Konsultacja merytoryczna:

Pamigen

Substancją czynną leku Pamigen jest chlorowodorek donepezylu. Lek ten jest stosowany do leczenia demencji. Pamigen (chlorowodorek donepezylu) należy do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinesterazy. Stosuje się go w leczeniu objawów łagodnej i średnio zaawansowanej demencji w chorobie Alzheimera. Jest to częsta u osób starszych choroba, w której dochodzi do zmian w funkcjonowaniu mózgu. Do objawów należą m.in. narastające zaburzenia pamięci, splątanie i zmiany w zachowaniu, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Lek przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Jaki jest skład Pamigen, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest chlorowodorek donepezylu.

– Pamigen 5 mg: każda tabletka zawiera 5 mg chlorowodorku donepezylu (równoważność 4,56 mg donepezylu).

– Pamigen 10 mg: każda tabletka zawiera 10 mg donepezylu (równoważność 9,12 mg donepezylu).

– Inne składniki leku to:
Rdzeń: Jednowodna laktoza, skrobia kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.
Otoczka: Hypromeloza, tytanu dwutlenek E171, makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pamigen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W raziewątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy podać lekarzowi nazwisko opiekuna pacjenta. Będzie on pomagać pacjentowi stosować lek zgodnie z zaleceniami.

Dorośli
Zalecana dawka początkowa wynosi zwykle 5 mg leku Pamigen raz na dobę, co najmniej przez miesiąc. Lekarz może zwiększyć dawkę leku do 10 mg raz na dobę. Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 10 mg. Jeśli przyjmując 10 mg dziennie pacjent doświadczy działań niepożądanych, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Stosowanie u pacjentów z chorobami wątroby i nerek
Lekarz może chcieć dostosować dawkę u chorych z łagodną lub średnio nasiloną niewydolnością wątroby. Nie jest potrzebne specjalne dawkowanie w przypadku problemów z nerkami.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Pamigen jest zalecany jedynie do stosowania u dorosłych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować więcej niż jedną tabletkę każdego dnia. W razie zażycia większej dawki leku, niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do izby przyjęć najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie z resztą leku.

W razie przyjęcia większej dawki leku Pamigen niż zalecana, mogą wystąpić objawy, takie jak silne mdłości, wymioty, ślinienie, pocenie, zwolnione bicie serca (bradykardia), obniżone ciśnienie krwi (hipotensja), trudności w oddychaniu (depresja oddechowa), osłabienie mięśni i ruchy mimowolne mięśni (konwulsje). Jeśli nastąpi nadmierne osłabienie mięśni oddechowych, może to zagrażać życiu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pamigen – czy mogę spożywać alkohol?

Należy szczególnie uważać, jeśli podczas zażywania leku Pamigen pacjent pije alkohol, ponieważ może on osłabiać działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pamigen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub zamierza zajść w ciążę, nie należy zażywać leku Pamigen przed rozmową z lekarzem prowadzącym. Leku Pamigen nie należy zażywać w ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Kobiety przyjmujące Pamigen nie powinny karmić piersią.

Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Pamigen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pamigen, 5 mg; 10 mg, tabletki powlekane (chlorowodorek donepezylu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 62.62 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pamigen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pamigen, 5 mg, tabletki powlekane (chlorowodorek donepezylu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 139.80 KB

Cena - ile kosztuje Pamigen?

Cena Pamigen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pamigen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pamigen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Dermatoclean Hyaluron pianka do twarzy (Opakowanie: 150 ml)Eucerin Dermatoclean Hyaluron pianka do twarzy (Opakowanie: 150 ml) to produkt przeznaczony do oczyszczania skóry twarzy. Pianka delikatnie, a zarazem dokładnie usuwa zanieczyszczenia oraz wodoodporny makijaż.

Produkt jest odpowiedni do codziennego stosowania, również dla skóry wrażliwej.

Efekt działania Eucerin Dermatoclean Hyaluron pianka do twarzy (Opakowanie: 150 ml)Pianka do oczyszczania twarzy nie wysusza skóry podczas aplikacji…

61.99 

Zastosowanie Ginkofar Intense tabletki (Opakowanie: 60 )Ginkofar Intense tabletki (Opakowanie: 60 ) jest środkiem leczniczym poprawiającym zdolności poznawcze, wzmacniającym pamięć i sprawność umysłową u osób starszych oraz zmieniającym na lepsze jakość życia w łagodnej demencji.
Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych. Jeśli po upływie 90 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Efekt dział…

37.49 

SEBORADIN FITOCELL Szampon (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.68 

Zastosowanie CETAPHIL Pro Oil Control pianka do mycia (Opakowanie: 236 ml)CETAPHIL Pro Oil Control pianka do mycia (Opakowanie: 236 ml) to dermokosmetyk polecany osobom z cerą przetłuszczającą się oraz skłonną do trądziku Zawiera składniki skutecznie oczyszczające skórę z nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń.
Efekt działania CETAPHIL Pro Oil Control pianka do mycia (Opakowanie: 236 ml)CETAPHIL Pro Oil Control pianka do mycia (Opakowanie: 236 ml)…

49.70 

Blu Kid (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief