Omnitamgen

Omnitamgen powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej. Poprzez rozkurcz mięśni lek ułatwia przepływ moczu oraz oddawanie moczu. Zmniejsza również objawy z napełniania.

Omnitamgen jest stosowana u mężczyzn w celu złagodzenia objawów spowodowanych przez powiększenie gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Do objawów tych można zaliczyć trudności przy oddawaniu moczu (słaby strumień moczu), kropelkowanie, koniecznośćczęstego oddawania moczu zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

SKŁAD

− Substancją czynną leku jest 0,4 mg (400 mikrogramów) chlorowodorku tamusulosyny, co jest równoważne z 0,367 mg (367 mikrogramów) tamsulosyny.

− Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, karbomer, krzemionka koloidalna bezwodna, żelaza tlenek, czerwony (E172), magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, karbomer, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Omnitamgen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku to jedna tabletka na dobę. Lek można przyjmować z jedzeniem lub na czczo, najlepiej o tej samej porze dnia.

Tabletki należy połykać w całości. Ważnym jest, aby nie rozkruszać, ani nie żuć tabletek, ponieważ może to wpłynąć na prawidłowe działanie leku.

Omnitamgen nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie większą niż zalecaną dawkę leku, jego ciśnienie krwi może nagle obniżyć się. Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie osłabienia, wymioty, biegunka lub omdlenia. Aby złagodzić objawy obniżonego ciśnienia krwi pacjent powinien położyć się, a następnie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Omnitamgen – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Omnitamgen można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Omnitamgen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Omnitamgen nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Ulotka Omnitamgen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Omnitamgen 0,4 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Tamsulosini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Omnitamgen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Omnitamgen 0,4 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Tamsulosini hydrochloridum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Omnitamgen - forum pacjentów

Stosujesz Omnitamgen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz