Ostrzeżenie GIS: W suplemencie diety Total Men wykryto sildenafil

0
475
Total Men

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywność  W tabletkach na erekcję „Total Men”. Wykryto bowiem obecność substancji sildenafil. Wykryty składnik nie powinien występować w żywności, ze względu na jego działanie medyczne.  

– W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność sildenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia – informuje GIS.

Sildenafil – co to za substancja?

Sildenafil jest popularną substancją wykorzystywaną w produkcji leków na potencję np. Viagra, Maxigra GO, Mensil. Rzecz w tym, że produkt „Total Men” to suplement, tego typu substancja absolutnie nie powinna znaleźć się w składzie tego typu preparatu.

Nieprawidłowości znaleziono w  produkcie „Total Men” (suplement diety, 2 tabletki). Wyprodukowano go dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU. Obecność sildenafilu stwierdzono w opakowaniu o numerze partii (na blistrze) 042021 (data minimalnej trwałości – 2021-04). „Total Men” zwiększa wydolność seksualną, przede wszystkim poprzez zwiększenie napływu krwi do prącia i utrzymanie wzwodu przez dłuższy czas. Za działanie suplementu odpowiada substancja L-arginina, której zażycie umożliwia szybszą regenerację po wysiłku.

To kolejny przypadek w krótkim odstępie czasu

Pod koniec grudnia 2019 w próbce suplementu diety „Power Man” badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego także stwierdzono obecność pochodnych substancji sildenafil. Możliwe, że składnik ten jest dodawany celowo, w celu zintensyfikowania działania produktu.  Substancja ta absolutnie nie powinna znaleźć się w składzie tego produktu i może być potencjalnie niebezpieczna. Nie jest nowością, że rynek suplementów diety jest nieuregulowany, a podejście do badania składu liberalne, a zażywanie suplementów diety jest potencjalnie niebezpieczne.

Zapoznaj się z listą leków dla mężczyzn.

Żródło: https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/zywnosc-zywnosc-i-woda/obecnosc-syldenafilu-w-produkcie-pn-total-men-suplement-diety/

Tomasz Mierkiewicz - z wykształcenia ekonomista, właściciel firmy Web Publisher Tomasz Mierkiewicz REGON 368282602 NIP 7811791677 - wydawca portalu baza-lekow.com.pl. Portal powstał 2013 roku, jest zbiorem przydatnych informacji oraz opinii pacjentów na temat stosowania leków i innych produktów dostępnych w polskich aptekach. W trosce o wysoką jakość merytoryczną, treści przygotowywane są przy współpracy z farmaceutami oraz copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Opisy leków opracowywane są w oparciu o wiarygodne źródła: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków (EMA).