PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Paracetamol+Caffeine Galpharm zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz pomaga obniżać ciepłotę ciała w przypadku gorączki i kofeinę, która nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu i zwiększa czujność.

Lek wskazany jest do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu i gorączki, szczególnie w bólach głowy, zęba czy bolesnym miesiączkowaniu.


SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg i kofeina 65 mg w tabletce.

Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon (K 30), kwas stearynowy, talk.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Tabletkę połykać w całości, popijając wodą.
Lek do krótkotrwałego stosowania.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież (w wieku powyżej 15 lat) o masie ciała powyżej 60 kg
1-2 tabletki co 4-6 godzin, w razie konieczności.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Nie stosować częściej niż co 4 godziny.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież (w wieku powyżej 15 lat) o masie ciała pomiędzy 50 a 60 kg
1 tabletka co 4-6 godzin, w razie konieczności.
Nie stosować więcej niż 4 tabletki na dobę.
Nie stosować częściej niż co 4 godziny.

Nie stosować leku Paracetamol+Caffeine Galpharm u dzieci w wieku poniżej 15 lat oraz u dorosłych i młodzieży o masie ciała poniżej 50 kg.

Nie stosować dawki większej niż zalecana. Jeśli nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub ból przez więcej niż 5 dni lub nastąpi pogorszenie lub wystąpią inne objawy, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować dawki leku Paracetamol+Caffeine Galpharm większej, niż to konieczne.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zastosuję większą niż zalecana dawkę leku powinien niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej, nawet jeśli czuje się dobrze. Jest to konieczne, gdyż zbyt duża dawka paracetamolu może spowodować opóźnione, ciężkie uszkodzenie wątroby.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie stosować leku jednocześnie z alkoholem.

Lek Paracetamol+Caffeine Galpharm zawiera kofeinę. Należy unikać spożywania zbyt dużych ilości kofeiny, należy ograniczyć ilość spożywanych napojów zawierających kofeinę (kawa, herbata, cola) podczas stosowania leku Paracetamol+Caffeine Galpharm.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Paracetamol+Caffeine Galpharm, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Kofeina zawarta w leku może niekorzystnie wpływać na dziecko.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ




ZAPOZNAJ SIĘ Z ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU ZWIĄZANYMI Z GRYPĄ I PRZEZIĘBIENIEM

  • Przeziębienie i grypa. Różnice, leczenie, zapobieganie Kichasz, kaszlesz, masz zatkany nos, bierze Cię gorączka i ogólnie czujesz się fatalnie. Znasz to uczucie? Zapewne. A czy umiesz rozróżnić przeziębienie od grypy? Chociaż objawy mogą być podobne, te dwie infekcje wirusowe różnią się od siebie przebiegiem oraz sposobem ...

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here