Pegorion

Pegorion jest stosowany w leczeniu zaparć oraz w celu rozluźnienia oraz zmiękczenia suchego, twardego stolca (zastój kału w jelicie/zablokowanie jelita kamieniami kałowymi). Makrogol – substancja czynna zawarta w leku – wchłania wodę. W związku z tym, zwiększa się ilość wody w treści jelitowej, stolec staje się bardziej miękki i powraca prawidłowa motoryka jelit.

Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Pegorion, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest makrogol 4000. Jedna saszetka zawiera 12 gramów makrogolu 4000.

– Lek nie zawiera żadnego innego składnika.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pegorion – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jedną saszetkę proszku (12 g) należy rozpuścić w 200 ml (szklance) płynu: wody, soku, herbaty lub kawy. Roztwór należy przygotować tuż przed jego wypiciem.

Leczenie przewlekłych zaparć
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 8 lat:
Zalecana dawka to 1 saszetka (12 g) raz lub dwa razy na dobę.
Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć, w zależności od odpowiedzi na leczenie, czyli tak, by uzyskać regularne wypróżnianie i miękki stolec.
Pegorion proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce o mocy 12 g nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 8 lat. Dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat dostępne są 6 g saszetki (Pegorion Junior proszek do sporządzania roztworu doustnego o mocy 6 g).

Leczenie lekiem Pegorion zazwyczaj trwa maksymalnie 2 tygodnie. Jeśli objawy nie ustępują po 2 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz może także zalecić dłuższe leczenie. Długotrwałe leczenie może być konieczne, jeśli pacjent stosuje leki powodujące zaparcia lub
ma chorobę powodującą zaparcia.

Zmiękczenie odwodnionego stolca (leczenie zastoju kału w jelicie/zablokowania jelita kamieniami kałowymi)
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
5-10 saszetek (5-10 saszetek po 12 g) na dobę, przez 1-3 dni.

Pacjenci z zaburzeniami czynności układu sercowo-naczyniowego
Dawkę należy tak podzielić, aby nie przyjmować więcej niż dwie saszetki w ciągu godziny.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Duże dawki mogą spowodować ból brzucha, biegunkę i wymioty. W razie przedawkowania należy przerwać stosowanie leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pegorion – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pegorion w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pegorion można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Pegorion – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pegorion, 12 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Macrogolum)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pegorion m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pegorion, 12 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Macrogolum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Pegorion - forum pacjentów

Stosujesz Pegorion? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz