PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW oraz jak działa ten lek?

Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża tylko patologicznie podwyższoną temperaturę ciała, a nie ma wpływu na temperaturę prawidłową.

Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

Wskazania do stosowania
Bóle różnego pochodzenia:
– bóle głowy, także migrenowe,
– bóle zębów,
– bóle mięśniowe i kostno-stawowe,
– bóle miesiączkowe.

Gorączka i ból gardła w przeziębieniu i stanach grypopodobnych.

SKŁAD

Jaki jest skład leku PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest paracetamol w ilości 500 mg w 1 tabletce.

Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
Doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin.
Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.

Dzieci w wieku 6 – 12 lat:
Doustnie od ½ do 1 tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje paracetamol w jednorazowych dawkach 10 do 15 mg/kg mc.

Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować paracetamolu dłużej niż 3 dni.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Nie należy przyjmować większej dawki niż zalecana.

W przypadku przedawkowania leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza, nawet jeśli nie
wystąpiły jeszcze objawy przedawkowania.

Objawy przedawkowania zwykle pojawiają się po kilku lub kilkunastu godzinach. Są to: biegunka, brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha, nadmierna potliwość, ból w prawym podżebrzu, żółtaczka, powiększenie wątroby. Po 4-6 dniach po przedawkowaniu mogą wystąpić objawy niewydolności wątroby.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna się poradzić lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol – Herbapol Wrocław można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.

Paracetamol przenika przez łożysko.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT [phpfunction=6]

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

[phpfunction=2]

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.




ZAREZERWUJ PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU PARACETAMOL – HERBAPOL WROCŁAW

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here