Osvaren

OsvaRen jest stosowany w leczeniu dużych stężeń fosforanu we krwi u pacjentów dializowanych (hemodializowanych, dializowanych otrzewnowo) z przewlekłą niewydolnością nerek.

OsvaRen należy do grupy leków wiążących fosforany. Fosforany są związkami mineralnymi, które wpływają na stan kości. W przypadkach zaburzonej czynności nerek, we krwi pojawia się nadmiar fosforanów. Taki stan może prowadzić do rożnych zaburzeń kostnych. OsvaRen wiąże fosforany, co powoduje powrót do normy ich stężenia we krwi.

Jaki jest skład Osvaren, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: wapnia octan bezwodny i magnezu węglan ciężki.
Każda tabletka powlekana zawiera:
435 mg wapnia octanu, bezwodnego, co odpowiada 110 mg wapnia i 235 mg magnezu węglanu, ciężkiego, co odpowiada 60 mg magnezu. .

Inne składniki leku to:
● Rdzeń tabletki: skrobia żelowana kukurydziana, skrobia kukurydziana, sacharoza, żelatyna, kroskarmeloza sodowa i magnezu stearynian.
● Otoczka tabletki: olej rycynowy oczyszczony i hypromeloza.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Osvaren – jak stosować ten lek?

OsvaRen należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie ma wystarczających informacji dotyczących stosowania leku OsvaRen w tej grupie pacjentów, dlatego podawanie leku OsvaRen nie jest zalecane u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Dorośli:
Dawka powinna być przepisana i modyfikowana przez lekarza w zależności od stężenia fosforanu we krwi.

Zalecana dawka: 3 do 10 tabletek powlekanych
Maksymalna dawka dobowa: 12 tabletek powlekanych
Zalecana dawka początkowa wynosi 3 tabletki na dobę. Tabletki należy przyjmować razem z posiłkami. Następnie dawkę zwiększa się stopniowo, aż do osiągnięcia pożądanego stężenia fosforanu we krwi, chyba że występuje wysokie stężenie wapnia we krwi.
Tabletki powlekane należy przyjmować w czasie posiłków. Tabletek nie należy kruszyć ani żuć. Jeśli pacjent nie może połknąć tabletek w całości, można je przełamać wzdłuż linii podziału bezpośrednio przed połknięciem.
Przełamywanie tabletek bezpośrednio przed przyjęciem pozwoli uniknąć odczuwania nieprzyjemnego smaku.
W ciągu 2 godzin przed zażyciem i 3 godzin po zażyciu leku OsvaRen nie należy przyjmować innych leków.
OsvaRen może być stosowany przez dłuższy okres. Lekarz powinien określić dokładny okres stosowania.
Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku OsvaRen jest zbyt silne lub za słabe, powinien poinformować lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skontaktować się z lekarzem, gdyż w takiej sytuacji zwiększeniu ulegną stężenia wapnia i magnezu we krwi, co może prowadzić do poważnych objawów niepożądanych.

Typowymi objawami dużych stężeń wapnia i magnezu we krwi są zaburzenia żołądkowe, osłabienie mięśni, niskie ciśnienie krwi, nudności, brak apetytu, zaparcie, zaburzenia rytmu serca i senność. Typowymi objawami bardzo dużych stężeń wapnia we krwi są: utrata energii, utrata przytomności, a nawet śpiączka. Typowymi objawami bardzo dużych stężeń magnezu we krwi są: niskie ciśnienie krwi, a nawet śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Osvaren – czy mogę spożywać alkohol?

OsvaRen należy przyjmować razem z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Osvaren w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma danych na temat stosowania leku OsvaRen w czasie ciąży i karmienia piersią.
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża
OsvaRen należy przyjmować tylko wtedy, gdy lekarz prowadzący uzna, że potencjalne korzyści przewyższają ryzyko. Stężenia wapnia i magnezu powinny być regularnie kontrolowane.

Karmienie piersią
Karmienie piersią nie jest zalecane w czasie przyjmowania leku OsvaRen.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Osvaren i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Osvaren – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

OSVAREN, 435 mg + 235 mg, tabletki powlekane (Calcii acetas + Magnesii subcarbonas ponderosus)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Osvaren m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

OSVAREN, 435 mg + 235 mg, tabletki powlekane (Calcii acetas + Magnesii subcarbonas ponderosus)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Osvaren? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.