Konsultacja merytoryczna:

Padma Circosan

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Lek PADMA CIRCOSAN jest tradycyjnie stosowany w Europie od 30 lat. Jego receptura wywodzi się z medycyny tybetańskiej.

Wskazania do stosowania:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny PADMA CIRCOSAN zalecany jest do stosowania w objawach niewydolności krążenia. Łagodzi objawy takie jak: uczucie zmęczonych i ciężkich nóg, zimne stopy i dłonie, mrowienie i drętwienie, skurcze łydek i dolegliwości bólowe nóg podczas chodzenia.   

Co powodują zaburzenia krążenia obwodowego?
Zaburzenia krążenia obwodowego mogą zmniejszyć dopływ tlenu do tkanek i powodować  objawy takie jak skurcze (np. po wysiłku), ból, drętwienie, mrowienie w kończynach. Niewłaściwe funkcjonowanie żył w nogach, może prowadzić do uczucia ciężkości i napięcia w nogach, w szczególności u osób, które muszę dużo stać w ciągu dnia. Zaleca się stosować lek 2 po zdiagnozowaniu przez lekarza i wykluczeniu poważniejszych stanów chorobowych.

Jaki jest skład Padma Circosan, jakie substancje zawiera?

Jedna kapsułka  zawiera następujące substancje czynne leku  w postaci sproszkowanej:

korzeń costusa 40mg
plecha porostu islandzkiego  40mg
owoc miodli indyjskiej 35mg
owoc kardamonu 30mg
owoc migdałecznika 30mg
czerwone drewno sandałowe 30mg
owoc korzennika 25mg
owoc marmelos 20mg
ziele orlika 15mg
korzeń lukrecji 15mg
liść babki lancetowatej 15mg  
ziele rdestu ptasiego 15mg
ziele pięciornika złotego 15mg
kwiat goździka 12mg
kłącze kaempferia galanga 10mg
ziele sida cordifolia 10mg
korzeń kozłka 10mg
liść sałaty 6mg
kwiat nagietka 5mg
oraz
siarczan wapnia półwodny 20mg
D‐kamfora 4mg

Ponadto lek zawiera krzemionkę koloidalną, bezwodną oraz żelatynę wołową.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Padma Circosan – jak stosować ten lek?

Jeśli pojawią się objawy żołądkowo‐jelitowe, można zmienić sposób przyjmowania leku. Kapsułki należy w takiej sytuacji przyjmować z posiłkami, popijając dużą ilością wody. Przy problemach z połknięciem kapsułki, można ją otworzyć, zawartość wymieszać z niewielką ilością wody i popić ½ szklanki wody.
  
Jak dawkować u dorosłych i u osób w podeszłym wieku
Leczenie należy rozpocząć od 2 kapsułek 3 razy dziennie. Po uzyskaniu poprawy, dawkę  można stopniowo zmniejszyć do 2 a następnie 1 kapsułki dziennie.

Jak długo stosować 
Ponieważ efekty leczenia pojawiają się po dłuższym okresie stosowania, lek należy stosować, przez co najmniej 6 tygodni.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ulegną poprawie po 4 tygodniach stosowania, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przyjęciu zbyt dużej dawki leku PADMA CIRCOSAN, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.  Należy zabrać ze sobą ulotkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Padma Circosan – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki przyjmować na ½ ‐1 godzinę przed posiłkiem, popijając obficie wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Padma Circosan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować tego leku w okresie w ciąży lub karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów obsługiwania maszyn.

Ulotka Padma Circosan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PADMA CIRCOSAN, kapsułki twarde

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 148.21 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Padma Circosan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PADMA CIRCOSAN, kapsułki twarde

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 172.09 KB

Cena - ile kosztuje Padma Circosan?

Cena Padma Circosan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Padma Circosan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Padma Circosan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) to hypoalergiczny preparat gwarantujący najwyższą jakość mikroskładników odżywczych, optymalne przyswajanie przez organizm oraz maksymalny poziom tolerancji u osób wrażliwych i alergików.
Witaminy z grupy B są ważnymi regulatowami i aktywatorami metabolizmu. Biotyna przyczynia się do prawidłowej przemiany makroelementów (tłuszczy, białek i wę…

Zastosowanie BLF 100 saszetki (Opakowanie: 10 )BLF 100 saszetki (Opakowanie: 10 ) to suplement diety, zawierający laktoferynę z mleka oraz fruktooligosacharydy. Saszetki stosuje się u osób niemowląt, dzieci, a także osób dorosłych.

Saszetkę można wsypać bezpośrednio do ust bądź spożyć po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości letniej wody, mleka, kefiru czy jogurtu.
Efekt działania BLF 100 saszetki (Opakowanie: 10 )Laktoferyna, zawarta w saszetkach BLF 100, jest biał…

Zastosowanie Multi Gyn Actigel Żel (Opakowanie: 50 ml)Multi Gyn Actigel Żel (Opakowanie: 50 ml) jest przeznaczony do zastosowania w przypadku bakteryjnych dolegliwości pochwy - leczy jak również zapobiega ich rozwojowi. Eliminuje towarzyszące tego typu schorzeniom upławy, nieprzyjemny zapach jak również łagodzi swędzenie i podrażnienia, zaczerwienienia czy bolesność. Idealnie nadaje się do zastosowania, jeśli leczenie bakteryjnego zakażenia pochwy nie wymaga stosowania antybiotyków…

Zastosowanie Kneipp Aroma Piana do kąpieli (Opakowanie: 400 ml)Kneipp Aroma Piana do kąpieli (Opakowanie: 400 ml) to przyjemnie pachnący dodatek dla umilenia kąpieli. Poleca się osobom, które potrzebują odprężenia po ciężkim dniu. Może im to zapewnić kąpiel z wykorzystaniem produktu z olejkami eterycznymi, pobudzającymi zmysły i pozwalającymi na pełen relaks i odprężenie. Warto również od czasu…

Zastosowanie Plusssz 100% Multiwitamina + Żeń-Szeń (Opakowanie: 20 )Plusssz 100% Multiwitamina + Żeń-Szeń (Opakowanie: 20 ) to suplement diety zawierający kompleks witamin oraz ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Efekt działania Plusssz 100% Multiwitamina + Żeń-Szeń (Opakowanie: 20 )Witamina C wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego. Witaminy z grupy B wspomagają pracę układu nerwowego, a także zmniejszają uczucie zmęczenia.

Żeń-szeń zwię…