do złagodzenia lub ustąpienia objawów uczulenia w czasie pylenia chwastów.

O wskazaniach do odczulania podjęzykowego decyduje wyłącznie lekarz specjalista alergolog, na podstawie wywiadu, objawów alergicznych, skórnych testów diagnostycznych i/lub poziomu swoistych przeciwciał IgE.

Jaki jest skład Perosall C, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mieszanka alergenów pyłku chwastów następujących gatunków:

Nazwa łacińska / Nazwa zwyczajowa
Artemisia sp. / bylica
Chenopodium album / komosa biała
Plantago lanceolata / babka lancetowata
Rumex acetosa /szczaw zwyczajny

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glicerol, sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, potasu diwodorofosforan, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Perosall C – jak stosować ten lek?

Lek Perosall C należy stosować przed sezonem pylenia roślin, zanim pojawią się objawy uczulenia.
Stosować na czczo, co najmniej 15 minut przed posiłkiem. Odchylić nieco głowę do tyłu i wkrapiać pod język zalecaną ilość kropli. Butelka po przechyleniu sama dozuje krople dzięki odpowiedniej konstrukcji zakraplacza. Dziecku lek może podawać opiekun.

Leczenie dzieli się na dwa etapy:
– leczenie podstawowe – stopniowe zwiększanie dawki
– leczenie podtrzymujące – stała dawka.

Dokładny sposób dawkowania leku Perosall C zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Mogą wystąpić miejscowe i ogólne działania niepożądane, ze wstrząsem anafilaktycznym włącznie, którego objawami są: nagły spadek ciśnienia krwi i utrata przytomności.

W razie przyjęcia dawki większej niż zalecana, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Perosall C – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy stosować na czczo, co najmniej 15 minut przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Perosall C w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią nie należy rozpoczynać terapii lekiem Perosall C. Jeżeli leczenie takie zostało rozpoczęte przed zajściem w ciążę, może być kontynuowane w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Obecnie brak jest odpowiednio udokumentowanych danych dotyczących stosowania odczulania alergenami u kobiet ciężarnych. Potencjalne ryzyko dla matki i płodu jest więc nieznane.

Ulotka Perosall C – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Perosall C, roztwór do stosowania podjęzykowego

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 54.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Perosall C m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Perosall C, roztwór do stosowania podjęzykowego

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 56.68 KB

Cena - ile kosztuje Perosall C?

Cena Perosall C i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Perosall C.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Perosall C? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler peeling + serum na noc (Opakowanie: 30 ml)Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler peeling + serum na noc (Opakowanie: 30 ml) to dwukierunkowe serum przeciwstarzeniowe ze skoncentrowanym kwasem hialuronowym i kompleksem delikatnego nocnego peelingu z kwasem owocowym.

Produkt przeznaczony jest do stosowania na noc, a regularna aplikacja poprawia strukturę skóry, wspierając odnowę komórek. W efekcie skóra jest gładsza, bardziej promienna, a pory oczyszczone.

Składniki aktywne produktu…

156.99 

Zastosowanie Flos-lek żel arnikowy (Opakowanie: 50 ml)Flos-lek żel arnikowy (Opakowanie: 50 ml) to specjalistyczny kosmetyk przeznaczony dla osób ze skórą dojrzałą, naczynkową, suchą, wrażliwą, tłustą bądź mieszaną oraz cerą z przebarwieniami. Nie zawiera składników często uczulających wymagającą skórę, dzięki czemu jest wyjątkowo dobrze tolerowany. Zawiera ekstrakt z arniki górskiej oraz prowitaminę B5. Żel nadaje się do stosowania…

11.91 

Zastosowanie DROPINGO płyn (Opakowanie: 10 ml)DROPINGO płyn (Opakowanie: 10 ml) to płyn barwiący osad nazębny przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jest wskazany do codziennego szczotkowania zębów, celem udoskonalenia techniki szczotkowania oraz zmniejszenia ryzyka próchnicy.
Efekt działania DROPINGO płyn (Opakowanie: 10 ml)DROPINGO płyn (Opakowanie: 10 ml) zawiera barwnik spożywczy, który w połączeniu z osadem nazębnym, przybiera…

19.03 

Zastosowanie Ohropax Classic stopery przeciwhałasowe (Opakowanie: 12 szt.)Stopery do uszu w łatwy i szybki sposób zabezpieczą Cię przez hałasem i niepokojącymi odgłosami. Umożliwią spokojny relaks, medytację czy wypoczynek bez rozpraszających i irytujących dźwięków z zewnątrz. Pomogą skoncentrować się w pracy, eliminując głośną muzykę czy hałas z ulicy. Ponadto, stopery zapewniają również ochronę przed…

12.99 

Zastosowanie Eubos Sensitive olejek pod prysznic (Opakowanie: 200 ml)Zawiera substancje pielęgnujące, wygładza i nadaje jedwabisty efekt w dotyku. Zawiera ponad 55% komponentów natłuszczających i olejków naturalnych. Zalecany również jako środek wspomagający podczas medycznego leczenia łuszczycy.Sposób użyciaRozprowadzić olejek na mokrej skórze, delikatnie masować, aż do uzyskania piany i spłukać wodą.Dodatkowe informacjeSkóra sucha i bardzo sucha.Eubos…

44.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief