Konsultacja merytoryczna:

Oxycodone Hydrochloride Hameln

Lek ten jest przepisywany przez lekarza w celu uśmierzenia umiarkowanego lub silnego bólu. Lek zawiera substancję czynną (oksykodon), która należy do grupy leków zwanych silnymi analgetykami lub „lekami przeciwbólowymi”.

Jaki jest skład Oxycodone Hydrochloride Hameln, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest oksykodonu chlorowodorek.

Pozostałe składniki to:
• Kwas cytrynowy jednowodny
• Sodu cytrynian dwuwodny
• Sodu chlorek
• Sodu wodorotlenek (do ustalenia pH)
• Kwas solny (do ustalenia pH)
• Woda do wstrzykiwań

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Oxycodone Hydrochloride Hameln – jak stosować ten lek?

O prawidłowej dawce, sposobie i czasie podania leku decyduje lekarz. Dawka i częstość podawania tego leku należy dostosować do stopnia nasilenia bólu. Lek może być podawany poprzez wstrzyknięcie lub wlew pod skórę (zastrzyk podskórny) lub bezpośrednio do żyły (zastrzyk dożylny). Lek podaje pacjentowi lekarz lub pielęgniarka.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie powinno się podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. 

Pacjenci z problemami dotyczącymi nerek lub wątroby 

Należy poinformować lekarza o problemach dotyczących nerek lub wątroby, ponieważ może on zalecić zastosowanie mniejszej dawki w zależności od stanu pacjenta. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana przez lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli podanie leku Oxycodone Hydrochloride Hameln nie spowoduje uśmierzenia bólu, fakt ten należy skonsultować z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szpitalem. Osoby, które przedawkują lek, mogą odczuwać senność, nudności lub zawroty głowy. Osoby te mogą również mieć trudności w oddychaniu prowadzące do utraty przytomności, a nawet śmierci i mogą wymagać natychmiastowego leczenia w szpitalu. Zasięgając pomocy lekarskiej, należy mieć ze sobą tę ulotkę i pozostały lek w celu przedstawienia lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oxycodone Hydrochloride Hameln – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu podczas leczenia lekiem Oxycodone Hydrochloride Hameln może powodować senność lub zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych, takich jak płytki oddech (w tym ryzyko zatrzymania oddechu) i utrata przytomności. Podczas przyjmowania leku Oxycodone Hydrochloride Hameln nie należy pić alkoholu. Podczas leczenia tym lekiem należy unikać picia soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oxycodone Hydrochloride Hameln w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i porodu, chyba że lekarz wyraźnie zaleci inaczej. W zależności od dawki i czasu trwania leczenia oksykodonem u noworodka można obserwować powolny i płytki oddech (depresja oddechowa) lub objawy z odstawienia.

Karmienie piersią
Leku nie powinny stosować matki karmiące piersią, ponieważ oksykodon może przenikać do mleka matki i powodować depresję oddechową u noworodka.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Oxycodone Hydrochloride Hameln

Ulotka Oxycodone Hydrochloride Hameln – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Oxycodone Hydrochloride Hameln, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (oksykodonu chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 373.62 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Oxycodone Hydrochloride Hameln m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Oxycodone Hydrochloride Hameln, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (oksykodonu chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 571.28 KB

Cena - ile kosztuje Oxycodone Hydrochloride Hameln?

Cena Oxycodone Hydrochloride Hameln i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Oxycodone Hydrochloride Hameln.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Oxycodone Hydrochloride Hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz