Pectolvan

Pectolvan jest lekiem roślinnym zawierającym wyciąg z liści bluszczu (Hedera helix L.); należy do grupy leków wykrztuśnych. Pomaga w usuwaniu śluzu i flegmy z płuc i oskrzeli oraz ułatwia odkrztuszanie.

Pectolvan stosuje się w celu łagodzenia kaszlu produktywnego (tzw. mokrego kaszlu) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Skład

– Substancją czynną jest suchy wyciąg z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum).
Jeden ml syropu zawiera 7 mg suchego wyciągu z liści bluszczu (Hedera helix L., folium) (4-8:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m).

– Pozostałe substancje pomocnicze: potasu sorbinian, sorbitol, guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny, aromat wiśniowy, woda oczyszczona. Składniki aromatu wiśniowego: naturalne preparaty aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, inne składniki: glikol propylenowy, koncentrat soku wiśniowego, triacetyna, diacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Pectolvan – jak stosować ten lek?

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Młodzież (w wieku od 12 lat), dorośli i osoby w podeszłym wieku – 5 ml trzy razy na dobę.
Dzieci od 6 do 11 lat  – 5 ml dwa razy na dobę.
Dzieci od 2 do 5 lat – 2,5 ml dwa razy na dobę.

Nie zaleca się stosowania tego leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby.

Lek Pectolvan jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego.

Nie przekraczać zalecanej dawki.

Przed użyciem dokładnie wstrząsnąć butelką. Lek należy przyjmować dołączoną do opakowania łyżką miarową.

Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Pectolvan może skutkować wystąpieniem nudności, wymiotów, biegunki lub nadmiernej pobudliwości. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pectolvan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania tego leku podczas ciąży i karmienia piersią ze względu na niewystarczające dane dotyczące stosowania suchego wyciągu z liści bluszczu u kobiet w ciąży i matek karmiących.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Pectolvan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka – skutki uboczne

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pectolvan, 7 mg/mL, syrop Suchy wyciąg z liścia bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pectolvan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pectolvan, 7 mg/mL, syrop Suchy wyciąg z liścia bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Pectolvan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.