Konsultacja merytoryczna:

PADMA 28 Formuła

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Lek PADMA 28 Formuła jest tradycyjnie stosowany w Europie od 30 lat. Jego receptura wywodzi się z medycyny tybetańskiej.

Wskazania do stosowania:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny PADMA 28 Formuła zalecany jest do stosowania w objawach niewydolności krążenia. Łagodzi objawy takie jak: uczucie zmęczonych i ciężkich nóg, zimne stopy i dłonie, mrowienie i drętwienie, skurcze łydek i dolegliwości bólowe nóg podczas chodzenia.

Co powodują zaburzenia krążenia obwodowego?
Zaburzenia krążenia obwodowego mogą zmniejszyć dopływ tlenu do tkanek i powodować objawy takie jak skurcze (np. po wysiłku), ból, drętwienie, mrowienie w kończynach. Niewłaściwe funkcjonowanie żył w nogach, może prowadzić do uczucia ciężkości i napięcia w nogach, w szczególności u osób, które muszę dużo stać w ciągu dnia. Zaleca się stosować lek po zdiagnozowaniu przez lekarza i wykluczeniu poważniejszych stanów chorobowych.

Jaki jest skład PADMA 28 Formuła, jakie substancje zawiera?

Jedna kapsułka zawiera następujące substancje czynne leku w postaci sproszkowanej:

korzeń costusa 40mg
plecha porostu islandzkiego 40mg
owoc miodli indyjskiej 35mg
owoc kardamonu 30mg
owoc migdałecznika 30mg
czerwone drewno sandałowe 30mg
owoc korzennika 25mg
owoc marmelos 20mg
ziele orlika 15mg
korzeń lukrecji 15mg
liść babki lancetowatej 15mg
ziele rdestu ptasiego 15mg
ziele pięciornika złotego 15mg
kwiat goździka 12mg
kłącze kaempferia galanga 10mg
ziele sida cordifolia 10mg
korzeń waleriany 10mg
liść sałaty 6mg
kwiat nagietka 5mg
oraz
siarczan wapnia półwodny 20mg
D-kamfora 4mg

Ponadto lek zawiera krzemionkę koloidalną, bezwodną oraz żelatynę wołową.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu PADMA 28 Formuła – jak stosować ten lek?

Lek PADMA 28 Formuła należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami opisanymi w ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli pojawią się objawy żołądkowo-jelitowe, można zmienić sposób przyjmowania leku. Kapsułki należy w takiej sytuacji przyjmować z posiłkami, popijając dużą ilością wody. Przy problemach z połknięciem kapsułki, można ją otworzyć, zawartość wymieszać z niewielką ilością wody i popić ½ szklanki wody.

Jak dawkować u dorosłych i u osób w podeszłym wieku
Leczenie należy rozpocząć od 2 kapsułek 3 razy dziennie. Po uzyskaniu poprawy, dawkę można stopniowo zmniejszyć do 2 a następnie 1 kapsułki dziennie.

Jak długo stosować
Ponieważ efekty leczenia pojawiają się po dłuższym okresie stosowania, lek należy stosować, przez co najmniej 6 tygodni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przyjęciu zbyt dużej dawki leku PADMA 28 Formuła, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zabrać ze sobą ulotkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania PADMA 28 Formuła – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki przyjmować na ½ -1 godzinę przed posiłkiem, popijając obficie wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować PADMA 28 Formuła w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować tego leku w okresie w ciąży lub karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów obsługiwania maszyn.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego PADMA 28 Formuła

Ulotka PADMA 28 Formuła – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PADMA 28 Formuła, kapsułki twarde

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 53 razy

Rozmiar plku 167.37 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat PADMA 28 Formuła m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PADMA 28 Formuła, kapsułki twarde

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 160.78 KB

Cena - ile kosztuje PADMA 28 Formuła?

Cena PADMA 28 Formuła i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę PADMA 28 Formuła.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz PADMA 28 Formuła? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “PADMA 28 Formuła”

Dodaj komentarz