ONDANSETRON-1 A PHARMA

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

ONDANSETRON-1 A PHARMA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ONDANSETRON-1 A PHARMA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ONDANSETRON-1 A PHARMA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ONDANSETRON-1 A PHARMA? – OPIS I WSKAZANIA

Ondansetron należy do grupy leków, które działają przeciw nudnościom lub przeciwwymiotnie.

Lek stosuje się w celu:
– zapobiegania nudnościom i wymiotom spowodowanych przez chemioterapię lub radioterapię stosowaną w leczeniu raka u dorosłych i u dzieci w wieku co najmniej 6 miesięcy;
– zapobiegania nudnościom i wymiotom po zabiegach chirurgicznych u dorosłych i u dzieci w wieku co najmniej 1 miesiąca.

SKŁAD ONDANSETRON-1 A PHARMA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Tabletki 4 mg
Substancją czynną jest ondansetronu chlorowodorek dwuwodny. Każda tabletka powlekana zawiera ondansetronu chlorowodorek dwuwodny w ilości odpowiadającej 4 mg ondansetronu.

Tabletki 8 mg
Substancją czynną leku jest ondansetronu chlorowodorek dwuwodny. Każda tabletka powlekana zawiera ondansetronu chlorowodorek dwuwodny w ilości odpowiadającej 8 mg ondansetronu.

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana,
magnezu stearynian.
otoczka: hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, żelaza tlenek żółty
(E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE ONDANSETRON-1 A PHARMA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócićsię do lekarza lub farmaceuty.

Każdą tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.

Lekarz zadecyduje, jaka dawka ondansetronu jest odpowiednia dla pacjenta. Dawka leku zależy od wskazania do stosowania ondansetronu i od czynności wątroby.

Pacjenci leczeni chemioterapią i (lub) radioterapią, która wywołuje nudności i wymioty:
– Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): zalecana dawka wynosi 8 mg na 1 do 2 godzin przed
chemioterapią, a następnie 8 mg po 12 godzinach.
Po pierwszych 24 godzinach po chemioterapii tabletki ondansetronu można podawać w celu
zapobiegania nudnościom i wymiotom. Zwykle stosowaną dawką jest 8 mg dwa razy na dobę.
Dawkę tę można podawać do 5 dni.
– Dzieci (w wieku powyżej 6 miesięcy) i młodzież (w wieku poniżej 18 lat):
ondansetron można podawać we wstrzyknięciu bezpośrednio przed chemioterapią, a po 12 godzinach doustnie w dawce 2 mg lub 4 mg (w zależności od wielkości dziecka). Po chemioterapii dawka leku zależy od wielkości dziecka i ustala ją lekarz. Zwykle stosuje się dawkę 4 mg lub 8 mg co 12 godzin, którą można podawać do 5 dni. Całkowita dawka dobowa nie może być większa niż dawka dla dorosłych (32 mg).

Zapobieganie nudnościom i wymiotom po operacji:
– Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): zwykle stosowaną dawką u dorosłych jest 16 mg przed operacją lub 8 mg przed operacją, a następnie dwie dawki po 8 mg w odstępie 8 godzin.
– Dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca i młodzież (w wieku poniżej 18 lat): zaleca się podawanie ondansetronu we wstrzyknięciu dożylnym.

Leczenie nudności i wymiotów po operacji:
– Dorośli: zaleca się podanie dożylne.
– Dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca i młodzież (w wieku poniżej 18 lat): dawkę leku ustala lekarz. Pojedynczą dawkę ondansetronu można podawać w powolnym wstrzyknięciu dożylnym (trwającym nie krócej niż 30 sekund) w dawce 0,1 mg/kg mc. do maksymalnie 4 mg przed, podczas lub po wprowadzeniu do znieczulenia.

Pacjenci z umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby:
– Całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 8 mg.
Jeśli pacjent uzna, że działanie ondansetronu jest zbyt silne lub za słabe, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ONDANSETRON-1 A PHARMA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku, gdy pacjent zażyje za dużo tabletek lub gdy ktoś inny omyłkowo przyjmie lek, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się bezpośrednio do szpitala. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub opakowanie, aby pokazać je lekarzowi.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku Ondansetron-1 A Pharma z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ONDANSETRON-1 A PHARMA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ze względu na niedostateczne doświadczenie stosowanie ondansetronu w okresie ciąży nie jest
zalecane

ULOTKA LEKU ONDANSETRON-1 A PHARMA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ONDANSETRON-1 A PHARMA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ONDANSETRON-1 A PHARMA CENA, REFUNDACJA

ONDANSETRON-1 A PHARMA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here