Konsultacja merytoryczna:

Oroperidys

Lek Oroperidys jest w postaci tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej.
Domperydon jest substancją należącą do klasy leków będących antagonistami dopaminy, która działa na motorykę jelit (ruchy jelit).

Ten lek jest stosowany w leczeniu:
· nudności i wymiotów;
· uczucia rozdęcia brzucha (dolegliwości w nadbrzuszu);
· bólu w nadbrzuszu lub zarzucania treści żołądkowej (zwracania zawartości żołądka do jamy ustnej).

Lek może być stosowany u dorosłych i młodzieży (w wieku powyżej 12 lat i o masie ciała większej niż 35 kg).

Jaki jest skład Oroperidys, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest domperydon (10 mg w tabletce ulegającej rozpadowi w jamie ustnej).

– Ponadto lek zawiera mannitol, maltodekstrynę, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian, acesulfam potasowy, amonu glicyryzynian, celulozę mikrokrystaliczną oraz aromat miętowy (olejek anyżu gwiaździstego, olejek goździkowy, olejek miętowy, olejek mięty pieprzowej, L-mentol, maltodekstryna, guma arabska, dwutlenek siarki).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Oroperidys – jak stosować ten lek?

Lek Oroperidys należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i młodzież (w wieku powyżej 12 lat, o masie ciała także większej niż 35 kg)
1 lub 2 tabletki trzy do czterech razy na dobę.

Nie należy stosować maksymalnej dawki większej niż 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat i dzieci o masie ciała mniejszej niż 35 kg
Ta postać tabletki nie jest odpowiednia. Dostępne są inne leki zawierające domperydon dla dzieci o masie ciała mniejszej niż 35 kg.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął za dużo leku Oroperidys, mogą wystąpić: senność, splątanie (dezorientacja) i (lub) zaburzenia ruchowe (takie jak nietypowe ruchy mięśni lub drżenie). Jeśli pacjent przyjął za dużo tabletek, powinien natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oroperidys – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się stosowanie tego leku 15 – 30 minut przed posiłkiem. Jeżeli ten lek jest przyjmowany po posiłku, jego skuteczność działania może być opóźniona.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oroperidys w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Doświadczenie w stosowaniu leku Oroperidys w czasie ciąży jest ograniczone. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży, powinna stosować lek Oroperidys tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Ulotka Oroperidys – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Oroperidys, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Domperidonum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 130.99 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Oroperidys m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Oroperidys, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Domperidonum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 166.41 KB

Cena - ile kosztuje Oroperidys?

Cena Oroperidys i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Oroperidys.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Oroperidys? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Vitamin C 1000 gepuff. kapsułki (Opakowanie: 250 szt.)Pure Encapsulations Vitamin C 1000 gepuff. kapsułki (Opakowanie: 250 szt.) to suplement diety zawierający zbuforowaną witaminę C. Jest ona prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych składników odżywczych. Rozpuszczalna w wodzie, jest trwale wykorzystywana przez organizm i dlatego powinna być mu stale dostarczana. Witamina C przyczynia się do optymalnego funkcjonowania układu odpornościowego, zwalcza wolne rodniki i jest…

Zastosowanie Neutrogena krem do rąk perfumowany (Opakowanie: 75 ml)Neutrogena krem do rąk perfumowany (Opakowanie: 75 ml) opracowany na bazie sprawdzonej, norweskiej formuły, zapewnia wrażliwej skórze dłoni intensywne nawilżenie i ochrania przed wysuszeniem nawet do 17 godzin. Krem ma natychmiastowy efekt kojący, łagodząc swędzenia i zaczerwienienia. Przywraca miękkość i gładkość. Jest polecany przez dermatologów. Dzięki wyjątkowo wysokiej koncentracji…

Zastosowanie Miradent Xylitol guma miętowa do żucia (Opakowanie: 30 szt.)Miradent Xylitol guma miętowa do żucia (Opakowanie: 30 szt.) to guma do żucia, która zmniejsza ryzyko próchnicy, oczyszcza zęby, przyczynia się do usuwania kamienia nazębnego. Zawiera ksylitol o właściwościach bakteriobójczych. Chroni nie tylko zęby, ale również dziąsła. Ponadto sprzyja remineralizacji szkliwa.

Produkt poleca się w szczególności…

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający krem do twarzy, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, popękanej i swędzącej.

Produkt zawiera kwasy tłuszczowe Omega oraz łagodzący Licochalcone A. Składniki te przyspieszają również regenerację skóry.

Krem szybko się wchłania…

Zastosowanie Elmex Sensitive Profesjonalny płyn do płukania (Opakowanie: 400 ml)Elmex Sensitive Profesjonalny płyn do płukania (Opakowanie: 400 ml) stanowi uzupełnienie codziennej ochrony i pielęgnacji odsłoniętych szyjek zębowych jak i zębów szczególnie wrażliwych. W połączeniu z odpowiednią pastą wspomaga proces zamykania otwartych kanalików zębiny i chroni przed rozwojem próchnicy.SkładElmex Sensitive Profesjonalny płyn…