Konsultacja merytoryczna:

Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter

PANDEMIC INFLUENZA VACCINE H5N1 BAXTER jest szczepionką stosowaną u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy. Należy ją stosować w celu zapobiegania grypie podczas oficjalnie ogłoszonej pandemii.

Grypa pandemiczna to rodzaj występującej co kilkadziesiąt lat grypy, która rozprzestrzenia się bardzo szybko i obejmuje większość krajów i regionów świata. Objawy grypy pandemicznej są podobne do tych, które występują w czasie „zwykłej” grypy, ale zwykle przebieg choroby jest cięższy.

Szczepionka stymuluje organizm do wytworzenia własnej odporności (przeciwciał) przeciwko chorobie.

Jaki jest skład Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna:
Szczepionka przeciw grypie H5N1 (cały wirion), inaktywowana, zawierająca antygen*:
A/Vietnam/1203/2004 (H5N1) 7,5 mikrograma**
w dawce 0,5 ml
* namnażany na komórkach Vero
** hemaglutynina

Pozostałe składniki to: trometamol, sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, polisorbat 80.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter – jak stosować ten lek?

Niemowlęta, dzieci i młodzież w wieku od 6 miesięcy do 17 lat oraz dorośli w wieku od 18 lat:
Zostanie podana jedna dawka 0,5 ml. Drugą dawkę 0,5 ml należy podać po upływie przynajmniej 3 tygodni.

PANDEMIC INFLUENZA VACCINE H5N1 BAXTER jest podawana we wstrzyknięciu domięśniowym (zwykle w górną część ramienia lub przednio-boczną część uda, w zależności od masy mięśniowej).

Szczepionki w żadnym wypadku nie wolno podawać dożylnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Szczepionka podawana przez wykwalifikownay personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należymieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, czy można podać szczepionkę PANDEMIC INFLUENZA VACCINE H5N1 BAXTER.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter

Ulotka Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ANDEMIC INFLUENZA VACCINE H5N1 BAXTER zawiesina do wstrzykiwań Pandemiczna szczepionka przeciw grypie (H5N1) (cały wirion, inaktywowany, namnażany w hodowli komórkowej)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 132.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ANDEMIC INFLUENZA VACCINE H5N1 BAXTER zawiesina do wstrzykiwań Pandemiczna szczepionka przeciw grypie (H5N1) (cały wirion, inaktywowany, namnażany w hodowli komórkowej)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 132.35 KB

Cena - ile kosztuje Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter?

Cena Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pandemic Influenza Vaccine H5N1 Baxter? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz