Pegorion Junior

Pegorion Junior jest stosowany w leczeniu zaparć. Makrogol – substancja czynna zawarta w leku – wchłania wodę. W związku z tym, zwiększa się ilość wody w treści jelitowej, stolec staje się bardziej miękki i powraca prawidłowa motoryka jelit.

Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Jaki jest skład Pegorion Junior, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest makrogol 4000. Jedna saszetka zawiera 6 gramów makrogolu 4000.

– Lek nie zawiera żadnego innego składnika.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pegorion Junior – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedną saszetkę proszku (6 g) należy rozpuścić w 200 ml (szklance) płynu: wody, soku, herbaty lub kawy. W przypadku dzieci w wieku poniżej 8 lat zawartość saszetki 6 g można, w razie potrzeby, rozpuścić w 100 ml (połowie szklanki) wody lub soku. Roztwór należy przygotować tuż przed jego wypiciem.

Leczenie przewlekłych zaparć
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 8 lat:
Zalecana dawka to 2 saszetki (2 x 6 g) raz lub dwa razy na dobę.

Dzieci w wieku 4-7 lat:
Zalecana dawka to 1 saszetka (6 g) raz lub dwa razy na dobę.

Dzieci w wieku 2-3 lat:
Zalecana dawka to 1 saszetka (6 g) raz na dobę.

Dzieci w wieku poniżej 2 lat:
Lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć, w zależności od odpowiedzi na leczenie, czyli tak, by uzyskać regularne wypróżnianie i miękki stolec.

Leczenie lekiem Pegorion Junior zazwyczaj trwa maksymalnie 2 tygodnie. Jeśli objawy nie ustępują po 2 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Lekarz może także zalecić dłuższe leczenie. Długotrwałe leczenie może być konieczne, jeśli pacjent stosuje leki powodujące zaparcia lub ma chorobę powodującą zaparcia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Duże dawki mogą spowodować ból brzucha, biegunkę i wymioty. W razie przedawkowania należy przerwać stosowanie leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pegorion Junior – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pegorion Junior w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pegorion Junior można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Pegorion Junior – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pegorion Junior, 6 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Macrogolum)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pegorion Junior m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pegorion Junior, 6 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Macrogolum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Pegorion Junior - forum pacjentów

Stosujesz Pegorion Junior? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz