Oxycodone Hydrochloride Hameln


Jak działa i kiedy stosujemy Oxycodone Hydrochloride Hameln?

Lek ten jest przepisywany przez lekarza w celu uśmierzenia umiarkowanego lub silnego bólu. Lek zawiera substancję czynną (oksykodon), która należy do grupy leków zwanych silnymi analgetykami lub „lekami przeciwbólowymi”.

REKLAMA

Jaki jest skład Oxycodone Hydrochloride Hameln, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest oksykodonu chlorowodorek.

Pozostałe składniki to:
• Kwas cytrynowy jednowodny
• Sodu cytrynian dwuwodny
• Sodu chlorek
• Sodu wodorotlenek (do ustalenia pH)
• Kwas solny (do ustalenia pH)
• Woda do wstrzykiwań

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Oxycodone Hydrochloride Hameln – jak stosować ten lek?

O prawidłowej dawce, sposobie i czasie podania leku decyduje lekarz. Dawka i częstość podawania tego leku należy dostosować do stopnia nasilenia bólu. Lek może być podawany poprzez wstrzyknięcie lub wlew pod skórę (zastrzyk podskórny) lub bezpośrednio do żyły (zastrzyk dożylny). Lek podaje pacjentowi lekarz lub pielęgniarka.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie powinno się podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. 

Pacjenci z problemami dotyczącymi nerek lub wątroby 

Należy poinformować lekarza o problemach dotyczących nerek lub wątroby, ponieważ może on zalecić zastosowanie mniejszej dawki w zależności od stanu pacjenta. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana przez lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli podanie leku Oxycodone Hydrochloride Hameln nie spowoduje uśmierzenia bólu, fakt ten należy skonsultować z lekarzem.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szpitalem. Osoby, które przedawkują lek, mogą odczuwać senność, nudności lub zawroty głowy. Osoby te mogą również mieć trudności w oddychaniu prowadzące do utraty przytomności, a nawet śmierci i mogą wymagać natychmiastowego leczenia w szpitalu. Zasięgając pomocy lekarskiej, należy mieć ze sobą tę ulotkę i pozostały lek w celu przedstawienia lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oxycodone Hydrochloride Hameln – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu podczas leczenia lekiem Oxycodone Hydrochloride Hameln może powodować senność lub zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych, takich jak płytki oddech (w tym ryzyko zatrzymania oddechu) i utrata przytomności. Podczas przyjmowania leku Oxycodone Hydrochloride Hameln nie należy pić alkoholu. Podczas leczenia tym lekiem należy unikać picia soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oxycodone Hydrochloride Hameln w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i porodu, chyba że lekarz wyraźnie zaleci inaczej. W zależności od dawki i czasu trwania leczenia oksykodonem u noworodka można obserwować powolny i płytki oddech (depresja oddechowa) lub objawy z odstawienia.

Karmienie piersią
Leku nie powinny stosować matki karmiące piersią, ponieważ oksykodon może przenikać do mleka matki i powodować depresję oddechową u noworodka.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Oxycodone Hydrochloride Hameln i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Oxycodone Hydrochloride Hameln – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Oxycodone Hydrochloride Hameln. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Oxycodone Hydrochloride Hameln m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Oxycodone Hydrochloride Hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.