Konsultacja merytoryczna:

Perazin

Substancją czynną leku Perazin 25 mg i Perazin 100 mg jest perazyna, która działa przeciwpsychotycznie i uspokajająco, znosi omamy i urojenia.

Wskazaniami do stosowania są różne postacie schizofrenii oraz ostre zaburzenia psychotyczne (także katatoniczne) z towarzyszącymi objawami pobudzenia psychoruchowego, manii i urojeń.

Katatonia jest to zespół objawów, w którym dominują zaburzenia motoryki, przybierające postać albo spowolnienia aż do zahamowania ruchów, albo gwałtownego pobudzenia ruchowego.

Jaki jest skład Perazin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest perazyna.

– Ponadto lek Perazin 25 mg zawiera laktozę jednowodną, skrobię zmieniaczaną, krzemionkę kolidalną bezwodną, karboksymetyloskrobię sodową, magnezu stearynian.

– Ponadto lek Perazin 100 mg zawiera magnezu węglan ciężki, powidon K-30, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Perazin – jak stosować ten lek?

Lek Perazin 25 mg i Perazin 100 mg należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Lek stosuje się doustnie.

Początkowo stosuje się od 50 do 100 mg na dobę, w dalszym etapie leczenia stopniowo zwiększając dawkę do 300 do 600 mg na dobę w dawkach podzielonych. Maksymalna dawka lecznicza wynosi 800 mg na dobę w dawkach podzielonych. Dawka podtrzymująca wynosi od 75 do 300 mg na dobę.

Leczenie pacjentów ambulatoryjnych należy rozpocząć od najmniejszych skutecznych dawek, a następnie dawkę można zwiększać, aż do uzyskania pożądanej reakcji na leczenie.

Nie zaleca się nagłych zmian dawkowania, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Maksymalne działanie przeciwpsychotyczne uzyskuje się po jednym do trzech tygodniach leczenia.

Pacjenci z niewydolnością nerek
W niewydolności nerek nie istnieje konieczność zmiany dawkowania leku.

Pacjenci z niewydolnością wątroby
U chorych z zaburzeniami czynności wątroby wskazane jest zmniejszenie dawek perazyny. Zaleca się u nich stosowanie połowy dawki dla dorosłych, a w ciężkiej niewydolności wątroby przerwanie podawania leku.

Pacjenci w podeszłym wieku
Pacjenci w podeszłym wieku powinni otrzymywać zmniejszone dawki leku. Zaleca się u nich stosowanie połowy dawki dla dorosłych. Takie dawkowanie zapewnia zwykle u osób w podeszłym wieku pożądane działanie lecznicze.

Stosowanie u dzieci
Brak dostatecznych danych, pozwalających na ocenę bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 16 lat, dlatego perazyna przeznaczona jest wyłącznie do leczenia dorosłych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy
Przypadkowe lub celowe przedawkowanie (zażycie kilku lub kilkunastu gramów perazyny) objawia się zazwyczaj trudnością w mówieniu, niezbornością ruchów, zaburzeniami ostrości widzenia, drżeniem mięśniowym, stanem splątania, zatrzymaniem akcji serca i układu krążenia, dusznością, bezdechem oraz zaburzeniem termoregulacji.

Sposób postępowania po przedawkowaniu
W razie przyjęcia znacznie większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Perazin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Perazin z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Perazin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

Ciąża
Perazyna przenika przez barierę łożyskową, dlatego stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży jest przeciwwskazane.

Karmienie piersią
Perazyna przenika do mleka matki. W przypadku, gdy konieczne jest zastosowanie leczenia perazyną, należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Perazin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PERAZIN, 25 mg; 100 mg, tabletki (Perazinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 51 razy

Rozmiar plku 136.95 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Perazin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PERAZIN, 25 mg; 100 mg, tabletki (Perazinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 118.67 KB

Cena - ile kosztuje Perazin?

Cena Perazin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Perazin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Perazin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Perazin”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Lokomotiv pastylki (Opakowanie: 6 )Lokomotiv pastylki (Opakowanie: 6 ) to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który jest stosowany w przypadku choroby lokomocyjnej u dorosłych i dzieci. Zmniejsza nieprzyjemne objawy podczas podróży samochodem, statkiem i samolotem.
Efekt działania Lokomotiv pastylki (Opakowanie: 6 )Lokomotiv pastylki (Opakowanie: 6 ) zawiera wyciąg z kłącza imbiru, który stymuluje wydzielanie soku żołądkowego oraz śliny, jednocześnie wspomagając trawienie. Tym samym zmniejsza…

12.25 

Zastosowanie Heliocare kompakt Make-up przeciwsłoneczny jasny SPF50+ (Opakowanie: 10 g)Heliocare kompakt Make-up przeciwsłoneczny jasny SPF50+ (Opakowanie: 10 g) zapewnia specjalną bardzo wysoką ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, które może spowodować podrażnienia, oparzenia oraz przyczynia się do starzenia się skóry. Postać wygodnego kompaktu umożliwia wygodną aplikację w każdej sytuacji a lekka, kremowa konsystencja zapewnia szybkości i łatwość aplikacji.
Heliocare kompakt Make-up…

91.99 

Zastosowanie Artresan Efekt kapsułki (Opakowanie: 30 )Artresan Efekt kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement na stawy, wspomagający prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej. Zwiększa ruchliwość stawów i przyczynia się do zmniejszenia bólu związany z ich degeneracją.

Przeznaczony jest głównie dla osób starszych i kobiet w okresie menopauzy.

Produkt jest wolny od glutenu i laktozy.
Efekt działania Artresan Efekt kapsułki (Opakowanie: 30 )Artresan Efekt…

35.48 

Nivelium Med Krem dermatologiczny (Opakowanie: 450 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.31 

Zastosowanie REGENERUM serum regeneracyjne do rąk (Opakowanie: 50 ml)REGENERUM serum regeneracyjne do rąk (Opakowanie: 50 ml) to preparat nawilżający i pielęgnujący skórę dłoni. Minimalizuje uczucie świądu i suchości. Pozostawia dłonie delikatne i miękkie, ale i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.

Zmniejsza widoczność przebarwień i odbudowuje naturalny płaszcz hydrolipidowy.
Efekt działania REGENERUM serum regeneracyjne do…

12.93 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief